Дотримання права на конфіденційність суб'єктів медичних правовідносин залишається проблемним питанням | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Дотримання права на конфіденційність суб'єктів медичних правовідносин залишається проблемним питанням

Різне
15:00 Вт 14.12.21 982 Переглядів
Версія для друку

10 грудня 2021 року відбувся круглий стіл на тему «Право на конфіденційність: спектральний погляд на дотримання прав людини у сфері надання медичної допомоги». Захід організував Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики Національної асоціації адвокатів України, а модерувала його Голова Комітету Ірина Сенюта.

У заході брала участь академік НАПрН України Олена Кохановська, яка розкрила питання права на таємницю про стан свого здоров’я як особистого немайнового права у сфері надання медичної допомоги. Спікер звернула увагу на те, що в цивілістичному розумінні право на таємницю не пов’язане з медичним працівником як суб’єктом збереження такої. Професор вважає, що кожна особа, якій стала відома інформація про стан здоров’я, має зберігати її в таємниці. Крім того, академік висвітлила проблеми рекодифікації Цивільного кодексу України, зокрема в частині особистих немайнових прав.

Ірина Сенюта розповіла про рекомендації щодо захисту приватності у роботі засобів масової інформації, які покликані сприяти справедливому висвітленню приватного життя публічних осіб, звичайних людей, а також дітей. Спікер наголосила, що інформування ЗМІ повинно відповідати загальним стандартам захисту права на приватність, принципам справедливої, точної, пропорційної, прозорої та безпечної обробки персональних даних. Також привернула увагу слухачів до національної судової практики та практики ЄСПЛ, яка ілюструє проблематику дотримання права на приватність.

Сергій Антонов у своїй доповіді розкрив питання ведення медичної документації в сучасних реаліях. Адвокат висвітлив правові проблеми, які пов’язані з документообігом у закладі охорони здоров’я, зокрема щодо:

- форми і змісту документів,

- доступу до документів пацієнтів і їхніх представників,

- строків та умов зберігання медичних документів,

- обліку медичної документації,

- порядку знищення таких документів.

Доповідач звернув увагу на Національний стандарт ДСТУ 4163:2020, який набрав чинності з 1 вересня 2021 року і повинен застосовуватися до організаційно-розпорядчих документів.

У заході також виступили з доповідями адвокати та науковці Роман Майданик, Галина Миронова, Вікторія Валах, Ігор Свєтлічний, Юрій Черних, Оксана Миронець, Анатолій Литвиненко.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Суд у Чехії: як адвокату підготувати українське рішення до визнання

За кордоном

Суд у Чехії: як адвокату підготувати українське рішення до визнання

За даними Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки українці стали найбільшою групою іноземців у цій країні. Це зумовило зростання кількості цивільних, сімейних, трудових і комерційних спорів із «українським елементом».

16:39 Чт 22.05.25 978
Слово як інструмент захисту: адвокати вчилися ефективній комунікації

Навчання

Слово як інструмент захисту: адвокати вчилися ефективній…

Для адвоката мистецтво володіти словом – це не розкіш, а одна з ключових складових професійних навичок. Захисник повинен уміти доносити свою позицію до оточуючих від моменту знайомства з клієнтом і до отримання остаточного судового рішення.

14:26 Чт 22.05.25 1011
Особливості перекладу документів для Великої Британії та України дослідили на вебінарі

Навчання

Особливості перекладу документів для Великої Британії та України…

У юридичній практиці переклад документів дедалі частіше стає предметом уваги не лише перекладачів, а й адвокатів, судів та державних органів. Яким має бути переклад, щоб мати юридичну силу в Україні та Великій Британії, які помилки можуть звести нанівець справу, і хто несе відповідальність за точність?

10:41 Чт 22.05.25 1102
Книгу оповідань українських адвокатів презентують у Києві

Анонс

Книгу оповідань українських адвокатів презентують у Києві

27 травня у Києві відбудеться презентація першої збірки художніх творів українських адвокатів «Щоденник мого адвоката. Книга оповідань №1».

13:26 Ср 21.05.25 1036
Судові експертизи і бізнес: що адвокатам варто знати у 2025 році

Дискусія

Судові експертизи і бізнес: що адвокатам варто знати у 2025 році

Судові експертизи залишаються ключовим інструментом у кримінальних провадженнях проти бізнесу. Але практики стикаються з новими викликами: від нестиковок у процедурі списання майна до труднощів у формулюванні запитів і зборі належних доказів.

12:05 Ср 21.05.25 1185
Стрес і вигорання в адвокатській практиці: причини, наслідки, рішення

Навчання

Стрес і вигорання в адвокатській практиці: причини, наслідки,…

Юридична професія пов’язана з високим рівнем відповідальності, постійним емоційним напруженням і жорсткими дедлайнами. У таких умовах хронічний стрес і професійне вигорання стають звичним явищем серед адвокатів. Це не лише позначається на їхньому здоров’ї та особистому житті, а й знижує якість правничої допомоги.

16:57 Вт 20.05.25 1352
Відкрито прийом заявок на конкурс для адвокатів Prix Mario Stasi 2025

Анонс

Відкрито прийом заявок на конкурс для адвокатів Prix Mario Stasi 2025

Паризька колегія адвокатів запрошує молодих українських адвокатів долучитися до Prix Mario Stasi 2025 - престижного конкурсу з ораторського мистецтва, присвяченого праву на захист та ролі адвоката у суспільстві.

15:52 Вт 20.05.25 1362
Адвокатів, які бездумно застосували ШІ, оштрафували у США

За кордоном

Адвокатів, які бездумно застосували ШІ, оштрафували у США

Кількість випадків, коли адвокати використовують штучний інтелект без належної перевірки, зростає. Суддів ця тенденція лякає, оскільки галюцинації ШІ можуть потрапити до судових рішень.

12:37 Пн 19.05.25 1482

Вестник:№4 квітень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл