"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Конкурс «Мовою прози» чекає на адвокатів до 30 червня

Організаційний комітет Другого всеукраїнського конкурсу серед адвокатів «Мовою прози» прийняв рішення про продовження відбору заявок до 30 червня 2025 року.
Про це повідомив голова оргкомітету, заступник голови Комітету НААУ з гуманітарних питань та творчих ініціатив Павло Баранцев.
Згідно із Положенням про проведення літературного конкурсу, його учасниками можуть стати правники, що відповідно до Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» мають право на заняття адвокатською діяльністю в нашій країні.
Конкурс «Мовою прози» визначить переможців у трьох номінаціях:
- есе (твір з довільною композицією, кількістю слів до 1 000 або до 7 000 знаків з пробілами);
- оповідання (твір, кількістю слів до 3 000 або до 20 000 знаків з пробілами);
- фейлетон (жанр художньо-публіцистичної літератури злободенного змісту, кількістю слів до 3 000 або до 20 000 знаків з пробілами).
До конкурсу допускаються твори державною мовою України, а також мовами національних меншин, що проживають в Україні, та будь-якою іншою мовою з авторським перекладом творів державною мовою України. Учасник конкурсу має право надсилати не більше трьох творів по кожній номінації.
Бажаючі мають заповнити заявку (форму можна завантажити за посиланням) та надіслати її разом із твором (творами) на електронну пошту оргкомітету advokatskalira@gmail.com. До заяви додається фото учасника (портрет, розмір 640х400 px).
До 15 серпня буде проведено перевірку поданих заявок, після чого конкурсна комісія (до складу входять члени комітету та залучені спеціалісти) приступить до оцінювання творів.
Нагородження переможців відбудеться наприкінці року, а кращі твори буде опубліковано в новій збірці прозових творів адвокатів. Нагадаємо, що за результатами першого конкурсу прози було опубліковано збірку художніх творів українських адвокатів «Щоденник мого адвоката».
Запрошуємо всіх адвокатів узяти участь у Конкурсі прози й поділитися з адвокатською спільнотою своїм талантом!
Координатори конкурсу: Комітет НААУ з гуманітарних питань і творчих ініціатив, Центр досліджень адвокатури і права НААУ.
Голова Комітету: Наталія Пліса
Голова Центру: Ірина Василик
Голова оргкомітету Конкурсу: Павло Баранцев
Керівник проєкту «Адвокатська книга» Андрій Осіпов
Телефон для довідок: 096 972 87 28.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Анонс
Розпочато прийом документів кандидатів до конкурсної комісії з…
Рада адвокатів України оголошує про початок прийому документів від кандидатів, які виявили бажання бути обраними до складу Конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів за квотою РАУ.

Законодавство
Венеційську комісію попередили про ризики змін у дисциплінарних…
Європейська комісія за демократію через право (Венеційська комісія) та Директорат РЄ з прав людини та верховенства права готують оцінку законопроектам, що стосуються судоустрою та статусу суддів в Україні.

Анонс
Українських адвокатів запрошують у Бонн на стажування
Молоді українські адвокати, які спеціалізуються у сфері цивільного, комерційного та економічного права, мають змогу взяти участь у програмі стажування в Німеччині. Її проводить Фонд міжнародної правової співпраці (IRZ) спільно з Федеральною палатою адвокатів та Німецькою спілкою адвокатів.

Законодавство
Декларації доброчесності суддів і не тільки: РАУ затвердила…
Під виглядом відновлення довіри до судової влади можуть бути запроваджені репресивні механізми контролю над нею. Це прямо суперечить міжнародному досвіду та може призвести до деградації української системи правосуддя.

Cудова практика
Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…
Установлені приписами КПК перешкоди в доступі до суду та порушення права бути заслуханою у суді для особи в такому важливому питанні, як продовження строків тримання її під вартою, означає неможливість реалізації права на захист, гарантованого частиною другою статті 63 Конституції.

Гарантії діяльності
У ТЦК мобілізовані не мають доступу до правничої допомоги (документ)
Коли на Черкащині адвокат звернувся із запитом до ТЦК в інтересах мобілізованого клієнта, там заявили про підробку документів, бо військовозобовʼязаний не мав телефона і фізично не міг підписати договір про надання правничої допомоги.

Дискусія
Як оцінити перспективу звернення до ЄСПЛ: практичні орієнтири для…
Звернення до Європейського суду з прав людини — це не просто останній шанс на справедливість, а складна і тривала процедура, яка потребує ретельного аналізу ще на етапі прийняття рішення про підготовку заяви.

Навчання
Українська адвокатура інтегрує HELP у систему підвищення…
За останні роки Національна асоціація адвокатів України стала одним із ключових партнерів Ради Європи у реалізації програми HELP — освітнього проєкту, спрямованого на розвиток правничої професії через навчання європейським стандартам прав людини.