Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ співпрацюватиме з ХПГ, УГСПЛ , Фундацією правової допомоги та Коордцентром з метою вдосконалення БПД – Меморандум

НААУ співпрацюватиме з ХПГ, УГСПЛ , Фундацією правової допомоги та Коордцентром з метою вдосконалення БПД – Меморандум

Адвокатура 11:19 Пт 26.10.18 1117 Переглядів Версія для друку

Національна асоціація адвокатів України уклала Меморандум про взаєморозуміння з Координаційним центром з надання правової допомоги, Українською фундацією правової допомоги, Українською Гельсінською спілкою з прав людини, Харківською правозахисною групою щодо посилення експертного потенціалу у сфері доступу вразливих категорій населення до правосуддя у кримінальному провадженні.

Документ підписали голова НААУ Лідія Ізовітова, директор Коордцентру Олексій Бонюк, директор Української фундації правової допомоги Микола Сіома, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко, Директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров.  

«Вперше Національна асоціація адвокатів України підписує Меморандум про взаємодію з громадськими організаціями. Ця подія викликана тим, що ми розуміємо ризики для захисту прав людини, і їх потрібно усувати. Ми можемо це зробити лише разом», - сказала Лідія Ізовітова.

Меморандум укладений з метою налагодження взаємодії Сторін з питань посилення експертного потенціалу у сфері доступу вразливих категорій населення до правосуддя у кримінальному провадженні.
Сторони мають намір надавати взаємну всебічну підтримку задля розвитку співпраці згідно з положеннями цього Меморандуму та інформувати одна одну про заходи, спрямовані на його реалізацію.

«Ми демонструємо цим єдність адвокатського середовища. В Україна велика адвокатська спільнота, яка робить важливу для суспільства і держави роботу із захисту прав людини. Підписання Меморандуму зробить наші зусилля більш ефективними», - сказав директор Координаційного центру Олексій Бонюк.

Меморандум передбачає формування  Комісії з експертно-правового аналізу, яка розроблятиме механізми забезпечення якості безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному провадженні.

Комісія діятиме на постійній основі у складі трьох представників Національної асоціації адвокатів України; трьох представників Координаційного центру з надання правової допомоги, трьох представників організацій громадянського суспільства – по одному від Української фундації правової допомоги, Української Гельсінської спілки з прав людини та Харківської правозахисної групи. Засідання комісії мають відбуватися не рідше одного разу на місяць. НААУ делегувала до комісії керівника секретаріату Вадима Красника, голову комітету з питань БПД Сергія Вилкова та голову ради адвокатів Харківської області Вікторію Гайворонську. Власне Меморандум укладено сторонами на три роки.

«Наша мета – створити інструмент, який слугуватиме підвищенню якості надання безоплатної правової допомоги, особливо для вразливих категорій у кримінальних справах. Тут ми ідемо в ту проблемну зону, де у кримінальному процесі є недоліки, і їх потрібно усувати. Тому тут важлива синергія поєднання можливостей неурядових організацій, які безпосередньо займаються практичною роботою з вразливими верствами населення, професійної адвокатської спільноти і системи БПД» , - сказав Олександр Павліченко.

«Це серйозна віха в розвитку держави, адвокатури та громадського правозахисту. Я завжди вважав, що ця співпраця є магістральною дорогою розвитку захисту прав людини в країні. Поєднання зусиль громадських організацій з професійними адвокатами, та сприяння держави в цьому справді може забезпечити захист прав людини на достойному рівні і нагадувати про повагу до прав людини, яку має демонструвати держава», - сказав Євген Захаров.

Він нагадав історію становлення системи БПД, яка починалася від мінімального фінансування адвокатів, залучених до такої роботи, до створення системи центрів надання правової допомоги, якому передувала діяльність пілотних офісів у декількох регіонах. «Ми пройшли великий шлях, бо сьогодні доступ до правосуддя значно краще забезпечений, ніж він тоді. Адвокатів, які працюють в БПД, доволі багато. Це вже могутня сила, яка перша зустрічає порушення прав людини з боку держави і намагається допомогти жертвам цих порушень. Тому така співпраця необхідна, щоб посилювати нашу діяльність, бо це є запорукою успішного захисту прав людини», - сказав Євген Захаров.

«Посилена взаємодія між нами почалася два роки тому, коли ми розпочали перегляд стандартів надання БПД в цивільних і адміністративних справах. Зараз за участю керівництва адвокатури триває діалог для розробки таких стандартів у кримінальних справах. Фінальним бенефіціаром цієї роботи є наше суспільство. Якість правової допомоги і БПД, зокрема, - це те, чого потребують люди», - директор Української фундації правової допомоги Микола Сіома. Він додав, що така діяльність підтримується та визнається міжнародними партнерами – Радою Європи, фондом «Відродження».

Меморандум про взаєморозуміння з Координаційним центром з надання правової допомоги, Українською фундацією правової допомоги, Українською Гельсінською спілкою з прав людини, Харківською правозахисною групою щодо посилення експертного потенціалу у сфері доступу вразливих категорій населення до правосуддя у кримінальному провадженні.

Склад Комісії з експертно-правового аналізу

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2019 - Вісник;
Партнерська програма 2019;
Річний звіт НААУ 2017;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування