Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Законопроект №1013 про скасування адвокатської монополії суперечить нормам Конституції – Рада адвокатів Волинської області

Законопроект №1013 про скасування адвокатської монополії суперечить нормам Конституції – Рада адвокатів Волинської області

Звернення
13:14 Ср 09.10.19 3087 Переглядів
Версія для друку

Законопроект №1013 про скасування адвокатської монополії поверне Україну у минуле, коли поняття «кожен має право на правову допомогу» та «кожен є вільним у виборі захисника своїх прав» мали широке тлумачення при визначенні кола осіб, які представляли клієнтів у судах. Це призведе до залучення так званих «фахівців», які здебільшого не мають фахової юридичної освіти та не несуть жодної відповідальності за надання неякісної правової допомоги. А це, в свою чергу, є порушенням норм Конституції, а саме – статті 59 щодо гарантування кожному громадянину права на професійну правничу допомогу та статті 131-2 щодо реалізації такого права.

Про це йдеться у звернені Ради адвокатів Волинської області, направленого до Конституційного суду. Адвокати Волині закликали суддів КСУ врахувати їхню думку при прийнятті висновку щодо відповідності законопроекту №1013 нормам Конституції. Документ був ухвалений парламентом та направлений до Конституційного суду 3 жовтня 2019 року.

Адвокати Волинської області нагадали, що змінами до статті 131-2 Конституції України, прийнятими у 2016 році відповідно до європейських демократичних стандартів, було передбачено, що «виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального звинувачення». З того часу в Україні почала діяти так звана адвокатська монополія, яку хоче скасувати влада законопроектом №1013.

«На відміну від звичайного юриста (фахівця), адвокат має особливі  права, обов’язки та обмеження, які спрямовані на забезпечення прав і законних інтересів фізичної або юридичної особи, що звернулася до адвоката за захистом, представництвом або іншими видами правової допомоги. Тобто, встановлені законом права, обов’язки, гарантії адвокатської діяльності, відповідальності за їхнє порушення (недотримання) та особлива процедура доступу до професії спрямовані на забезпечення належного виконання нині діючої норми статті 59 Основного Закону щодо того, що «кожен має право на професійну правничу допомогу». Представництво особи в суді виключно адвокатом забезпечує захист прав, свобод та інтересів людини в розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом. Тобто, запровадження Україною у 2016 році конституційних змін щодо представництва у суді повністю узгоджується із статтею 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (справа «Молдавська проти Украйни», заява №43464/18)», - йдеться у зверненні.

Повний текст звернення за посиленням

Популярні новини

Вестник:№1-2 січень-лютий 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл