Сприйняття суспільством ролі адвокатів - глобальна проблема, - В.Гвоздій | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Сприйняття суспільством ролі адвокатів - глобальна проблема, - В.Гвоздій

Гарантії діяльності
14:57 Пн 19.08.24 7128 Переглядів
Версія для друку

«Висловлювання та дії, які підривають довіру до незалежності адвокатської професії та потенційно загрожують безпеці адвокатів, зрештою, підривають довіру до всієї системи правосуддя та верховенства права. Жоден адвокат не повинен зазнавати нападів за виконання своєї роботи».

Таку заяву випустило Правниче товариство Англії та Уельсу (Law Society of England and Wales), коментуючи нападки у бік адвокатів, що розпочалися в рамках нещодавніх масових заворушень у країні, які були спричинені нападом на дитячу танцювальну студію в курортному містечку Саутпорт. У злочині підозрюють 17-річного підлітка, який є мігрантом і радикальним ісламістом.

«Протягом багатьох років ми захищали наших членів, які працюють у сфері імміграційного права, коли вони ставали об'єктами сумнівних висловлювань у медіа, під час політичних дебатів та в онлайн-дискусіях. Розмірковуючи про заворушення, що нещодавно відбулися, ми з глибоким сумом бачимо, що ці розмови, які були оманливими, принизливими і підбурювальними, вилилися в погрози фізичного насильства. Адвокати, які представляють своїх клієнтів, не тільки не роблять нічого поганого, але й роблять саме те, що вони повинні робити, виконуючи свою роль у забезпеченні верховенства права», - йдеться у заяві.

Заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій звернув увагу на те, що Правниче товариство Англії та Уельсу піднімає важливе питання, яке, на жаль, є спільним для багатьох цивілізованих суспільств - сприйняття ролі адвокатів. «Останнім часом ми спостерігаємо тривожну тенденцію нападок на інститут адвокатури з боку різних осіб, які переслідують власні інтереси, працюють на певні політичні сили або займаються маніпулюванням інформаційним простором через пропаганду для досягнення своїх прихованих або політичних цілей, - зауважив він. - Той факт, що це питання піднімається у Великій Британії, де індекс верховенства права є одним з найвищих у світі, свідчить про те, що ця проблема глибоко вкоренилася навіть у високорозвинених і цивілізованих суспільствах. Тобто навіть у таких суспільствах не до кінця усвідомлюють роль правничої професії, нашу місію у підтримці верховенства права та захисті прав людини».

В.Гвоздій відзначив, що в Україні, особливо під час війни, це явище стало ще більш вираженим, оскільки суспільство перебуває у величезному стресі. У цих умовах українська правнича професія потерпає від систематичних нападів та маніпуляцій. Адвокатів постійно ототожнюють з їхніми клієнтами, вони стають об'єктами ненависті та переслідувань.

Заступник голови НААУ, РАУ нагадав, що Комітет експертів Ради Європи (CJ-AV) нещодавно завершив роботу над першою у світі конвенцією, що регулюватиме основні принципи захисту прав адвокатів. «Як віце-президент CJ-AV можу стверджувати, що це питання перебуває в центрі нашої уваги. Як професійна спільнота, ми повинні приділяти більше уваги ролі та місії правничої професії в наших суспільствах, проводити просвітницькі кампанії, поширювати більше інформації», - відзначив В.Гвоздій.

Правниче товариство Англії та Уельсу є незалежним професійним органом для адвокатів, який активно просуває правову систему цих країн на міжнародному рівні, працюючи над розширенням ринків для своїх членів, а також захищаючи права людини як вдома, так і за кордоном.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом

Різне

Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом

У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

18:46 Пт 11.07.25 194
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу національній безпеці

Дискусія

Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…

Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

17:38 Пт 11.07.25 155
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно — Лідія Ізовітова

Дискусія

Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…

Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

16:36 Пт 11.07.25 191
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси

Взаємодія

У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси

На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

12:57 Пт 11.07.25 266
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим столом

Дискусія

Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…

Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

11:32 Пт 11.07.25 323
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний кодекс

Дискусія

Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…

Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

17:52 Чт 10.07.25 288
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування ВККС – круглий стіл

Дискусія

Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…

Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

9:57 Чт 10.07.25 403
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ

Законодавство

Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ

Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.

10:23 Ср 09.07.25 253

Вестник:№6 червень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл