Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ звернулася до ГПУ з приводу обшуків адвокатів у Києві

НААУ звернулася до ГПУ з приводу обшуків адвокатів у Києві

Звернення 11:04 Ср 08.02.17 1457 Переглядів Версія для друку

Національна асоціація адвокатів України звернулася до Генеральної прокуратури з приводу обшуків приміщень адвокатів Андрія Мамалиги та Леоніда Сівакова, які відбулися 7 лютого.

Відповідний лист Голови НААУ, РАУ Лідії Ізовітової скеровано до генерального прокурора Юрія Луценка.

У листі дії працівників прокуратури оцінено як чергове порушення прав адвокатів, передбачених законом “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” та процесуальних норм кримінального законодавства, яке надає адвокату спеціальний статус.

На жаль, попри численні звернення до Вас як до Генерального прокурора, в тому числі і від міжнародних професійних організацій, стосовно неприпустимості порушень професійних прав захисників, практична діяльність працівників прокуратури і надалі супроводжується ігноруванням положень Конституції України про адвокатуру та права людини, положень профільного законодавства. Такі дії мають очевидну мету — тиск на незалежний інститут адвокатури, позбавлення громадян конституційного права на захист, дискредитація професії захисників та маргіналізація їхньої конституційної ролі”, - ідеться у листі.

Зокрема, Ухвала Печерського районного суду м. Києва про дозвіл на проведення обшуку, яка винесена за клопотанням заступника Генерального прокурора Столярчука Ю.В., винесена з порушенням  законодавства, без  дотримання всіх вимог для проведення такої процесуальної дії. Зокрема,  навіть не вказані прізвища та посади осіб, яким доручено  провести обшук.

НААУ також повідомляє, що у ближчі дні очікуються ще 7 обшуків адвокатів працівниками ГПУ, що є безпрецедентним масовим наступом на адвокатуру з боку правоохоронних органів.

Відповідно до закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, адвокат має спеціальний процесуальний статус. Проведення огляду, витребування та вилучення документів, пов’язаних зі здійсненням адвокатської діяльності є порушенням п. п. 2, 4 ч. 1 ст. 23 Закону та ст. 161 КПК. Законом “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” забороняється вимагати від адвоката надання відомостей, що є адвокатською таємницею. Забороняється проведення огляду, розголошення, витребування чи вилучення документів, пов’язаних із здійсненням адвокатської діяльності. Забороняється ототожнення адвоката з клієнтом. Забороняється притягати до кримінальної чи іншої відповідальності адвоката (особу, стосовно якої припинено або зупинено право на заняття адвокатською діяльністю) або погрожувати застосуванням відповідальності у зв’язку із здійсненням ним адвокатської діяльності згідно із законом. Порушення гарантій адвокатської діяльності тягнуть за собою дисциплінарну та кримінальну відповідальність, зокрема за  ст. ст. 162, 364, 365, 367, 397, 398, 399 Кримінального кодексу України.

НААУ просить провести службову перевірку дій працівників Генеральної прокуратури, які готували згадане клопотання до Печерського районного суду м. Києва, та тих, що проводили обшуки у помешканнях адвокатів Андрія Мамалиги та Леоніда Сівакова, та притягнути за порушення прав та гарантій адвокатської діяльності у порядку, встановленому законом.

Популярні новини

Вестник:№7 серпень 2019 - Вісник;
Партнерська програма 2019;
Річний звіт НААУ 2017;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування