"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Суди Ірландії перевантажені через «безглузді заяви» псевдоюристів

Особам, які самостійно представляють себе у суді (lay litigants), краще обходитися без будь-якого юридичного представництва, ніж отримувати поради від самозваних консультантів з питань судових процесів.
Так суддя Вищого суду Ірландії Майкл Твомі оцінив якість роботи псевдоюристів, які щоденно спричиняють затримки у судах країни, передає Irish Legal News.
Причиною затримки у розгляді справ називається те, що суди зайняті розглядом «безглуздих заяв», поданих на основі псевдоюридичних порад осіб, які не є юристами.
Суддя порівняв таких консультантів із некваліфікованими лікарями. «Немислимо було б, якби операційні були зайняті через непотрібні хірургічні втручання, виконані за рекомендаціями шарлатанів-лікарів, що спричиняло б затримку операцій для інших пацієнтів», - відзначив М.Твомі.
Справа, яка розглядалася суддею, була апеляцією на інше рішення Вищого суду, яке знову потрапило до нього замість того, щоб належним чином бути переданим до Апеляційного суду. «У результаті цієї безглуздої заяви пів дня роботи Вищого суду, які могли бути використані для розгляду інших справ, були витрачені на розгляд клопотання, яке жоден кваліфікований юрист не став би подавати», - зазначив суддя. - З цієї причини ця справа яскраво демонструє не лише шкоду для самостійних позивачів, але й системну шкоду, якої завдає значна кількість некваліфікованих консультантів з питань судових процесів, що «практикують» у наших судах».
Хоча надання юридичних консультацій без кваліфікації є злочином в Ірландії, суддя зазначив, що немає відомостей про будь-яке реальне притягнення до відповідальності за таке порушення.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

Етика
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…
За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

Навчання
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії…
У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.

Гарантії діяльності
У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист…
З метою обговорення питання доцільності імплементації положень Конвенції РЄ про захист професії адвоката та внесення необхідних для цього змін до чинного законодавства 16 квітня у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася спільна робоча нарада.