Австралійські суди реагують на проблеми використання ШІ | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Австралійські суди реагують на проблеми використання ШІ

За кордоном
11:47 Пн 10.02.25 5309 Переглядів
Версія для друку

Масштаб використання штучного інтелекту в юридичній професії наразі оцінити важко. Втім, суди вже занепокоєні залученням ШІ для заяв під присягою, свідчень та посилань на прецеденти. Австралійські судді переймаються проблемою достовірності доказів.

Про це пише The Guardian і наводить кілька випадків недобросовісного використання нових технологій. Юрист через брак часу згенерував за допомогою ChatGPT огляд судових рішень, який без перевірки включив у текст подання до суду у справі щодо імміграції. Перевіркою було встановлено сімнадцять неіснуючих справ. Коли це стало відомо, юрист приніс вибачення перед федеральним судом, який відзначив, що використання генеративного ШІ викликає серйозні суспільні занепокоєння, і тому важливо подати правильний приклад, запобігаючи його неконтрольованому використанню юристами.

Інший випадок був зафіксований у сімейному спорі. Юрист використав ШІ для створення переліку судових рішень на запит судді. Однак, коли суддя та її помічники перевірили список, вони не змогли знайти ці справи у реєстрах. Пізніше юрист зізнався, що список був згенерований за допомогою юридичної платформи Leap з інтегрованим генеративним ШІ.

Але проблема не тільки в юристах. Судді висловлюють занепокоєння щодо використання ШІ особами, які надають свідчення або представляють себе самостійно. В одній із справ підсудний подав характеристику від свого брата. Суд висловив підозру, що вона була написана ШІ, оскільки у ній містилася дивна фраза: «Я знаю свого брата як особисто, так і професійно протягом тривалого часу». Суд зазначив, що цей вираз не відповідає контексту і ставить під сумнів, чи дійсно брат писав цю характеристику самостійно.

Медіакомпанія Thomson Reuters, яка пропонує власне ПЗ зі штучним інтелектом для юристів, у минулому році опитала 869 юристів в Австралії. Виявилося, що 40% респондентів працювали у фірмах, які експериментували з ШІ, але застосовували його обережно. 9% юристів уже використовували ШІ у своїй повсякденній роботі. Майже один із трьох зазначив, що хотів би мати генеративного ШІ-асистента для юридичної роботи.

Нещодавно Верховний суд Нового Південного Уельсу видав нову настанову, яка обмежує використання генеративного ШІ юристами для підготовки заяв під присягою, свідчень, характеристик, будь-яких інших матеріалів, що подаються як докази або використовуються при перехресному допиті.

Професорка права та директор Центру штучного інтелекту та цифрової етики при Університеті Мельбурна Джинні Патерсон вважає, що головна проблема – це не лише сам ШІ, а й недостатня підготовка юристів. На її погляд, якщо люди будуть правильно навчатися, вони швидко зрозуміють, що ШІ погано справляється з подібними завданнями.

А Комісія з юридичних послуг штату Вікторія визначила неправильне використання ШІ юристами як ключовий ризик. Адже юристи повинні пам’ятати, що їхній обов’язок – надавати точну юридичну інформацію, а не покладатися на ШІ. На відміну від професійного юриста, ШІ не може забезпечити якісну правову оцінку або гарантувати конфіденційність.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Електронний доказ і носій: позиція ВС викликає запитання

Cудова практика

Електронний доказ і носій: позиція ВС викликає запитання

Верховний Суд називає безпідставним ототожнення електронного доказу як засобу доказування та матеріального носія такого документа. Адже характерною рисою електронного документа є відсутність жорсткої прив'язки до конкретного матеріального носія.

16:12 Пн 17.03.25 1281
Коли українському бізнесу та інвесторам починати відбудову країни, - думка експерта

Дискусія

Коли українському бізнесу та інвесторам починати відбудову країни,…

Потенційному інвестору варто почекати на завершення війни в Україні або слід діяти вже зараз? Сьогодні є унікальна можливість увійти на ринок за нижчою ціною, а після війни отримати значно більші прибутки.

11:54 Пн 17.03.25 1397
Підписано меморандум про співпрацю між ІСЕ ім. Бокаріуса та НААУ

Взаємодія

Підписано меморандум про співпрацю між ІСЕ ім. Бокаріуса та НААУ

Національна асоціація адвокатів України Національний науковий центр «Інститут судових експертиз ім. засл. проф. М.С.Бокаріуса» домовилися про реалізацію спільних проектів, спрямованих на максимальне використання досягнень науки і техніки й судово-експертної діяльності у забезпеченні правосуддя та правничої допомоги.

12:13 Пт 14.03.25 6006
РАУ визнала недопустимою реорганізацію Одеської юридичної академії

Взаємодія

РАУ визнала недопустимою реорганізацію Одеської юридичної…

Рада адвокатів України вважає за доцільне підтримати збереження Національного університету «Одеська юридична академія» як самостійного вишу, десятилітні традиції і високі стандарти якого у сфері освіти та академічної незалежності визначають його самобутню унікальність.

11:08 Пт 14.03.25 7244
Україна має ратифікувати Конвенцію про захист професії адвоката однією з перших, - В.Гвоздій

Гарантії діяльності

Україна має ратифікувати Конвенцію про захист професії адвоката…

Україні, безумовно, потрібно бути в числі країн, які першими ратифікують Конвенцію про захист професії адвоката, ухвалену Радою Європи 12 березня, щоб підтвердити статус правової та демократичної держави.

17:09 Чт 13.03.25 7564
Конвенція Ради Європи про захист професії адвоката (текст українською)

Гарантії діяльності

Конвенція Ради Європи про захист професії адвоката (текст…

Конвенцію про захист професії адвоката, ухвалену Радою Європи під час засідання 12 березня 2025 року, перекладено українською мовою.

15:12 Чт 13.03.25 7582
Тривожність і війна: як адвокату зберегти ментальне здоров’я розкажуть на вебінарі

Анонс

Тривожність і війна: як адвокату зберегти ментальне здоров’я…

Підвищена тривожність стала частиною життя для багатьох українців, особливо в умовах війни. Адвокати, які щодня працюють зі стресовими ситуаціями, зазнають ще більшого психологічного навантаження. Як впоратися з тривогою та зберегти ментальне здоров’я?

12:31 Чт 13.03.25 6144
Конвенцію про захист професії адвоката ухвалила Рада Європи

Гарантії діяльності

Конвенцію про захист професії адвоката ухвалила Рада Європи

Рада Європи на своєму 1522-му засіданні, яке проходило 11 та 12 березня 2025 року, ухвалила Конвенцію про захист професії адвоката (Council of Europe Convention for the Protection of the Profession of Lawyer).

11:47 Чт 13.03.25 3985

Вестник:№1-2 січень-лютий 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл