Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Зміни до законодавства про адвокатуру мають передбачати дискусію з адвокатурою

Зміни до законодавства про адвокатуру мають передбачати дискусію з адвокатурою

Законодавство 17:32 Вт 26.11.19 2535 Переглядів Версія для друку

Будь-які реформи адвокатури мають обговорюватись безпосередньо з адвокатами, що є одним з головних міжнародних стандартів законодавчого процесу.

На цьому наголосили представники НААУ за круглим столом на тему «Реформування законодавства про адвокатуру та адвокатську діяльність: міжнародні стандарти та європейський досвід», що проходив в Інституті законодавства Верховної Ради України.

Ігнорування позиції адвокатури в ході просування законопроекту №1013 щодо скасування адвокатської монополії може мати наслідком обмеження не лише прав адвокатів, а насамперед прав і свобод громадян, застерегла Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова.

При цьому голова НААУ звернула увагу на розбіжності у висновках Конституційного суду України у 2016 та у 2019 роках.

«20 січня 2016 КСУ вважав, що ч.4 статті 131-2 «виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення» узгоджується із пропонованою зміною до частини першої статті 59 Основного Закону України стосовно права кожного на професійну правничу допомогу і не передбачає обмеження прав і свобод людини і громадянина. А у висновку від 31 жовтня 2019 року КСУ погоджується, що скасування виключного права адвокатів на представництво в судах не зменшує  обсяг прав громадян. То як тоді з точки зору тлумачити те, що у 2016 році було збільшення прав громадян, а у 2019 році, за логікою, було зменшення цих прав? Тим більше, що стаття 151 Конституції України говорить про те, що висновки КСУ є остаточними і не можуть бути зміненими. І ми це хочемо донести до народних депутатів», - сказала Лідія Ізовітова.

Голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Сергій Вилков підкреслив, що зі зміною влади в Україні, кожна з них з ентузіазмом береться за реформування адвокатури. І щоразу натикається на ті ж самі граблі – намагається проштовхнути законодавчі ініціативи без широкого обговорення з адвокатами та залучення міжнародних експертів.

«Ще в 1995 році, коли Україна ставала на ноги як правова демократична держава з певним баченням розбудови країни, вона брала на себе зобов’язання, в тому числі, зобов’язання щодо розробки і впровадження певних законів, які стосуються правозахисту. Так, в обов’язковому порядку потрібно ці законопроекти, бачення і концепцію обговорювати з адвокатами. На жаль, до сьогоднішнього дня і зараз якось все це робиться «в темну», - наголосив Сергій Вилков.

 

Популярні новини

Вестник:Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
№3-5 березень-травень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування