"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Революція чи еволюція адвокатури? Який підхід відповідає потребам державотворення

За відсутності потреби у самій реформі, сьогодні здійснюються спроби обґрунтувати необхідність зміни інституту адвокатури революційним шляхом руйнації функціонуючої системи її органів. Ці твердження подаються як такі, що не потребують доведення.
З доповіддю про підходи та доцільність у сучасних реаліях державотворення реформування адвокатури виступила член Ради адвокатів України Оксана Каденко на Міжнародному форумі адвокатів, який днями проходив у Харкові та Києві.
Вона зауважила, що доцільність реформи адвокатури має визначатись з огляду на те, чи може успішно існувати цей інститут згідно моделі, що визначена законодавством, без її концептуальних змін. За будь-яких умов реформа повинна відповідати стандартам поступовості, виваженості та незмінності існуючих основ інституту адвокатури та принципових засад його функціонування.
Серед основних підстав для реформування інституту адвокатури називаються необхідність приведення законодавства про адвокатуру України до європейських стандартів, скасування єдиної організації адвокатів, потребу удосконалення кваліфікаційних та дисциплінарних процедур.
Але чинний Закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» вже враховує кращі європейські практики організації адвокатури та європейські стандарти адвокатського самоврядування. І це підтверджувалося самими європейськими експертами.
Що стосується удосконалення окремих функцій адвокатури та Національної асоціації адвокатів України, то, на думку О.Каденко, відповідна робота має постійно відбуватись на рівнях нормотворення та правозастосування. Вона нагадала, що до Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» уносилися зміни щодо статусу адвокатів, адвокатської діяльності та функціонування органів адвокатського самоврядування. Останні відбулися нещодавно і були повʼязані із реалізацією інститутом повноважень відповідно до нових адміністративних процедур.
Нормативна база самої Національної асоціації адвокатів України є більш гнучкою. Вона постійно вдосконалюється, реагуючи як на законодавче регулювання, так і на практику правозастосування.
Зазначене, на думку О.Каденко, свідчить про те, що існуюча законодавча модель інституту адвокатури передбачає можливість постійного його удосконалення регуляторним та саморегуляторним шляхом, що відповідає еволюційному розвитку. При цьому, жодних об’єктивних статистичних чи аналітичних даних для зміни самої моделі адвокатури в Україні не існує.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.