"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Вирішенню кадрової кризи в судах може сприяти повернення суддів у відставці

Проблеми кадрового дефіциту і нестачі досвідчених суддів можна вирішити, якщо запропонувати суддям у відставці можливості повернутися до здійснення правосуддя.
Таку ідею запропонувала Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час національної дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи».
За її словами, в результаті реалізації різних Концепцій, Стратегій судово - правових реформ судова система опинилась на межі знищення. Впродовж 2014-2016 року відбувалися одночасно і відкрита, і прихована люстрація суддів. Багато професійних суддів скористалися правом на відставку, і цей процес набув лавинного характеру.
«Запроваджуючи першу судово-правову реформу за Концепцією 1992 року, акцентувалася особлива увага на тому, щоб у ході реформи не було дискримінації і приниження кваліфікованих суддів. Підкреслювалось, що бережливе ставлення до цих людей є не тільки моральним обов'язком, а й необхідною умовою поступового переходу до правової держави», - нагадала Голова НААУ.
«Чи кращим стало наше суспільство через 30 років? Чи перейшли ми до правової держави, якщо державою не дотримано моральний обов’язок перед суддями?», - звернулася Лідія Ізовітова до всіх учасників дискусії.
За її прогнозом, надалі криза не буде вирішена швидко навіть у випадку формування нового складу ВККСУ за новими принципам.
«Коли прийдуть у суди новопризначені судді? Відповіді немає. І чи зможуть новоспечені, молоді судді, якісно здійснювати правосуддя? Адже вони прийдуть у суди, де відсутні професійні судді з досвідом», - переконана Голова НААУ.
Лідія Ізовітова запропонувала у межах Національної дискусії розглянути питання про можливість тимчасового повернення суддів із відставки з відповідними для них преференціями.
«Вони усі нещодавно пройшли кваліфікаційне оцінювання. Їм потрібно гарантувати залишення того ж розміру суддівської винагороди, яку їм нарахували при звільненні. Ми зможемо реально і дуже швидко наповнити наші суди професійними та досвідченими суддями до часу удосконалення законодавства по створенню і діяльності ВККСУ», - сказала Голова НААУ.
У Національній дискусії беруть участь Голова ВРП Андрій Овсієнко, Заступник Голови Верховного Суду, голова Касаційного господарського суду Богдан Львов, провідний міжнарожний експерт з питань правосуддя Проекту "Pravo-Justice" Анна Адамска-Галант, голова Ради суддів України Богдан Моніч.
Популярні новини

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).