РАУ, Рада суддів та Рада прокурорів домовилися про співпрацю
Підписано Резолюцію “Професійна етика правосуддя”.
1 жовтня 2018 року Голова Ради адвокатів України Лідія Ізовітова, Голова Ради суддів Олег Ткачук та Голова Ради прокурорів України Михайло Місюра підписали резолюцію “Професійна етика правосуддя”.
Документ укладено з метою утвердження високих стандартів правосуддя, професійного навчання та підвищення рівня професійної етики судового процесу.
“Однією з головних (ключових) умов зміцнення довіри та поваги суспільства до правосуддя є рівень захисту прав людини та основоположних свобод і етична та професійна поведінка судді, прокурора, адвоката та інших учасників у судовому процесі. Поведінка учасників судового процесу регулюється Кодексом суддівської етики, Кодексом професійної етики та поведінки прокурорів, Правилами адвокатської етики, що затверджені вищими органами професійного самоврядування. Однак не завжди цих стандартів дотримуються, що негативно позначається на якості здійснення правосуддя та призводить до порушення прав людини та основоположних свобод”, - ідеться у Резолюції.
Резолюція передбачає формування Координаційного комітету правосуддя у складі 3 осіб по одному представнику від кожного вищого органу самоврядуванння суддів, адвокатів та прокурорів.
Сторони визнали за доцільне формування єдиних стандартів професійної етики у сфері правосуддя. В зв”язку з цим, по 5 представників буде включено до складу Робочої групи для розробки Кодексу професійної етики та визначення спільних етичних принципів у сфері правосуддя.
До 1 листопада група має запропонувати Концепцію професійної етики в сфері правосуддя.
Резолюція передбачає запровадження на базі Національної школи суддів України, Національної академії прокуратури України та Вищої школи адвокатури НААУ періодичне спільне навчання суддів, прокурорів та адвокатів із тем захисту прав людини та основоположних свобод з урахуванням положень Конвенції і практики ССПЛ, з питань професійної етики та практики застосування правил професійної етики, відповідальності та забезпечення авторитету судової влади, а також й інших тем спільного інтересу.
Сторони резолюції мають забезпечити оперативний розгляд звернень Ради суддів України, Ради адвокатів України, Ради прокурорів України щодо фактів порушення стандартів захисту прав людини та основоположних свобод і професійної етики у сфері правосуддя.
Окрім питань етики та підвищення кваліфікації, Резолюція містить блок стосовно порушень незалежності органів правосуддя. Зокрема, визнано такими, що призводять до порушення гарантій незалежності судової влади, ставлять під сумнів утвердження принципу верховенства права в Україні та підривають основи правопорядку в державі випадки впливу, тиску, втручання будь-кого у будь-якій формі у здійснення правосуддя судами та суддями, зокрема, вплив на суддів з боку правоохоронних органів шляхом реєстрації кримінальних проваджень і подальшого тривалого нездійснення щодо них досудового розслідування, у тому числі незаконні дисциплінарні та кримінальні переслідування, зокрема, за завідомо неправосудні рішення.
Проте вищенаведене у цьому пункті Резолюції ніякою мірою не позбавляє захисту адвокатів з боку статті 10 Конвенції з урахуванням відповідної практики ЄСПЛ. Певною мірою ці положення стосуються й пункту 7 Резолюції, де ідеться про те, що випадки приниження авторитету судової влади та дискредитації суддів народними депутатами, посадовими особами органів державної влади, безпідставні публічні звинувачення судів та суддів (без наведення конкретних фактів) у протиправній діяльності є неприпустимими та такими, що порушують Конституцію України, підривають довіру до судової влади і державної влади загалом.
Як повідомлялося, 21 вересня 2018 року Голова Наау Лідія Ізовітова взяла участь у спільному засіданні Ради суддів України, Ради прокурорів України, НААУ, Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини.
Популярні новини
Регіони
Змінилися адреси чотирьох регіональних органів адвокатського…
Ради адвокатів Запорізької, Одеської, Рівненської області, а також Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Рівненської області змінили своє офіційне місцезнаходження.
Самоврядування
Голова ВКДКА С. Вилков склав повноваження
Рада адвокатів України задовольнила заяву Сергія Вилкова про складення повноважень голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.
Самоврядування
Ми знаємо ціну нашої самоврядності: Л.Ізовітова привітала із…
17 листопада 2024 року Національній асоціації адвокатів України як професійній організації, що обʼєднала всіх адвокатів України, виповнюється 12 років.
Законодавство
Необхідно прописати підстави віднесення ГО до ветеранського, -…
Будь-яке громадське об’єднання, визначивши у своїх статутних документах відповідну мету діяльності, стане ГО ветеранів війни та відповідно отримує право на визначені законом пільгові умови діяльності.
Cудова практика
Чи можна отримати відстрочку від призову через адвокатський запит, -…
Одним із видів адвокатської діяльності є представництво, що полягає в забезпеченні реалізації прав і обов’язків клієнта, в тому числі у державних органах. Чи може адвокатський запит до ТЦК замінити особисте звернення військовозобовʼязаного?
Захист військових
Військові кримінальні правопорушення: види, особливості…
Кримінальна відповідальність за військові кримінальні правопорушення встановлена Розділом ХІХ «Кримінальні правопорушення проти встановленого порядку несення військової служби» Кримінального кодексу.
Євроінтеграція
Тінь розсіюється після справжнього дослідження, - Л.Ізовітова про…
Тіньовий звіт коаліції громадських організацій про стан справ в Україні та звіт Єврокомісії, які містять розділи про адвокатуру, були підготовлені без участі НААУ – єдиної в Україні професійної організації адвокатів. Тому існує сумнів у об’єктивності та достовірності поданої інформації.
За кордоном
Перспективи отримання пенсії українцями, які працюють на Кіпрі
Після початку повномасштабного вторгнення близько двадцяти тисяч українців виїхали до Республіки Кіпр, отримали там статус тимчасового захисту та влаштувався на роботу. Чи буде зараховуватися страховий стаж для призначення пенсії?