"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Розпочато прийом документів кандидатів до конкурсної комісії з добору членів ВККС від РАУ

Рада адвокатів України оголошує про початок прийому документів від кандидатів, які виявили бажання бути обраними до складу Конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів за квотою РАУ.
Відповідне рішення було ухвалене під час позачергового засідання РАУ 25 липня.
Про початок проведення конкурсу на зайняття вакантних посад членів КК напередодні ухвалила рішення Вища рада правосуддя.
Нагадаємо, згідно зі ст. 95-1 Закону «Про судоустрій і статус суддів» КК є допоміжним органом ВРП, що утворюється для проведення конкурсу на зайняття посади члена ВККС та формування переліку кандидатів на посаду члена ВККС.
До складу КК входять: три особи з числа суддів або суддів у відставці, запропоновані Радою суддів України, та по одній особі, запропонованій Радою прокурорів України, РАУ та Національною академією правових наук України в особі Президії. Ці інституції є суб’єктами формування КК - кожен суб’єкт формування пропонує на розгляд ВРП не менше двох кандидатів або погоджує пропозицію спільного списку кандидатів. ВРП призначає членів КК з числа осіб, запропонованих суб’єктами формування.
Суб'єкти формування КК пропонують кандидатів до її складу за встановленою квотою протягом двадцяти днів з дня опублікування оголошення (24 липня) про початок добору на сайті ВРП.
З урахуванням визначених строків та вимог ВРП, кандидати, які виявили бажання бути обраними до складу Конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів за квотою РАУ, мають до 9 серпня подати пакет документів, з повним переліком яких можна ознайомитися у рішенні РАУ від 25.07.2025 №78 «Про висунення кандидатів у члени Конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів за квотою Ради адвокатів України».
Документи подаються в електронному вигляді на офіційну електронну адресу НААУ з обов'язковим завіренням кваліфікованим електронним цифровим підписом.
Робоча група з числа членів РАУ та працівників секретаріату НААУ опрацює документи кандидатів, після чого РАУ до 12 серпня розгляне документи від кандидатів, підведе підсумки відбору, прийме рішення щодо висунення кандидатур за квотою РАУ та направить відповідне рішення до Вищої ради правосуддя.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Анонс
Розпочато прийом документів кандидатів до конкурсної комісії з…
Рада адвокатів України оголошує про початок прийому документів від кандидатів, які виявили бажання бути обраними до складу Конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів за квотою РАУ.

Законодавство
Венеційську комісію попередили про ризики змін у дисциплінарних…
Європейська комісія за демократію через право (Венеційська комісія) та Директорат РЄ з прав людини та верховенства права готують оцінку законопроектам, що стосуються судоустрою та статусу суддів в Україні.

Анонс
Українських адвокатів запрошують у Бонн на стажування
Молоді українські адвокати, які спеціалізуються у сфері цивільного, комерційного та економічного права, мають змогу взяти участь у програмі стажування в Німеччині. Її проводить Фонд міжнародної правової співпраці (IRZ) спільно з Федеральною палатою адвокатів та Німецькою спілкою адвокатів.

Законодавство
Декларації доброчесності суддів і не тільки: РАУ затвердила…
Під виглядом відновлення довіри до судової влади можуть бути запроваджені репресивні механізми контролю над нею. Це прямо суперечить міжнародному досвіду та може призвести до деградації української системи правосуддя.

Cудова практика
Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…
Установлені приписами КПК перешкоди в доступі до суду та порушення права бути заслуханою у суді для особи в такому важливому питанні, як продовження строків тримання її під вартою, означає неможливість реалізації права на захист, гарантованого частиною другою статті 63 Конституції.

Гарантії діяльності
У ТЦК мобілізовані не мають доступу до правничої допомоги (документ)
Коли на Черкащині адвокат звернувся із запитом до ТЦК в інтересах мобілізованого клієнта, там заявили про підробку документів, бо військовозобовʼязаний не мав телефона і фізично не міг підписати договір про надання правничої допомоги.

Дискусія
Як оцінити перспективу звернення до ЄСПЛ: практичні орієнтири для…
Звернення до Європейського суду з прав людини — це не просто останній шанс на справедливість, а складна і тривала процедура, яка потребує ретельного аналізу ще на етапі прийняття рішення про підготовку заяви.

Навчання
Українська адвокатура інтегрує HELP у систему підвищення…
За останні роки Національна асоціація адвокатів України стала одним із ключових партнерів Ради Європи у реалізації програми HELP — освітнього проєкту, спрямованого на розвиток правничої професії через навчання європейським стандартам прав людини.