"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Самотність як виклик: адвокатам нагадали, що дружба – це навичка

Сьогодні більше половини людей у світі почуваються самотніми. І це не просто емоційна скарга. Самотність впливає на здоров’я так само руйнівно, як куріння чи алкогольна залежність. Адвокати – не виняток.
Національна асоціація адвокатів України за підтримки Міжнародної асоціації юристів (IBA) провела вебінар на тему «Соціалізація в дорослому віці: знайти «своїх» і заспокоїтись».
Захід відбувся у рамках проєкту «Підтримка ментального здоров’я українських адвокатів під час війни» — ініціативи, що допомагає фахівцям у правовій сфері не лише триматись у професії, а й берегти себе.
Щоб подолати загрозу самотності важливо говорити про соціальні зв’язки — не як про щось другорядне, а як про життєво необхідне. Дружба, близькість, глибокий людський контакт — усе це змінює нас фізіологічно та емоційно. У цьому переконана психологиня, гештальт-терапевтка Юлія Куделя, яку було запрошено як спікера вебінару.
Вона поділилася чотирма практичними порадами, як будувати та підтримувати соціальні зв’язки в дорослому віці.
- Вразливість — це не слабкість, а міст до справжньої близькості. «Нам часто здається, що ми повинні бути сильними, незворушними. Але саме в моменти щирості, коли ми дозволяємо собі бути не ідеальними, народжуються справжні зв’язки», — зазначила психологиня.
- Щоб знайти друзів, варто припустити, що ви подобаєтесь іншим. Люди частіше, ніж здається, відкриті до нових знайомств. Ми систематично занижуємо власну привабливість і значущість. Експерт радить дозволити собі вірити, що ви цікаві — і тоді ви побачите, як змінюється реальність.
- Бути послідовними. Дружба — це не блискавка, а процес. За словами Ю.Куделі, потрібно щонайменше 90 годин спілкування, щоб стати приятелями, і понад 200 — щоб збудувати глибоку довіру.
- Радість — це також навичка. За кожною негативною взаємодією має бути щонайменше п’ять позитивних. Тепло, підтримка, спільні спогади — це емоційна валюта дружби.
Вебінар став нагадуванням, що у дорослому житті можна знайти «своїх». Це складніше, ніж у школі чи університеті, але цілком можливо. Якщо бути чесними із собою, дозволити іншим побачити нашу справжність і залишити місце для нових історій. «Деякі з найкращих дружніх стосунків у твоєму житті — ще попереду», — нагадала учасникам мотиваційною цитатою адвокатки Мел Роббінс психологиня.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Cудова практика
Адвокат заявника про злочин може подавати апеляцію — ВС
Апеляційний суд припустився істотного порушення кримінального процесуального закону, повернувши скаргу адвоката через формальне тлумачення відсутності права заявника мати представника. Це обмежило гарантоване право на оскарження та доступ до правосуддя.

Самоврядування
ВРП продовжує ігнорувати законні строки формування конкурсної…
Вища рада правосуддя продовжує порушувати встановлені законом строки формування нового складу конкурсної комісії для добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Законодавство
Розлучення не впливає на усиновлення — у НААУ назвали зайвими зміни…
Формалізація у Сімейному кодексі норми про те, що факт розірвання шлюбу між усиновлювачами сам по собі не є підставою для скасування усиновлення, є недоречним - ця норма і так забезпечена судовою практикою.

Cудова практика
Бронювання, військовий облік та мобілізація: вийшов дайджест…
Центр надання методичної допомоги та координації волонтерського руху адвокатів з правового захисту військовослужбовців при НААУ спільно з Комітетом НААУ з питань трудового права підготували узагальнення актуальної судової практики з питань бронювання, військового обліку та мобілізації за перше півріччя 2025 року.

Дискусія
Розслідування «Радіо Свобода» підтвердило: адвокат Лідія Ізовітова…
17 червня на сайті «Радіо Свобода» вийшов матеріал, присвячений діяльності Вищої ради юстиції у 2004-2014 роках. Напередодні публікації журналіст Сергій Андрушко звертався до Національної асоціації адвокатів України з проханням надати коментар щодо діяльності Лідії Ізовітової у складі ВРЮ в той період. НААУ надала офіційну відповідь, зазначивши, що Лідія Ізовітова не обіймає жодних посад у ВРЮ/ВРП з 2014 року і вже понад десять років зосереджена виключно на адвокатурі.

Гарантії діяльності
НААУ запитала АПУ про факти озвучених порушень прав адвокатів
У Національній асоціації адвокатів України стурбовані інформацією про порушення професійних прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності, яку 16 червня поширила ВГО «Асоціація правників України». Ця тема стане предметом розгляду на засіданні Ради адвокатів України.

Дискусія
Розшук криптоактивів: санкції, юрисдикції та виклики для…
Розшук криптовалюти потребує застосування сучасних технологій і глибокої аналітики блокчейну. Традиційних інструментів забезпечення виконання зобов’язань кредиторів дедалі частіше недостатньо — особливо у випадках обходу санкцій, транскордонних переказів або використання замаскованих гаманців.

Гарантії діяльності
Черговий конфлікт з ТЦК: адвокату зламали ногу, а його клієнт…
19 червня у приміщенні військово-лікарської комісії, куди автобус Красноградського територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) доставив декілька осіб, стався інцидент із застосуванням фізичної сили до адвоката.