"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
У НААУ розповіли студентам про особливості роботи адвоката, який захищає бізнес від рейдерських атак

15 грудня 2020 року в Національній асоціації адвокатів України за ініціативою Комітету з питань захисту бізнесу та інвесторів спільно із Навчально-науковим інститутом права та міжнародно-правових відносин Університету митної справи та фінансів відбулась онлайн-зустріч зі студентами на тему: «Проблематика особливостей роботи адвоката та адвокатських спільнот з бізнес-структурами».
Модераторами та спікерами заходу були:
Сергій Хільченко, адвокат, Голова Комітету з питань захисту бізнесу та інвесторів, що діє в складі НААУ;
Олександр Світличний, адвокат, член вищезазначеного Комітету;
Сергій Хільченко, розпочинаючи свій виступ, зауважив: “юрист, який надає професійну правову допомогу учасникам правовідносин є адвокатом. Наполегливість, комунікабельність, ініціативність, любов до своєї професії, чесність, відповідальність та ерудиція — це ті здібності, без яких не можна уявити адвоката. Тож на шляху до омріяного статусу не забувайте розвиватися в цих напрямках. Зараз існує чимало літератури, з якої можна отримати поради, як стати кращим, витривалішим у роботі та в навчанні, як розвивати свою комунікабельність тощо”.
Олександр Світличний закцентував увагу студентів на особливостях роботи адвоката. Якщо молодий адвокат планує побудувати успішну кар'єру, то йому важливо розвивати soft skills. Фокусування на завданнях, швидкість реакції, уважність до дрібниць і хороша пам'ять - просто необхідні для того, щоб досягти успіху. Під час зустрічі Олександр Світичний розкрив питання доступу до професії адвоката, умов за яких можна скласти кваліфікаційний іспит для отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, а також розповів про якості майбутнього правника, які зможуть зробити його конкурентоспроможним на ринку юридичної праці.
Варто зазначити, що майбутні юристи слухали адвокатів із очевидним інтересом та активно ставили запитання, які їх цікавили. Так, більшість студентів цікавилися питаннями рейдерства підприємств, оскільки поняття відносно нове, а у навчальному закладі йому приділяється недостатньо уваги. За словами пана Сергія, основним завданням рейдерства є нанесення шкоди бізнесу тією чи тією мірою.
Наприкінці зустрічі, адвокати на прикладі власної практики, розповіли студентам, які схеми рейдерства найпоширеніші та як адвокати борються з такими випадками.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).