Ініціативи нової судової реформи не можуть бути відповіддю на попередні провальні зміни в судовій системі – Марина Ставнійчук
Перш, ніж братися за нову судову реформу, влада має виконувати рішення судів, які вже набули чинності. Зокрема, і Конституційного суду України. Про це заявила Голова Комітету Голова Комітету з питань верховенства права при НААУ Марина Ставнійчук в ефірі ток-шоу «Ми всі – українці» на телеканалі ZIK.
«На початку лютого 2015 року прийняли закон про відновлення довіри до судової влади. Шостий рік судова влада після відновлення тієї довіри не може прийти до пам’яті – суди закриті, доступу до ефективного правосуддя в державі немає, судді не призначені, а сьогодні кажуть, що треба починати нову судову реформу», - обурилась адвокат.
Марина Ставнійчук порадила владі досконально вивчити Основний Закон, перш ніж приймати голослівні рішення.
«Розділ Конституції України, який стосуються КСУ, в новій редакції був ухвалений при здійсненні судової реформи у 2016 році. Про які політичні компроміси ми говоримо? За абсолютно новими європейськими стандартами сформований і запроваджений механізм припинення повноважень і звільнення суддів Конституційного суду. Мені смішно, коли Міністр юстиції розказує про те, що не можна без КСУ внести зміни до Конституції України. В жодній європейській країні без КСУ ви не внесете зміни до Основного Закону. Це норма», - пояснила Марина Ставнійчук.
Нагадаємо, у ВР зареєстровано законопроект №3711, який вносить зміни до закону «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування. 5 листопада ВР направила його на доопрацювання. У Висновку щодо законопроекту Венеційська комісія зауважує на необхідності стабільного законодавства про судоустрій.
Популярні новини
Гарантії діяльності
Про відвідування судів сторонами процесу адвокатам краще питати в…
Оскільки інформацію про осіб, які пропускаються до приміщень судів, збирають в територіальних управліннях Служби судової охорони, саме туди краще надсилати адвокатські запити про надання інформації щодо дати та часу відвідування судів сторонами судового процесу.
Регіони
Музей адвокатури відкрили у Раді адвокатів Запорізької області
До Дня адвокатури, який відзначається щороку 19 грудня, в будинку Ради адвокатів Запорізької області було відкрито Музей адвокатури Запорізької області.
Cудова практика
Відсутність доступу до адвоката – поважна причина пропуску…
Під час служби військовослужбовці можуть перебувати у віддалених, в тому числі й небезпечних місцях, де відсутній доступ до адвокатів чи інших правових ресурсів, що обмежує можливість своєчасного звернення до суду.
Законодавство
У ВР пропонують надати адвокатам відстрочку від призову (критерії)
Мобілізація адвокатів має руйнівні наслідки для системи професійної правничої допомоги, адже відбувається порушення законних прав та інтересів сотень тисяч громадян та юридичних осіб, яким адвокати-чоловіки надають професійну правничу допомогу.
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.