Законопроект №1013 про скасування адвокатської монополії суперечить нормам Конституції – Рада адвокатів Волинської області | НААУ

Законопроект №1013 про скасування адвокатської монополії суперечить нормам Конституції – Рада адвокатів Волинської області

Законодавство
13:14 Ср 09.10.19 3804 Переглядів
Версія для друку

Звернення Ради адвокатів Волинської області

Законопроект №1013 про скасування адвокатської монополії поверне Україну у минуле, коли поняття «кожен має право на правову допомогу» та «кожен є вільним у виборі захисника своїх прав» мали широке тлумачення при визначенні кола осіб, які представляли клієнтів у судах. Це призведе до залучення так званих «фахівців», які здебільшого не мають фахової юридичної освіти та не несуть жодної відповідальності за надання неякісної правової допомоги. А це, в свою чергу, є порушенням норм Конституції, а саме – статті 59 щодо гарантування кожному громадянину права на професійну правничу допомогу та статті 131-2 щодо реалізації такого права.

Про це йдеться у звернені Ради адвокатів Волинської області, направленого до Конституційного суду. Адвокати Волині закликали суддів КСУ врахувати їхню думку при прийнятті висновку щодо відповідності законопроекту №1013 нормам Конституції. Документ був ухвалений парламентом та направлений до Конституційного суду 3 жовтня 2019 року.

Адвокати Волинської області нагадали, що змінами до статті 131-2 Конституції України, прийнятими у 2016 році відповідно до європейських демократичних стандартів, було передбачено, що «виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального звинувачення». З того часу в Україні почала діяти так звана адвокатська монополія, яку хоче скасувати влада законопроектом №1013.

«На відміну від звичайного юриста (фахівця), адвокат має особливі  права, обов’язки та обмеження, які спрямовані на забезпечення прав і законних інтересів фізичної або юридичної особи, що звернулася до адвоката за захистом, представництвом або іншими видами правової допомоги. Тобто, встановлені законом права, обов’язки, гарантії адвокатської діяльності, відповідальності за їхнє порушення (недотримання) та особлива процедура доступу до професії спрямовані на забезпечення належного виконання нині діючої норми статті 59 Основного Закону щодо того, що «кожен має право на професійну правничу допомогу». Представництво особи в суді виключно адвокатом забезпечує захист прав, свобод та інтересів людини в розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом. Тобто, запровадження Україною у 2016 році конституційних змін щодо представництва у суді повністю узгоджується із статтею 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (справа «Молдавська проти Украйни», заява №43464/18)», - йдеться у зверненні.

Повний текст звернення за посиленням

Популярні новини

Адвокатська практика

Індивідуально, АБ чи АО? Яку форму адвокатської діяльності обрати…

За законом адвокат може здійснювати адвокатську діяльність індивідуально або в організаційно-правових формах адвокатського бюро чи адвокатського об’єднання. Яку краще обрати?

17:51 Ср 28.02.24 1868

Навчання

Аспекти структурування компаній: інструменти юриста

Для успішного корпоративно-податкового структурування ІТ-бізнесу юрист має володіти знаннями в галузях англійського права, податкового, валютного, інвестиційного, антикорупційного законодавста, а також застосовувати їх для розроблення ефективних структур.

16:52 Ср 28.02.24 1170

Дискусія

Як запобігти булінгу у школах під час війни: поради адвоката

Під час війни, на жаль, не зникли прояви агресії та цькування серед дітей та педагогів. І одним із першочергових завдань організації освітнього процесу в умовах воєнного стану є забезпечення безпечного середовища як сукупності умов, що унеможливлюють заподіяння фізичної, майнової та моральної шкоди.

11:36 Ср 28.02.24 1548

Війна

Адвокату посмертно присвоєно звання Герой України

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності, самовіддане служіння Українському народові Юрію Сікиринському присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

9:12 Ср 28.02.24 1924

Доступ до професії

Суддя може стати адвокатом? ВРП «відступила» від висновку ВС

Вища рада правосуддя зробила висновок, що отримання суддею свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю з одночасним зупиненням такого права не порушує вимог несумісності. Втім, це не узгоджується із позицією Великої Палати Верховного Суду.

16:36 Вт 27.02.24 3457

Анонс

День відкритих дверей проводить Факультет адвокатури НЮУ ім.…

Особливості вступу, спеціальності та майнори, особливості навчального процесу, перспективи проходження практики та працевлаштування, матеріально-технічна база та науково-педагогічний склад.

9:43 Вт 27.02.24 3151

Підтримка

Дякуємо за непохитну підтримку: відзначаємо два роки мужності та…

Сьогодні, в другу річницю початку війни, що була розпочата росією проти України, ми, Національна асоціація адвокатів України, з глибокою вдячністю та повагою згадуємо масштаб підтримки, яку юридична спільнота з усього світу надала українській адвокатурі в ці важкі часи.

20:26 Сб 24.02.24 6212

Анонс

Оголошено дату II Турніру із судових дебатів для студентів-юристів

Для участі у II Турнірі із судових дебатів серед студентів-юристів, який у 2024 році організовує Національна асоціація адвокатів України, відібрано 48 учасників з різних регіонів України. Це на третину більше, ніж торік.

17:19 Пт 23.02.24 7356

Вестник:№12 грудень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл