Ініціативи нової судової реформи не можуть бути відповіддю на попередні провальні зміни в судовій системі – Марина Ставнійчук | НААУ

Ініціативи нової судової реформи не можуть бути відповіддю на попередні провальні зміни в судовій системі – Марина Ставнійчук

Різне
14:50 Пт 06.11.20 908 Переглядів
Версія для друку

Перш, ніж братися за нову судову реформу, влада має виконувати рішення судів, які вже набули чинності. Зокрема, і Конституційного суду України. Про це заявила Голова Комітету Голова Комітету з питань верховенства права при НААУ Марина Ставнійчук в ефірі ток-шоу «Ми всі – українці» на телеканалі ZIK.

«На початку лютого 2015 року прийняли закон про відновлення довіри до судової влади. Шостий рік судова влада після відновлення тієї довіри не може прийти до пам’яті – суди закриті, доступу до ефективного правосуддя в державі немає, судді не призначені, а сьогодні кажуть, що треба починати нову судову реформу», - обурилась адвокат.

Марина Ставнійчук порадила владі досконально вивчити Основний Закон, перш ніж приймати голослівні рішення.

«Розділ Конституції України, який стосуються КСУ, в новій редакції був ухвалений при здійсненні судової реформи у 2016 році. Про які політичні компроміси ми говоримо? За абсолютно новими європейськими стандартами сформований і запроваджений механізм припинення повноважень і звільнення суддів Конституційного суду. Мені смішно, коли Міністр юстиції розказує про те, що не можна без КСУ внести зміни до Конституції України. В жодній європейській країні без КСУ ви не внесете зміни до Основного Закону. Це норма», - пояснила Марина Ставнійчук.

Нагадаємо, у ВР зареєстровано законопроект №3711, який вносить зміни до закону «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування. 5 листопада ВР направила його на доопрацювання. У Висновку щодо законопроекту Венеційська комісія зауважує на необхідності стабільного законодавства про судоустрій.

Популярні новини

Підтримка

Опікунська рада НААУ підтримала родини ще 7 адвокатів

Опікунська рада НААУ підтримала родини двох загиблих на війні адвокатів, а також надала матеріальну допомогу колегам, що втратили житло через бойові дії в Україні.

10:12 Пт 26.04.24 917

Анонс

РАУ перевірить справедливість застосування формули оплати БВПД

Тлумачення центром безоплатної вторинної правничої допомоги норм щодо оплати послуг адвокатів, які надають БВПД, протиставило інтереси адвоката інтересам його підзахисного у кримінальній справі.

16:58 Чт 25.04.24 2069

Самоврядування

Вчена-конституціоналіст Ставнійчук: НААУ не є громадською…

Говорити про невідповідність Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" статті 36 Конституції (яка гарантує свободу об'єднання у громадські організації) некоректно. Адже НААУ, яка обʼєднує усіх адвокатів України, за статусом кардинально відрізняється від громадських обʼєднань.

11:43 Чт 25.04.24 2341

Взаємодія

Для надання правничої допомоги Данська рада у справах біженців…

В рамках власних проектів з допомоги біженцям та внутрішньо переміщеним особам, Данська рада у справах біженців (ДРБ) залучатиме фахівців Національної асоціації адвокатів України до надання правничої безоплатної допомоги громадянам України.

17:52 Ср 24.04.24 3249

Дискусія

Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав…

«Буває складно пояснити, що таке імунітет комбатанта, чому його вбивство не є воєнним злочином, чому у злочині за ст. 438 (Порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу є загальний суб’єкт».

13:59 Ср 24.04.24 3114

Анонс

Адвокатів запрошують здати кров для «Охматдит»

У кінці травня адвокати та небайдужі українці мають змогу долучитися до збору крові для потреб Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

9:48 Ср 24.04.24 2152

За кордоном

Вчинення нотаріальних дій у Великій Британії: що варто знати…

У Великій Британії існує декілька органів, які можуть здійснювати нотаріальні дії для українських громадян, що тимчасово перебувають в цій країні, в тому числі і представники консульства України.

14:24 Вт 23.04.24 3148

Дискусія

Про ризики відновлення державної монополії на землі лісів…

Держава, передавши у процесі децентралізації землі за межами населених пунктів у комунальну власність громад, зруйнувала державну монополію на ці землі. Але після створення державного підприємства «Ліси України» ця монополія може повернутися з усіма корупційними ризиками, які звідси випливають.

13:21 Пн 22.04.24 3478

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл