15:54 Вт 13.05.25

Самотність як виклик: адвокатам нагадали, що дружба – це навичка

print version

Сьогодні більше половини людей у світі почуваються самотніми. І це не просто емоційна скарга. Самотність впливає на здоров’я так само руйнівно, як куріння чи алкогольна залежність. Адвокати – не виняток.

Національна асоціація адвокатів України за підтримки Міжнародної асоціації юристів (IBA) провела вебінар на тему «Соціалізація в дорослому віці: знайти «своїх» і заспокоїтись».

Захід відбувся у рамках проєкту «Підтримка ментального здоров’я українських адвокатів під час війни» — ініціативи, що допомагає фахівцям у правовій сфері не лише триматись у професії, а й берегти себе.

Щоб подолати загрозу самотності важливо говорити про соціальні зв’язки — не як про щось другорядне, а як про життєво необхідне. Дружба, близькість, глибокий людський контакт — усе це змінює нас фізіологічно та емоційно. У цьому переконана  психологиня, гештальт-терапевтка Юлія Куделя, яку було запрошено як спікера вебінару.

Вона поділилася чотирма практичними порадами, як будувати та підтримувати соціальні зв’язки в дорослому віці.

  1. Вразливість — це не слабкість, а міст до справжньої близькості. «Нам часто здається, що ми повинні бути сильними, незворушними. Але саме в моменти щирості, коли ми дозволяємо собі бути не ідеальними, народжуються справжні зв’язки», — зазначила психологиня.
  2. Щоб знайти друзів, варто припустити, що ви подобаєтесь іншим. Люди частіше, ніж здається, відкриті до нових знайомств. Ми систематично занижуємо власну привабливість і значущість. Експерт радить дозволити собі вірити, що ви цікаві — і тоді ви побачите, як змінюється реальність.
  3. Бути послідовними. Дружба — це не блискавка, а процес. За словами Ю.Куделі, потрібно щонайменше 90 годин спілкування, щоб стати приятелями, і понад 200 — щоб збудувати глибоку довіру.
  4. Радість — це також навичка. За кожною негативною взаємодією має бути щонайменше п’ять позитивних. Тепло, підтримка, спільні спогади — це емоційна валюта дружби.

Вебінар став нагадуванням, що у дорослому житті можна знайти «своїх». Це складніше, ніж у школі чи університеті, але цілком можливо. Якщо бути чесними із собою, дозволити іншим побачити нашу справжність і залишити місце для нових історій. «Деякі з найкращих дружніх стосунків у твоєму житті — ще попереду», — нагадала учасникам мотиваційною цитатою адвокатки Мел Роббінс психологиня.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

© 2025 Unba.org.ua Всі права захищені
"Національна Асоціація Адвокатів України". Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на даному веб-сайті дозволяється за умови посилання на джерело. Інтернет-видання та засоби масової інформації можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео з офіційного веб-сайту Національної Асоціації Адвокатів України на власних веб-сторінках, за умови гіперпосилання на офіційний веб-сайт Національної Асоціації Адвокатів України. Заборонено передрук та використання матеріалів, у яких міститься посилання на інші інтернет-видання та засоби масової інформації. Матеріали позначені міткою "Реклама", публікуються на правах реклами.