Революція чи еволюція адвокатури? Який підхід відповідає потребам державотворення | НААУ

Революція чи еволюція адвокатури? Який підхід відповідає потребам державотворення

Самоврядування
15:55 Пн 09.12.24 6646 Переглядів
Версія для друку

За відсутності потреби у самій реформі, сьогодні здійснюються спроби обґрунтувати необхідність зміни інституту адвокатури революційним шляхом руйнації функціонуючої системи її органів. Ці твердження подаються як такі, що не потребують доведення.

З доповіддю про підходи та доцільність у сучасних реаліях державотворення реформування адвокатури виступила член Ради адвокатів України Оксана Каденко на Міжнародному форумі адвокатів, який днями проходив у Харкові та Києві.

Вона зауважила, що доцільність реформи адвокатури має визначатись з огляду на те, чи може успішно існувати цей інститут згідно моделі, що визначена законодавством, без її концептуальних змін. За будь-яких умов реформа повинна відповідати стандартам поступовості, виваженості та незмінності існуючих основ інституту адвокатури та принципових засад його функціонування.

Серед основних підстав для реформування інституту адвокатури називаються необхідність приведення законодавства про адвокатуру України до європейських стандартів, скасування єдиної організації адвокатів, потребу удосконалення кваліфікаційних та дисциплінарних процедур.

Але чинний Закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» вже враховує кращі європейські практики організації адвокатури та європейські стандарти адвокатського самоврядування. І це підтверджувалося самими європейськими експертами.

Що стосується удосконалення окремих функцій адвокатури та Національної асоціації адвокатів України, то, на думку О.Каденко, відповідна робота має постійно відбуватись на рівнях нормотворення та правозастосування. Вона нагадала, що до Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» уносилися зміни щодо статусу адвокатів, адвокатської діяльності та функціонування органів адвокатського самоврядування. Останні відбулися нещодавно і були повʼязані із реалізацією інститутом повноважень відповідно до нових адміністративних процедур.

Нормативна база самої Національної асоціації адвокатів України є більш гнучкою. Вона постійно вдосконалюється, реагуючи як на законодавче регулювання, так і на практику правозастосування.

Зазначене, на думку О.Каденко, свідчить про те, що існуюча законодавча модель інституту адвокатури передбачає можливість постійного його удосконалення регуляторним та саморегуляторним шляхом, що відповідає еволюційному розвитку. При цьому, жодних об’єктивних статистичних чи аналітичних даних для зміни самої моделі адвокатури в Україні не існує.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

В адвоката, який здійснював захист у злочині проти нацбезпеки, провели обшук

Гарантії діяльності

В адвоката, який здійснював захист у злочині проти нацбезпеки,…

Правоохоронці провели обшук у квартирі адвоката, який надавав професійну правничу допомогу та здійснював захист підозрюваних у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. Самого адвоката затримали.

16:17 Пт 24.01.25 616
Підтримку ментального здоровʼя адвокатів поставлять на платформу

Підтримка

Підтримку ментального здоровʼя адвокатів поставлять на платформу

Проект з підтримки ментального здоров’я українських адвокатів під час війни, що реалізується Національною асоціацією адвокатів України за підтримки Міжнародної асоціації юристів (IBA), отримає свою електронну платформу.

11:14 Пт 24.01.25 507
Як адвокату утримати баланс між обов’язками та особистими потребами

Навчання

Як адвокату утримати баланс між обов’язками та особистими…

Професія адвоката — це постійна взаємодія з викликами, напругою та відповідальністю за долі клієнтів. Однак такий стиль життя нерідко призводить до стресу, тривожності та професійного вигорання.

16:17 Чт 23.01.25 814
Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє насильство?

Законодавство

Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє…

Уточнення ознаки систематичності вчинення домашнього насильства має важливе значення для тлумачення диспозиції відповідної статті 126-1 Кримінального кодексу. Разом із тим необхідно відмежовувати норми матеріально-правового і процесуального характеру.

15:28 Ср 22.01.25 322
Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити

Законодавство

Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити

Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Мінʼюсту підготував аналітичний звіт про доцільність спрощення процедури здійснення окремих слідчих (розшукових) або інших процесуальних дій з урахуванням стандартів дотримання прав людини та практики ЄСПЛ.

18:09 Вт 21.01.25 330
Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх

БПД

Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх

До стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлені зміни. Крім суто технічних правок («правова» допомога стає «правничою», а «ЗМІ» перетворюються на «медіа»), передбачаються вимоги стосовно допомоги і представництва неповнолітніх.

13:21 Вт 21.01.25 317
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності

Cудова практика

ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності

Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.

17:09 Пн 20.01.25 568
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?

Cудова практика

Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?

Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

11:46 Пт 17.01.25 4353

Вестник:№ 12 грудень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл