"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Самотність як виклик: адвокатам нагадали, що дружба – це навичка

Сьогодні більше половини людей у світі почуваються самотніми. І це не просто емоційна скарга. Самотність впливає на здоров’я так само руйнівно, як куріння чи алкогольна залежність. Адвокати – не виняток.
Національна асоціація адвокатів України за підтримки Міжнародної асоціації юристів (IBA) провела вебінар на тему «Соціалізація в дорослому віці: знайти «своїх» і заспокоїтись».
Захід відбувся у рамках проєкту «Підтримка ментального здоров’я українських адвокатів під час війни» — ініціативи, що допомагає фахівцям у правовій сфері не лише триматись у професії, а й берегти себе.
Щоб подолати загрозу самотності важливо говорити про соціальні зв’язки — не як про щось другорядне, а як про життєво необхідне. Дружба, близькість, глибокий людський контакт — усе це змінює нас фізіологічно та емоційно. У цьому переконана психологиня, гештальт-терапевтка Юлія Куделя, яку було запрошено як спікера вебінару.
Вона поділилася чотирма практичними порадами, як будувати та підтримувати соціальні зв’язки в дорослому віці.
- Вразливість — це не слабкість, а міст до справжньої близькості. «Нам часто здається, що ми повинні бути сильними, незворушними. Але саме в моменти щирості, коли ми дозволяємо собі бути не ідеальними, народжуються справжні зв’язки», — зазначила психологиня.
- Щоб знайти друзів, варто припустити, що ви подобаєтесь іншим. Люди частіше, ніж здається, відкриті до нових знайомств. Ми систематично занижуємо власну привабливість і значущість. Експерт радить дозволити собі вірити, що ви цікаві — і тоді ви побачите, як змінюється реальність.
- Бути послідовними. Дружба — це не блискавка, а процес. За словами Ю.Куделі, потрібно щонайменше 90 годин спілкування, щоб стати приятелями, і понад 200 — щоб збудувати глибоку довіру.
- Радість — це також навичка. За кожною негативною взаємодією має бути щонайменше п’ять позитивних. Тепло, підтримка, спільні спогади — це емоційна валюта дружби.
Вебінар став нагадуванням, що у дорослому житті можна знайти «своїх». Це складніше, ніж у школі чи університеті, але цілком можливо. Якщо бути чесними із собою, дозволити іншим побачити нашу справжність і залишити місце для нових історій. «Деякі з найкращих дружніх стосунків у твоєму житті — ще попереду», — нагадала учасникам мотиваційною цитатою адвокатки Мел Роббінс психологиня.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Навчання
Самотність як виклик: адвокатам нагадали, що дружба – це навичка
Сьогодні більше половини людей у світі почуваються самотніми. І це не просто емоційна скарга. Самотність впливає на здоров’я так само руйнівно, як куріння чи алкогольна залежність. Адвокати – не виняток.

За кордоном
Канадський суд захистив анонімність адвокатів, яких підозрювали у…
Верховний суд Нової Шотландії (Канада) ухвалив рішення не розкривати імена трьох адвокатів, яких правоохоронці підозрювали у тому, що вони могли попередити свого колегу про слідчі дії, заплановані стосовно нього.

Регіони
Виграти справу – питання аналітики: урок адвокатам дали у Львові
Хоча в Україні право базується на законодавстві (писаних законах), суди, ухвалюючи рішення у справі, усе ж ураховують практику вищих інстанцій. Відтак, аналіз наявної судової практики дозволяє прогнозувати результати та підготуватися до можливих ризиків.

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.