Законопроект №1013 про скасування адвокатської монополії суперечить нормам Конституції – Рада адвокатів Волинської області | НААУ

Законопроект №1013 про скасування адвокатської монополії суперечить нормам Конституції – Рада адвокатів Волинської області

Законодавство
13:14 Ср 09.10.19 3924 Переглядів
Версія для друку

Звернення Ради адвокатів Волинської області

Законопроект №1013 про скасування адвокатської монополії поверне Україну у минуле, коли поняття «кожен має право на правову допомогу» та «кожен є вільним у виборі захисника своїх прав» мали широке тлумачення при визначенні кола осіб, які представляли клієнтів у судах. Це призведе до залучення так званих «фахівців», які здебільшого не мають фахової юридичної освіти та не несуть жодної відповідальності за надання неякісної правової допомоги. А це, в свою чергу, є порушенням норм Конституції, а саме – статті 59 щодо гарантування кожному громадянину права на професійну правничу допомогу та статті 131-2 щодо реалізації такого права.

Про це йдеться у звернені Ради адвокатів Волинської області, направленого до Конституційного суду. Адвокати Волині закликали суддів КСУ врахувати їхню думку при прийнятті висновку щодо відповідності законопроекту №1013 нормам Конституції. Документ був ухвалений парламентом та направлений до Конституційного суду 3 жовтня 2019 року.

Адвокати Волинської області нагадали, що змінами до статті 131-2 Конституції України, прийнятими у 2016 році відповідно до європейських демократичних стандартів, було передбачено, що «виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального звинувачення». З того часу в Україні почала діяти так звана адвокатська монополія, яку хоче скасувати влада законопроектом №1013.

«На відміну від звичайного юриста (фахівця), адвокат має особливі  права, обов’язки та обмеження, які спрямовані на забезпечення прав і законних інтересів фізичної або юридичної особи, що звернулася до адвоката за захистом, представництвом або іншими видами правової допомоги. Тобто, встановлені законом права, обов’язки, гарантії адвокатської діяльності, відповідальності за їхнє порушення (недотримання) та особлива процедура доступу до професії спрямовані на забезпечення належного виконання нині діючої норми статті 59 Основного Закону щодо того, що «кожен має право на професійну правничу допомогу». Представництво особи в суді виключно адвокатом забезпечує захист прав, свобод та інтересів людини в розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом. Тобто, запровадження Україною у 2016 році конституційних змін щодо представництва у суді повністю узгоджується із статтею 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (справа «Молдавська проти Украйни», заява №43464/18)», - йдеться у зверненні.

Повний текст звернення за посиленням

Популярні новини

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 5884

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 6534

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 7911

Законодавство

Сплата судового збору за позов немайнового характеру: що варто…

Спроба спростити правила сплати судового збору може призвести до ситуації правової невизначеності, коли на випадок подання позову з кількома вимогами немайнового характеру не буде регулюючої норми.

14:12 Пн 15.07.24 9259

Законодавство

Повноваження дізнавача мають враховувати форму досудового…

Кримінальний процесуальний кодекс дійсно потребує уточнення компетенції дізнавача, органу дізнання та керівника цього органу. Разом із тим їхні повноваження мають узгоджуватися із формою, в якій здійснюється розслідування кримінальних проступків.

9:49 Пт 12.07.24 9867

Гарантії діяльності

Споживачів грантів забронювали. А як щодо адвокатів?

На тлі рішення Кабміну про визнання критично важливими громадських організацій, які є виконавцями проектів міжнародної допомоги на іноземні гранти, та бронювання від мобілізації усіх їхніх співробітників, залишається незрозумілою позиція Уряду з цього питання щодо адвокатів.

8:56 Пт 12.07.24 11155

Дискусія

Вибори у післявоєнний час: виклики організації обговорили в Острозі

У Національному університеті «Острозька академія» відбулася VII Міжнародна науково-практична конференція «Адміністративна юстиція в Україні: проблеми теорії та практики. Судовий захист політичних та громадянських прав і свобод у довоєнний, воєнний і післявоєнний час».

16:46 Чт 11.07.24 8966

Законодавство

Дезертирів звільнятимуть від відповідальності за двох умов

Законодавча ініціатива з упровадження механізмів звільнення військовослужбовців Збройних Сил від кримінальної відповідальності за вчинення військового кримінального правопорушення заслуговує на підтримку. Водночас, вона містить дискусійні положення.

15:58 Чт 11.07.24 9583

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл