Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Ініціативи нової судової реформи не можуть бути відповіддю на попередні провальні зміни в судовій системі – Марина Ставнійчук

Ініціативи нової судової реформи не можуть бути відповіддю на попередні провальні зміни в судовій системі – Марина Ставнійчук

Адвокатура
14:50 Пт 06.11.20 800 Переглядів
Версія для друку
Перш, ніж братися за нову судову реформу, влада має виконувати рішення судів, які вже набули чинності. Зокрема, і Конституційного суду України. Про це заявила Голова Комітету Голова Комітету з питань верховенства права при НААУ Марина Ставнійчук в ефірі ток-шоу «Ми всі – українці» на телеканалі ZIK.

«На початку лютого 2015 року прийняли закон про відновлення довіри до судової влади. Шостий рік судова влада після відновлення тієї довіри не може прийти до пам’яті – суди закриті, доступу до ефективного правосуддя в державі немає, судді не призначені, а сьогодні кажуть, що треба починати нову судову реформу», - обурилась адвокат.

Марина Ставнійчук порадила владі досконально вивчити Основний Закон, перш ніж приймати голослівні рішення.

«Розділ Конституції України, який стосуються КСУ, в новій редакції був ухвалений при здійсненні судової реформи у 2016 році. Про які політичні компроміси ми говоримо? За абсолютно новими європейськими стандартами сформований і запроваджений механізм припинення повноважень і звільнення суддів Конституційного суду. Мені смішно, коли Міністр юстиції розказує про те, що не можна без КСУ внести зміни до Конституції України. В жодній європейській країні без КСУ ви не внесете зміни до Основного Закону. Це норма», - пояснила Марина Ставнійчук.

Нагадаємо, у ВР зареєстровано законопроект №3711, який вносить зміни до закону «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування. 5 листопада ВР направила його на доопрацювання. У Висновку щодо законопроекту Венеційська комісія зауважує на необхідності стабільного законодавства про судоустрій.

Популярні новини

Вестник:№12 грудень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл