Графіки судових засідань слід погоджувати із адвокатами —Олександр Дроздов | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Графіки судових засідань слід погоджувати із адвокатами —Олександр Дроздов

Cудова практика
10:56 Вт 02.10.18 6109 Переглядів
Версія для друку

Проблему затягування строків розгляду справ, на яку часто скаржаться самі судді, посилаючись на неявку сторін, можна частково вирішити попереднім погодженням графіків засідань із цими сторонами. Такий підхід, крім іншого, забезпечить дотримання Україною Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Таку думку під час спільного засідання РСУ, Ради прокурорів України, НААУ, асоціацій, спілок та інших представницьких органів адвокатської спільноти, Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, який днями проходив у столичному Кловському палаці, висловив голова ВКДКА Олександр Дроздов. Ця позиція знайшла відображення у фінальній версії резолюції, ухваленій за результатами заходу, передає видання «Закон і Бізнес».

Оскільки суди при розгляді справ застосовують як джерело права практику ЄСПЛ, експерт нагадав недавнє рішення у справі «Бартая проти Грузії», де було констатоване порушення статті 6 (право на справедливий суд) Конвенції через відмову національного суду перенести засідання за клопотанням адвоката, що брав участь в іншому процесі.

«Саме тому варто було б рекомендувати суддям організовувати розгляд судових справ таким чином, аби графіки засідань затверджувалися після попереднього обговорення зі сторонами, — зауважив О.Дроздов. — «У рамках чинного процесуального законодавства цілком можливо погоджувати графіки засідань, виконання процесуальних дій, які б, наприклад, виокремлювали процесуальні стадії, встановлювали для них розумні та відповідні строки та визначали способи та строки для подачі письмових та усних клопотань та доказів. Такий підхід сприятиме дотриманню розумних строків розгляду справ».

На позитивний іноземний досвід у цьому напрямі раніше також звертала увагу суддя ВС Наталія Антонюк. У Латвії судді, плануючи засідання, мають

електронні календарі зайнятості адвоката. Це дозволяє призначати справи так, аби уникнути накладок у роботі адвокатів і, як наслідок, зривів судових засідань.

Ця пропозиція була підтримана головою НААУ РАУ Лідією Ізовітовою та знайшла відображення у фінальній версії резолюції «Професійна етика правосуддя» спільного засідання. Проект резолюції було доповнено новим пунктом 8 такої редакції:

«З метою забезпечення кожному захисту його прав, свобод та інтересів упродовж розумних строків та уникнення порушень статті 6 Конвенції рекомендовано суддям організовувати розгляд судових справ у межах чинного процесуального законодавства, а також затверджувати після обговорення зі сторонами, ураховуючи їх зайнятість, та фіксувати графіки засідань, встановлювати відповідні строки для виконання процесуальних дій».

Фото "Юридична практика"

Популярні новини

Трудове право ЄС: методичні рекомендації для адвокатів презентували в НААУ

Видання

Трудове право ЄС: методичні рекомендації для адвокатів…

Для мільйонів українців, які через війну виїхали за кордон, вкрай актуальним стало знання трудового права Європейського Союзу. Ключові директиви ЄС, норми Міжнародної організації праці, практику Європейського суду з прав людини зібрали у окремому посібнику.

13:20 Пт 23.05.25 625
Суд у Чехії: як адвокату підготувати українське рішення до визнання

За кордоном

Суд у Чехії: як адвокату підготувати українське рішення до визнання

За даними Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки українці стали найбільшою групою іноземців у цій країні. Це зумовило зростання кількості цивільних, сімейних, трудових і комерційних спорів із «українським елементом».

16:39 Чт 22.05.25 1334
Слово як інструмент захисту: адвокати вчилися ефективній комунікації

Навчання

Слово як інструмент захисту: адвокати вчилися ефективній…

Для адвоката мистецтво володіти словом – це не розкіш, а одна з ключових складових професійних навичок. Захисник повинен уміти доносити свою позицію до оточуючих від моменту знайомства з клієнтом і до отримання остаточного судового рішення.

14:26 Чт 22.05.25 1342
Особливості перекладу документів для Великої Британії та України дослідили на вебінарі

Навчання

Особливості перекладу документів для Великої Британії та України…

У юридичній практиці переклад документів дедалі частіше стає предметом уваги не лише перекладачів, а й адвокатів, судів та державних органів. Яким має бути переклад, щоб мати юридичну силу в Україні та Великій Британії, які помилки можуть звести нанівець справу, і хто несе відповідальність за точність?

10:41 Чт 22.05.25 1470
Книгу оповідань українських адвокатів презентують у Києві

Анонс

Книгу оповідань українських адвокатів презентують у Києві

27 травня у Києві відбудеться презентація першої збірки художніх творів українських адвокатів «Щоденник мого адвоката. Книга оповідань №1».

13:26 Ср 21.05.25 1178
Судові експертизи і бізнес: що адвокатам варто знати у 2025 році

Дискусія

Судові експертизи і бізнес: що адвокатам варто знати у 2025 році

Судові експертизи залишаються ключовим інструментом у кримінальних провадженнях проти бізнесу. Але практики стикаються з новими викликами: від нестиковок у процедурі списання майна до труднощів у формулюванні запитів і зборі належних доказів.

12:05 Ср 21.05.25 1408
Стрес і вигорання в адвокатській практиці: причини, наслідки, рішення

Навчання

Стрес і вигорання в адвокатській практиці: причини, наслідки,…

Юридична професія пов’язана з високим рівнем відповідальності, постійним емоційним напруженням і жорсткими дедлайнами. У таких умовах хронічний стрес і професійне вигорання стають звичним явищем серед адвокатів. Це не лише позначається на їхньому здоров’ї та особистому житті, а й знижує якість правничої допомоги.

16:57 Вт 20.05.25 1434
Відкрито прийом заявок на конкурс для адвокатів Prix Mario Stasi 2025

Анонс

Відкрито прийом заявок на конкурс для адвокатів Prix Mario Stasi 2025

Паризька колегія адвокатів запрошує молодих українських адвокатів долучитися до Prix Mario Stasi 2025 - престижного конкурсу з ораторського мистецтва, присвяченого праву на захист та ролі адвоката у суспільстві.

15:52 Вт 20.05.25 1415

Вестник:№4 квітень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл