Законопроект №1013 про скасування адвокатської монополії суперечить нормам Конституції – Рада адвокатів Волинської області | НААУ

Законопроект №1013 про скасування адвокатської монополії суперечить нормам Конституції – Рада адвокатів Волинської області

Законодавство
13:14 Ср 09.10.19 3935 Переглядів
Версія для друку

Звернення Ради адвокатів Волинської області

Законопроект №1013 про скасування адвокатської монополії поверне Україну у минуле, коли поняття «кожен має право на правову допомогу» та «кожен є вільним у виборі захисника своїх прав» мали широке тлумачення при визначенні кола осіб, які представляли клієнтів у судах. Це призведе до залучення так званих «фахівців», які здебільшого не мають фахової юридичної освіти та не несуть жодної відповідальності за надання неякісної правової допомоги. А це, в свою чергу, є порушенням норм Конституції, а саме – статті 59 щодо гарантування кожному громадянину права на професійну правничу допомогу та статті 131-2 щодо реалізації такого права.

Про це йдеться у звернені Ради адвокатів Волинської області, направленого до Конституційного суду. Адвокати Волині закликали суддів КСУ врахувати їхню думку при прийнятті висновку щодо відповідності законопроекту №1013 нормам Конституції. Документ був ухвалений парламентом та направлений до Конституційного суду 3 жовтня 2019 року.

Адвокати Волинської області нагадали, що змінами до статті 131-2 Конституції України, прийнятими у 2016 році відповідно до європейських демократичних стандартів, було передбачено, що «виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального звинувачення». З того часу в Україні почала діяти так звана адвокатська монополія, яку хоче скасувати влада законопроектом №1013.

«На відміну від звичайного юриста (фахівця), адвокат має особливі  права, обов’язки та обмеження, які спрямовані на забезпечення прав і законних інтересів фізичної або юридичної особи, що звернулася до адвоката за захистом, представництвом або іншими видами правової допомоги. Тобто, встановлені законом права, обов’язки, гарантії адвокатської діяльності, відповідальності за їхнє порушення (недотримання) та особлива процедура доступу до професії спрямовані на забезпечення належного виконання нині діючої норми статті 59 Основного Закону щодо того, що «кожен має право на професійну правничу допомогу». Представництво особи в суді виключно адвокатом забезпечує захист прав, свобод та інтересів людини в розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом. Тобто, запровадження Україною у 2016 році конституційних змін щодо представництва у суді повністю узгоджується із статтею 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (справа «Молдавська проти Украйни», заява №43464/18)», - йдеться у зверненні.

Повний текст звернення за посиленням

Популярні новини

Дискусія

Стан енергетичної спроможності країни: чого очікувати бізнесу

Незважаючи на всі намагання держави зменшити дефіцит електроенергії, сподіватися бізнесу на покращення ситуації поки не варто.

10:31 Пт 26.07.24 1470

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 2762

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 4177

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 4431

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 5875

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13679

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 11028

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11071

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл