"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Презентовано першу книгу оповідань адвокатів


Побачила світ збірка художніх творів українських адвокатів «Щоденник мого адвоката». Видання поєднує в собі оповідання, есе та повісті, написані адвокатами – учасниками першого Всеукраїнського конкурсу прози серед адвокатів «Особистий погляд».
Щоденник презентував його автор-упорядник, експерт Комітету Національної асоціації адвокатів України з гуманітарних питань та творчих ініціатив Андрій Осіпов під час засідання Ради адвокатів України, яке проходить 13-14 грудня.
Конкурс, організований Комітетом у співпраці з Центром досліджень адвокатури і права НААУ у 2021 році, надав можливість правникам з усієї країни продемонструвати свої літературні таланти та поділитися власними думками, переживаннями та історіями. Він став важливою подією у світі юридичної спільноти, оскільки відкрив нові горизонти для творчої самореалізації адвокатів.
«Всі твори, що увійшли до цієї збірки, відображають багатогранність та глибину особистих і професійних переживань авторів, а також їхнє бачення сучасного суспільства та права, - відзначила голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова. - Кожен окремий твір – це унікальний погляд на світ, побачений очима тих, хто щодня захищає права та інтереси людини, виборюючи справедливість. Ця збірка надихає на нові роздуми, відкриття та сприйняття різноманітних аспектів життя та права».
Усе написане в книзі ґрунтується на особистому досвіді та реальних справах українських адвокатів. При цьому усю приватну інформацію — імена, прізвища, вік, сімейний стан, місце проживання, національність, фах тощо — змінено. Тож будь-які збіги і будь-яка подібність до реальних осіб, живих чи померлих, що могла виникнути внаслідок цих змін, — цілком випадкові і ненавмисні.
Експерт з розвитку громад, стратегічного планування та громадський діяч Олександр Солонтай:
«Як добре, що адвокати разом написали цю книгу доступною для людей мовою. Це унікальний збірник. Тут є все: правдиві, вражаючі і чуттєві ситуації з життя, права людини, їх захист, віра у справедливість та боротьба з беззаконням, прагнення змінити на краще нашу країну. Пораджу ці художні твори до уважного читання та відгуку. Є над чим подумати, посміятися та посперечатися!».
Письменниця Хелена Андрєйчикова:
«Чи можуть юристи писати художню прозу? Ще б пак! Це збірка чаруючих та часто парадоксальних творів, це поетичне бачення буденності, це чуттєві серця адвокатів, що присвятили себе захисту людських прав. Надзвичайно і вражаюче!».
Продюсер 1+1 media, засновник проєкту Реальна історія Акім Галімов:
«Просякнута особливою атмосферою, ця збірка оповідей у дуже простій та невимушеній формі привідкриває нам залаштунки юридичного світу. Легко, захопливо і точно неочікувано! Особливо для тих, хто думав, що правники спілкуються виключно складною мовою законів. Насправді, вони чудові оповідачі неймовірних історій, які точно не залишать вас байдужими!».
Придбати книгу можна за посиланням.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

Етика
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…
За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

Навчання
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії…
У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.

Гарантії діяльності
У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист…
З метою обговорення питання доцільності імплементації положень Конвенції РЄ про захист професії адвоката та внесення необхідних для цього змін до чинного законодавства 16 квітня у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася спільна робоча нарада.