Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Зміни до законодавства про адвокатуру мають передбачати дискусію з адвокатурою

Зміни до законодавства про адвокатуру мають передбачати дискусію з адвокатурою

Законодавство
17:32 Вт 26.11.19 2695 Переглядів
Версія для друку

Будь-які реформи адвокатури мають обговорюватись безпосередньо з адвокатами, що є одним з головних міжнародних стандартів законодавчого процесу.

На цьому наголосили представники НААУ за круглим столом на тему «Реформування законодавства про адвокатуру та адвокатську діяльність: міжнародні стандарти та європейський досвід», що проходив в Інституті законодавства Верховної Ради України.

Ігнорування позиції адвокатури в ході просування законопроекту №1013 щодо скасування адвокатської монополії може мати наслідком обмеження не лише прав адвокатів, а насамперед прав і свобод громадян, застерегла Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова.

При цьому голова НААУ звернула увагу на розбіжності у висновках Конституційного суду України у 2016 та у 2019 роках.

«20 січня 2016 КСУ вважав, що ч.4 статті 131-2 «виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення» узгоджується із пропонованою зміною до частини першої статті 59 Основного Закону України стосовно права кожного на професійну правничу допомогу і не передбачає обмеження прав і свобод людини і громадянина. А у висновку від 31 жовтня 2019 року КСУ погоджується, що скасування виключного права адвокатів на представництво в судах не зменшує  обсяг прав громадян. То як тоді з точки зору тлумачити те, що у 2016 році було збільшення прав громадян, а у 2019 році, за логікою, було зменшення цих прав? Тим більше, що стаття 151 Конституції України говорить про те, що висновки КСУ є остаточними і не можуть бути зміненими. І ми це хочемо донести до народних депутатів», - сказала Лідія Ізовітова.

Голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Сергій Вилков підкреслив, що зі зміною влади в Україні, кожна з них з ентузіазмом береться за реформування адвокатури. І щоразу натикається на ті ж самі граблі – намагається проштовхнути законодавчі ініціативи без широкого обговорення з адвокатами та залучення міжнародних експертів.

«Ще в 1995 році, коли Україна ставала на ноги як правова демократична держава з певним баченням розбудови країни, вона брала на себе зобов’язання, в тому числі, зобов’язання щодо розробки і впровадження певних законів, які стосуються правозахисту. Так, в обов’язковому порядку потрібно ці законопроекти, бачення і концепцію обговорювати з адвокатами. На жаль, до сьогоднішнього дня і зараз якось все це робиться «в темну», - наголосив Сергій Вилков.

 

Популярні новини

Вестник:№11 листопад 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл