Учасникам засідань ВКДКА дали доступ до матеріалів їхніх справ у хмарі | НААУ

Учасникам засідань ВКДКА дали доступ до матеріалів їхніх справ у хмарі

Самоврядування
12:46 Пт 18.10.24 2857 Переглядів
Версія для друку

Відтепер учасники дисциплінарних проваджень (скаржники та адвокати) мають можливість знайомитися з усіма матеріалами справи через захищене хмарне сховище ще до початку розгляду скарги у Вищій кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури. Логін та пароль для доступу надаватиме секретаріат ВКДКА разом із запрошенням на засідання.

Відповідні зміни внесені до Регламенту ВКДКА рішенням Ради адвокатів України від 21.09.2024 №63, яке оприлюднено на сайті Національної асоціації адвокатів України.

Зміни спрямовані на посилення захисту гарантій адвокатської діяльності та прав учасників проваджень.

Нагадаємо, відповідно до Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» ВКДКА розглядає скарги на рішення, дії чи бездіяльність кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури. Інформація про проведення засідання ВКДКА розміщується на сайті ВКДКА, а голова комісії повідомляє учасників проваджень та усіх членів ВКДКА про місце, день та час проведення засідання ВКДКА.

Відтепер інформація про проведення засідання ВКДКА, що розміщується на сайті комісії, включатиме також імена та прізвища скаржників (до останнього часу подавалися ініціали), відомості про час початку розгляду відповідного питання проекту порядку денного, а також дані про доповідачів.

Уточнено, що повідомлення про засідання ВКДКА надсилатиметься його учасникам на електронні адреси зазначені в скарзі, а також на електронні адреси адвокатів, про які вони повідомили відповідно до статті 17 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» з метою внесення до Єдиного реєстру адвокатів України. Одночасно секретаріатом ВКДКА їм надається для ознайомлення дистанційний доступ до матеріалів, повʼязаних з їхньою справою через захищене хмарне сховище.

Доступ до цього сховища матимуть і члени ВКДКА. Вони можуть особисто ознайомлюватися з усіма наявними матеріалами (справами) та іншими документами, що стосуються проекту порядку денного засідання ВКДКА, у тому числі, в приміщенні секретаріату.

До дня проведення засідання член ВКДКА може подавати голові комісії пропозиції щодо внесення додаткових питань до проекту порядку денного з якими інші члени можуть безперешкодно ознайомитися.

Член ВКДКА, якому доручено перевірити, вивчити та доповісти на засіданні питання, включене до проекту порядку денного, готуватиме письмову довідку-пропозицію. Вона міститиме вступну та мотивувальну частини з правовим обґрунтуванням та відповідною пропозицією.

Така довідка-пропозиція члена ВКДКА, якому було доручено здійснювати перевірку, а також можливі альтернативні довідки приєднуються до матеріалів перевірки.

Доповідач у справі має право запитати у КДКА лише додаткові матеріали, які були предметом перевірки КДКА, а також витяги з протоколів засідань КДКА, які не були направлені або не приєднанні до матеріалів справи. Такий запит може бути направлений засобами поштового зв’язку aбo на електронну адресу КДКА. Відповідь на зазначений запит має направлятися КДКА на поштову та електронні адреси ВКДКА.

Найближче засідання ВКДКА за новими правилами відбудеться 29 жовтня. Оновлений проект порядку денного можна переглянути за посиланням.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Самоврядування

Учасникам засідань ВКДКА дали доступ до матеріалів їхніх справ у…

Відтепер учасники дисциплінарних проваджень (скаржники та адвокати) мають можливість знайомитися з усіма матеріалами справи через захищене хмарне сховище ще до початку розгляду скарги у Вищій кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури. Логін та пароль для доступу надаватиме секретаріат ВКДКА разом із запрошенням на засідання.

12:46 Пт 18.10.24 2858

Захист військових

Посадовий оклад військовослужбовця: як визначається розмір

Посадовий оклад є одним з трьох основних видів грошового забезпечення військовослужбовця. Його розмір залежить від займаної посади і визначеного тарифного розряду.

10:34 Чт 17.10.24 4627

Самоврядування

Спрощено вимоги до представництва у дисциплінарних провадженнях

Повноваження представника скаржника у дисциплінарному провадженні щодо адвоката можуть посвідчуватися ордером. Додавати до нього витяг із договору, у якому зазначати повноваження або обмеження прав на вчинення окремих дій, а також засвідчувати цей витяг підписом сторін договору більше не треба.

10:47 Ср 16.10.24 5756

Cудова практика

Про співмірність витрат на правничу допомогу зі складністю справи…

Вирішуючи питання про відшкодування витрат на професійну правничу допомогу, суд має пересвідчитись, що заявлені витрати є співмірними зі складністю провадження, а наданий адвокатом обсяг послуг і витрачений час відповідають критерію реальності таких витрат.

16:23 Вт 15.10.24 6903

Законодавство

Електронний ордер пропонують закріпити на рівні закону

Ордер може бути згенерований у «Особистому кабінеті адвоката» на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України, та бути підписаний шляхом накладення електронного цифрового підпису адвоката.

15:32 Вт 15.10.24 7177

Cудова практика

Низька якість правничої допомоги порушила право на справедливий…

Правнича допомога, надана заявниці, була явно недостатньою. Недоліки такої допомоги завдали шкоду особі з огляду на відсутність у неї можливості виправити чи будь-яким чином зменшити негативний вплив такої допомоги на результат провадження.

9:56 Вт 15.10.24 5018

За кордоном

Як українському адвокату за кордоном платити податки

Через війну в Україні чимало адвокатів виїхали за кордон та почали вести діяльність у європейських країнах. Що слід знати у питанні оподаткування діяльності, як визначати податкове резидентство?

16:47 Пн 14.10.24 6200

Навчання

Змінено Порядок підвищення кваліфікації адвокатів

Адвокати, діяльність яких була зупинена через набрання законної сили вироком або накладення дисциплінарного стягнення, зобов’язані постійно підвищувати свій професійний рівень (професійну кваліфікацію). Аби такі адвокати після відновлення діяльності були готові здійснювати на належному професійному рівні захист, надавати правничу допомогу, а також виконувати свої професійні обов’язки.

15:43 Пн 14.10.24 4897

Вестник:№ 9 вересень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл