"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Зміни до законодавства про адвокатуру мають передбачати дискусію з адвокатурою



Будь-які реформи адвокатури мають обговорюватись безпосередньо з адвокатами, що є одним з головних міжнародних стандартів законодавчого процесу.
На цьому наголосили представники НААУ за круглим столом на тему «Реформування законодавства про адвокатуру та адвокатську діяльність: міжнародні стандарти та європейський досвід», що проходив в Інституті законодавства Верховної Ради України.
Ігнорування позиції адвокатури в ході просування законопроекту №1013 щодо скасування адвокатської монополії може мати наслідком обмеження не лише прав адвокатів, а насамперед прав і свобод громадян, застерегла Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова.
При цьому голова НААУ звернула увагу на розбіжності у висновках Конституційного суду України у 2016 та у 2019 роках.
«20 січня 2016 КСУ вважав, що ч.4 статті 131-2 «виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення» узгоджується із пропонованою зміною до частини першої статті 59 Основного Закону України стосовно права кожного на професійну правничу допомогу і не передбачає обмеження прав і свобод людини і громадянина. А у висновку від 31 жовтня 2019 року КСУ погоджується, що скасування виключного права адвокатів на представництво в судах не зменшує обсяг прав громадян. То як тоді з точки зору тлумачити те, що у 2016 році було збільшення прав громадян, а у 2019 році, за логікою, було зменшення цих прав? Тим більше, що стаття 151 Конституції України говорить про те, що висновки КСУ є остаточними і не можуть бути зміненими. І ми це хочемо донести до народних депутатів», - сказала Лідія Ізовітова.
Голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Сергій Вилков підкреслив, що зі зміною влади в Україні, кожна з них з ентузіазмом береться за реформування адвокатури. І щоразу натикається на ті ж самі граблі – намагається проштовхнути законодавчі ініціативи без широкого обговорення з адвокатами та залучення міжнародних експертів.
«Ще в 1995 році, коли Україна ставала на ноги як правова демократична держава з певним баченням розбудови країни, вона брала на себе зобов’язання, в тому числі, зобов’язання щодо розробки і впровадження певних законів, які стосуються правозахисту. Так, в обов’язковому порядку потрібно ці законопроекти, бачення і концепцію обговорювати з адвокатами. На жаль, до сьогоднішнього дня і зараз якось все це робиться «в темну», - наголосив Сергій Вилков.
Популярні новини

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).

Дискусія
Адвокати, науковці та експерти дослідили проблеми судової…
Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз організувала круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.