Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - МКЮ визнала позитивним реформу адвокатури 2012 року, що забезпечила її незалежність

МКЮ визнала позитивним реформу адвокатури 2012 року, що забезпечила її незалежність

Адвокатура 17:19 Ср 13.05.20 1026 Переглядів Версія для друку

Реформа 2012 року створила виклики для адвокатської професії, хоча наступні події сформували її інституційну незалежність, яка кристалізувалася в активній підтримці адвокатів, що зазнають загроз.

Про це, зокрема, йдеться у звіті Міжнародної комісії юристів (МКЮ) «Між молотом та ковадлом: напади на адвокатів в Україні». Сформований він за результатами проведення тижневої місії в Україні з 4 по 8 березня 2019 року для оцінки ситуації щодо безпеки та незалежності діяльності адвокатів.

У звіті зазначено, що до реформи 2012 року не існувало жодної єдиної структури, яка б регулювала діяльність усіх практикуючих адвокатів. Тоді був ухвалений новий Закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», яким було розпочато реформу адвокатури з метою створити Національну асоціацію адвокатів з обов’язковим членством. Посилаючись на Європейську комісію за демократію через право (Венеціанську комісію) Ради Європи, МКЮ підтвердила, що «законопроект був послідовним і забезпечував відповідну основу регулювання професії адвоката».

МКЮ наголосила, що саме Національна асоціація адвокатів України забезпечила незалежність адвокатури не лише на законодавчому рівні, але й на практиці, пройшовши крізь період нестабільності.

«Ця незалежність становить важливе досягнення, яке не можна недооцінювати чи приймати як належне. Незалежність адвокатури становить фундаментальні засади незалежності системи правосуддя, яка не може ефективно функціонувати без незалежних адвокатів», - йдеться у звіті.

Разом із тим МКЮ рекомендувала зміни, які потрібно здійснити в Україні, і зазначила, що НААУ, а також окремі адвокати, повинні бути залученими на кожному етапі розробки законодавства щодо її функціонування, зокрема, тих законів, які стосуються адвокатури та безпосередньо Асоціації адвокатів.

«НААУ повинна брати участь у громадських обговореннях з питань, що стосуються законодавства, функціонування системи правосуддя, та просування і захисту прав людини через систему правосуддя. Асоціація адвокатів повинна також залучатися до консультацій щодо інших законодавчих процедур, які можуть вплинути на права та незалежний статус адвокатури», - сказано у звіті.

Нагадаємо, що на цьому неодноразово наголошувала Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час ухвалення Верховною Радою законопроекту №1013 щодо скасування адвокатської монополії. Проте, позиція НААУ так і не була врахована – документ попередньо схвалено у січні 2020 року.

МКЮ була створена у 1952 році та працює на п’яти континентах. Її мета полягає у забезпеченні прогресивного розвитку та ефективного застосування міжнародного законодавства з прав людини та міжнародного гуманітарного права; забезпеченні реалізації громадянських, культурних, економічних, політичних та соціальних прав; захисту розподілу влади; а також гарантуванні незалежності судової гілки влади та юридичної професії.

У листопаді 2018 році НААУ та Міжнародна комісія юристів уклали Меморандум про співпрацю в галузі міжнародного захисту прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності. Його мета - захист прав адвокатів, утвердження незалежності адвокатської професії, а також посилення гарантій незалежності адвокатської діяльності.

Популярні новини

Вестник:№9 вересень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування