"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ презентує поетичну антологію сучасних адвокатів «Адвокатська ліра»
Національна асоціація адвокатів України, за ініціативою Комітету з гуманітарних питань і творчих ініціатив та у співпраці з Центром досліджень адвокатури і права видала антологію поезії сучасних адвокатів. Презентація відбулась під час засідання Ради адвокатів України у м. Кам’янець-Подільський.
До збірника увійшли твори переможців і учасників Першого всеукраїнського конкурсу серед адвокатів «Адвокатська ліра», що відбувся восени 2020 року, а також поезії адвокатів, які надіслали свої твори для опублікування.
Збірка поезій «Адвокатська ліра» складається із п’яти розділів: «Грала скрипка на схилах Подолу» (поезії переможців Конкурсу), «У розпалі сьогодення» (поезії учасників Конкурсу), «Аксіома щастя» (твори адвокатів-поетів). У розділі «У кольорах життя» представлені ілюстрації адвокатів-художників. Останній розділ «Творчі миттєвості» висвітлює виставки і творчі вечори НААУ.
Укладачі: Ірина Василик, Наталія Дядик та Юрій Романюк.
У передмові до збірки Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова зазначила, що «Українська адвокатура — високопрофесійна та інтелектуальна спільнота. А ще надзвичайно проактивна та креативна. У цьому переконуємося, гортаючи сторінки ошатного видання Національної асоціації адвокатів України — збірки творів «Адвокатська ліра», творів адвокатів, які давно пишуть поезію і вже відомі в адвокатській спільноті, а також ілюстрацій знаних адвокатів художників. Майстри поетичного слова та художнього пензля, знавці таємниць фотооб’єктиву — все це наші колеги-адвокати, які дарують нам іскру свого таланту та багатство душі. Такою і повинна бути адвокатура! Професійною і сильною, консолідованою і самодостатньою як конституційний інститут, багатогранною, талановитою і щирою у прояві своїх здібностей та почуттів, чуйною до потреб суспільства і своїх колег. Тільки спільними зусиллями можна будувати, творити й перемагати!» - наголосила Голова НААУ, РАУ.
У авторських поезіях, представлених у збірці «Адвокатська ліра», порушено теми професійного вибору, місця і ролі адвоката та, загалом, інституту адвокатури у суспільстві. Помітно, що ця тема є важливою, «болить» авторам. Відтак, крізь поетичне слово відчувається пульсуючий нерв зв’язку сучасної адвокатури і проблем сьогодення.
Не оминули автори і останніх насущних питань пандемії, вразливості людини перед викликами природного та техногенного характеру. Майже кожен звертається до філософських тем пошуку свого місця у світі, значення життя, переосмислення цінностей.
«У багатьох авторів присутні зразки громадянської лірики. Адвокатам-поетам не байдужа доля країни, тривала війна і щоденні втрати. У представлених поезіях звучать питання життя і смерті, роздуми про те, що залишимо наступним поколінням, починаючи від глобальних вимірів і закінчуючи власним спадком. Майже у кожного адвоката-поета присутня і романтична лірика, адже без любові життя людини неможливе», - зазначили керівник Центру досліджень адвокатури і права Ірина Василик та голова Комітету з гуманітарних питань і творчих ініціатив НААУ Наталія Пліса.
Популярні новини
Cудова практика
У ЄСІТС немає окремого «кабінету адвоката» — ВС
Адвокати реєструють електронний кабінет в підсистемі «Електронний суд» як фізичні особи. І лише після реєстрації можуть встановити додатковий атрибут «адвокат» у налаштуваннях профілю користувача, що відкриває відповідний функціонал.
Призначення
У Саксонії зʼявився представник НААУ
Адвоката Володимира Мацка призначено представником Національної асоціації адвокатів України у Федеративній Республіці Німеччина, в місті Плауен.
За кордоном
Роман адвоката з прокуроркою зупинив кримінальну справу у Канаді
У Монреалі (Канада, провінція Квебек) суд зупинив провадження щодо восьми обвинувачених у незаконному обігу канабісу та відмиванні коштів після того, як з’ясувалося, що прокурорка у справі та один із адвокатів перебували в таємних інтимних стосунках.
Законодавство
У НААУ підтримали уточнення порядку арешту нерухомого майна
Запропонований у Верховній Раді механізм посилення правових засад захисту прав власників або володільців нерухомого майна при розгляді питань щодо накладення арешту на належне їм нерухоме майно у кримінальному провадженні заслуговує на підтримку.
Анонс
Паризька колегія адвокатів відкрила набір на Stage International 2026
Паризька колегія адвокатів (Barreau de Paris) оголосила прийом заявок на міжнародну програму Stage International, яка триватиме з 5 жовтня по 27 листопада 2026 року.
Законодавство
Після війни амністія злочинців чи звільнення від відповідальності?
Для забезпечення національного примирення, реабілітації осіб, які зазнали переслідувань за політичними мотивами, відновлення справедливості та утвердження сталого миру пропонується запровадити амністію після війни.
Cудова практика
НСРД щодо адвоката: ЄСПЛ вказав на потребу обґрунтування…
Коли суд санкціонує негласні дії «загальними словами», без прив’язки до конкретних обставин справи, і просто дублює формули слідства про «істотну значущість» та «неможливість інакше», такий дозвіл не працює як реальна гарантія від свавільного втручання в приватність.
Дискусія
Чому зниження шлюбного віку позбавлене правової логіки
Хоча до 2012 року в сімейному законодавстві й існувала норма, що за певних обставин дозволяла дітям укладати шлюб з 14 років, її повернення до українського законодавства суперечило б міжнародним зобовʼязанням і логіці закону про кримінальну відповідальність.