Законопроект №1013 про скасування адвокатської монополії суперечить нормам Конституції – Рада адвокатів Волинської області | НААУ

Законопроект №1013 про скасування адвокатської монополії суперечить нормам Конституції – Рада адвокатів Волинської області

Законодавство
13:14 Ср 09.10.19 3524 Переглядів
Версія для друку

Звернення Ради адвокатів Волинської області

Законопроект №1013 про скасування адвокатської монополії поверне Україну у минуле, коли поняття «кожен має право на правову допомогу» та «кожен є вільним у виборі захисника своїх прав» мали широке тлумачення при визначенні кола осіб, які представляли клієнтів у судах. Це призведе до залучення так званих «фахівців», які здебільшого не мають фахової юридичної освіти та не несуть жодної відповідальності за надання неякісної правової допомоги. А це, в свою чергу, є порушенням норм Конституції, а саме – статті 59 щодо гарантування кожному громадянину права на професійну правничу допомогу та статті 131-2 щодо реалізації такого права.

Про це йдеться у звернені Ради адвокатів Волинської області, направленого до Конституційного суду. Адвокати Волині закликали суддів КСУ врахувати їхню думку при прийнятті висновку щодо відповідності законопроекту №1013 нормам Конституції. Документ був ухвалений парламентом та направлений до Конституційного суду 3 жовтня 2019 року.

Адвокати Волинської області нагадали, що змінами до статті 131-2 Конституції України, прийнятими у 2016 році відповідно до європейських демократичних стандартів, було передбачено, що «виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального звинувачення». З того часу в Україні почала діяти так звана адвокатська монополія, яку хоче скасувати влада законопроектом №1013.

«На відміну від звичайного юриста (фахівця), адвокат має особливі  права, обов’язки та обмеження, які спрямовані на забезпечення прав і законних інтересів фізичної або юридичної особи, що звернулася до адвоката за захистом, представництвом або іншими видами правової допомоги. Тобто, встановлені законом права, обов’язки, гарантії адвокатської діяльності, відповідальності за їхнє порушення (недотримання) та особлива процедура доступу до професії спрямовані на забезпечення належного виконання нині діючої норми статті 59 Основного Закону щодо того, що «кожен має право на професійну правничу допомогу». Представництво особи в суді виключно адвокатом забезпечує захист прав, свобод та інтересів людини в розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом. Тобто, запровадження Україною у 2016 році конституційних змін щодо представництва у суді повністю узгоджується із статтею 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (справа «Молдавська проти Украйни», заява №43464/18)», - йдеться у зверненні.

Повний текст звернення за посиленням

Популярні новини

Гарантії діяльності

Електронка чи папір? Як суди вестимуть справи після 18 жовтня

Із впровадженням в обов’язковості ведення учасниками проваджень електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, постають питання подальшої форми ведення справ (електронна або паперова), а також внесення відповідних змін до інструкцій з діловодства в судах України.

10:27 Пт 29.09.23 5018

Законодавство

Адвокати не з’являються у засідання: хто винен і що робити?

Коли захисники, обрані обвинуваченими, не ходять у судові засідання, суддя постановляє ухвалу, якою доручає системі БПД призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття.

14:20 Чт 28.09.23 3797

Законодавство

Передача БЕБ справ про шахрайство у банківській сфері недоцільна, -…

Аби покращити статистику розкриття злочинів, пов’язаних із шахрайськими схемами викрадення коштів з банківських рахунків, Верховній Раді пропонують унести деякі зміни до КПК та інших законів. Втім, ці зміни навряд позитивно позначаться на якості розслідувань.

10:31 Чт 28.09.23 3314

Взаємодія

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ…

Щорічно 17 вересня в Україні відзначають День безпеки пацієнта, який був установлений Указом Президента 4 вересня 2019 р. на підтримку рішення 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я. Україна в унісон зі світовим співтовариством відзначає цей день у Всесвітній день забезпечення безпеки пацієнтів.

18:45 Вт 26.09.23 3329

Підтримка

Надано підтримку родинам ще трьох загиблих на війні адвокатів

Родини трьох загиблих на передовій адвокатів отримали матеріальну допомогу від Опікунської ради НААУ.

14:46 Вт 26.09.23 3684

Анонс

Українські адвокати отримали шанс пройти стажування в Уельсі

Британські палати адвокатів Church Court Chambers та Apex Chambers у рамках домовленостей з Національною асоціацією адвокатів України організовують другу програму оплачуваного стажування для українських адвокатів. Тепер в Уельсі.

11:17 Вт 26.09.23 4998

Законодавство

Сексуальне насильство не здолати змінами до КК, - висновок Комітету…

Посилення на законодавчому рівні умов покарання за вчинення злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (ст.ст. 152 – 156, 156-1 Кримінального кодексу) не поверне довіру постраждалої особи до справедливого покарання винних.

14:00 Пн 25.09.23 4412

Дискусія

Тимчасовий захист у країнах ЄС: права та обов’язки українців (відео)

Статус тимчасового захисту в країнах ЄС надає можливість українцям проживати, отримувати соціальну і медичну допомогу, освіту для дітей та доступ до ринку праці без попереднього отримання робочої візи. Разом з тим цей статус викликає значну кількість питань, які стосуються роботи, оподаткування та соціального захисту.

16:22 Пт 22.09.23 2104

Вестник:№7-8 липень-серпень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл