Ініціативи нової судової реформи не можуть бути відповіддю на попередні провальні зміни в судовій системі – Марина Ставнійчук | НААУ

Ініціативи нової судової реформи не можуть бути відповіддю на попередні провальні зміни в судовій системі – Марина Ставнійчук

Різне
14:50 Пт 06.11.20 852 Переглядів
Версія для друку

Перш, ніж братися за нову судову реформу, влада має виконувати рішення судів, які вже набули чинності. Зокрема, і Конституційного суду України. Про це заявила Голова Комітету Голова Комітету з питань верховенства права при НААУ Марина Ставнійчук в ефірі ток-шоу «Ми всі – українці» на телеканалі ZIK.

«На початку лютого 2015 року прийняли закон про відновлення довіри до судової влади. Шостий рік судова влада після відновлення тієї довіри не може прийти до пам’яті – суди закриті, доступу до ефективного правосуддя в державі немає, судді не призначені, а сьогодні кажуть, що треба починати нову судову реформу», - обурилась адвокат.

Марина Ставнійчук порадила владі досконально вивчити Основний Закон, перш ніж приймати голослівні рішення.

«Розділ Конституції України, який стосуються КСУ, в новій редакції був ухвалений при здійсненні судової реформи у 2016 році. Про які політичні компроміси ми говоримо? За абсолютно новими європейськими стандартами сформований і запроваджений механізм припинення повноважень і звільнення суддів Конституційного суду. Мені смішно, коли Міністр юстиції розказує про те, що не можна без КСУ внести зміни до Конституції України. В жодній європейській країні без КСУ ви не внесете зміни до Основного Закону. Це норма», - пояснила Марина Ставнійчук.

Нагадаємо, у ВР зареєстровано законопроект №3711, який вносить зміни до закону «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування. 5 листопада ВР направила його на доопрацювання. У Висновку щодо законопроекту Венеційська комісія зауважує на необхідності стабільного законодавства про судоустрій.

Популярні новини

Навчання

На що українському адвокату можна розраховувати в Ізраїлі

Як і в інших країнах, в Ізраїлі український адвокат може претендувати на статус іноземного юриста. Для цього доведеться зібрати пакет документів і скласти іспит з етики. Стати повноцінним адвокатом буде набагато складніше.

16:40 Пт 08.12.23 3646

Анонс

Адвокатам розкажуть, як розширити можливості молодих юристів у…

14 грудня 2023 року у НААУ відбудеться вебінар на тему «Акселератор визнання: розширення можливостей молодих юристів у рейтингах», ініційований Молодіжним Комітетом НААУ - UNBA NextGen спільно з European Young Bar Association (EYBA).

15:15 Пт 08.12.23 3681

Дискусія

Не зловживання правами, а неналежне виконання обов’язків: думка…

В багатьох випадках адвокати у кримінальних процесах на голову вище деяких слідчих і прокурорів. Ставляться такі питання, на які практика сторони обвинувачення не може знайти відповідей.

13:40 Пт 08.12.23 4018

Анонс

Проблеми експертиз з установлення шкоди довкіллю обговорять…

У рамках тижня довкілевого права 11 грудня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Інститут судових експертиз щодо кримінальних правопорушень у сфері охорони довкілля: що не так із експертизами на досудовому етапі?».

12:00 Чт 07.12.23 5392

Законодавство

Одну кваліфікаційну вимогу до адвокатів пропонують уточнити

Ступінь вищої освіти для осіб, які мають право здійснювати адвокатську діяльність, хочуть уточнити. Аби привести дефініцію «вища освіта» у відповідність до чинного Закону «Про вищу освіту».

11:18 Чт 07.12.23 9382

Навчання

Як стати юристом на Кіпрі розповіла представник НААУ (відео)

Професія юриста на Кіпрі є ключовим компонентом економіки та суспільства країни. Аби стати там юристом, необхідно закінчити програму отримання диплому, скласти іспит на адвокатуру, а потім пройти навчання під наглядом практикуючого юриста.

15:00 Ср 06.12.23 6749

Cудова практика

Як стягнути моральну шкоду за публікацію ЗМІ персональних даних…

Нещодавно адвокат, фотографію якого з персональними даними оприлюднило популярне видання, виграв судовий спір. Медіа, дії якого були визнані протиправними, зобов’язали сплатити моральну шкоду та відшкодувати витрати на правничу допомогу та судовий збір.

17:50 Вт 05.12.23 5745

Навчання

Юрист у США з ліцензією та без: поради для українських адвокатів

Стати юристом (або адвокатом, що у Сполучених Штатах Америки є синонімічним поняттям) – це завдання надзвичайної складності. Виключень не роблять нікому. Навіть українцям, які перебувають у США із 24 лютого 2022 року.

17:45 Пн 04.12.23 7071

Вестник:№11 листопад 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл