15:00 Вт 14.12.21

Дотримання права на конфіденційність суб'єктів медичних правовідносин залишається проблемним питанням

print version

10 грудня 2021 року відбувся круглий стіл на тему «Право на конфіденційність: спектральний погляд на дотримання прав людини у сфері надання медичної допомоги». Захід організував Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики Національної асоціації адвокатів України, а модерувала його Голова Комітету Ірина Сенюта.

У заході брала участь академік НАПрН України Олена Кохановська, яка розкрила питання права на таємницю про стан свого здоров’я як особистого немайнового права у сфері надання медичної допомоги. Спікер звернула увагу на те, що в цивілістичному розумінні право на таємницю не пов’язане з медичним працівником як суб’єктом збереження такої. Професор вважає, що кожна особа, якій стала відома інформація про стан здоров’я, має зберігати її в таємниці. Крім того, академік висвітлила проблеми рекодифікації Цивільного кодексу України, зокрема в частині особистих немайнових прав.

Ірина Сенюта розповіла про рекомендації щодо захисту приватності у роботі засобів масової інформації, які покликані сприяти справедливому висвітленню приватного життя публічних осіб, звичайних людей, а також дітей. Спікер наголосила, що інформування ЗМІ повинно відповідати загальним стандартам захисту права на приватність, принципам справедливої, точної, пропорційної, прозорої та безпечної обробки персональних даних. Також привернула увагу слухачів до національної судової практики та практики ЄСПЛ, яка ілюструє проблематику дотримання права на приватність.

Сергій Антонов у своїй доповіді розкрив питання ведення медичної документації в сучасних реаліях. Адвокат висвітлив правові проблеми, які пов’язані з документообігом у закладі охорони здоров’я, зокрема щодо:

- форми і змісту документів,

- доступу до документів пацієнтів і їхніх представників,

- строків та умов зберігання медичних документів,

- обліку медичної документації,

- порядку знищення таких документів.

Доповідач звернув увагу на Національний стандарт ДСТУ 4163:2020, який набрав чинності з 1 вересня 2021 року і повинен застосовуватися до організаційно-розпорядчих документів.

У заході також виступили з доповідями адвокати та науковці Роман Майданик, Галина Миронова, Вікторія Валах, Ігор Свєтлічний, Юрій Черних, Оксана Миронець, Анатолій Литвиненко.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

© 2025 Unba.org.ua Всі права захищені
"Національна Асоціація Адвокатів України". Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на даному веб-сайті дозволяється за умови посилання на джерело. Інтернет-видання та засоби масової інформації можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео з офіційного веб-сайту Національної Асоціації Адвокатів України на власних веб-сторінках, за умови гіперпосилання на офіційний веб-сайт Національної Асоціації Адвокатів України. Заборонено передрук та використання матеріалів, у яких міститься посилання на інші інтернет-видання та засоби масової інформації. Матеріали позначені міткою "Реклама", публікуються на правах реклами.