Фінальний проект Конвенції про захист прав адвокатів з’явиться у 2024 році | НААУ

Фінальний проект Конвенції про захист прав адвокатів з’явиться у 2024 році

Гарантії діяльності
12:11 Вт 06.02.24 12414 Переглядів
Версія для друку

У Комітеті експертів із захисту адвокатів представили текст проекту Конвенції Ради Європи про захист прав адвокатів. Документ готується до погодження із зацікавленими сторонами. Фінальний варіант має бути напрацьований до кінця року.

З 30 січня по 1 лютого у Страсбурзі (Франція) проходило сьоме засідання Комітету експертів із захисту адвокатів (Committee of experts on the protection of lawyers, CJ-AV), який діє при Комітеті міністрів та Європейському комітеті з правового співробітництва (European Committee on Legal Co-operation, CDCJ) Ради Європи. Участь у заході взяв заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій, який є віце-президентом CJ-AV та одним із розробників документу.

Під час засідання учасники розглянули та узгодили напрацьований проект Конвенції та пояснювальну записку до нього.

Майбутній міжнародний договір встановлює набір мінімальних стандартів, що застосовуються до права адвоката вільно здійснювати свою професійну діяльність, а також забезпечують захист та незалежність професії. Крім цього, закріплюється певний моніторинговий механізм.

В подальшому заплановано проведення консультацій із зацікавленими сторонами. За словами В.Гвоздія, ці консультації проводитимуться у два етапи. Перший передбачає ознайомлення з документом профільних комітетів та робочих органів Ради Європи. На другому етапі CJ-AV проведе обговорення з провідними адвокатськими організаціями. Результати консультацій стануть основою для доопрацювання документу. CJ-AV доручено завершити розробку проекту до 31 грудня 2024 року.

«Активне залучення європейською інституцією України до роботи над проектом Конвенції про захист прав адвокатів можна розцінювати як визнання якості правового регулювання адвокатської професії у нашій країні, - переконаний заступник голови НААУ, РАУ. - Реформа інституту була проведена у 2012 році у суворій відповідності до європейських рекомендацій. І це свого часу визнала навіть Венеційська комісія. Тож елементи побудови української моделі цілком можуть бути запозичені для визначення норм захисту професії на європейському рівні».

Нагадаємо, у 2020 році CDCJ дослідив можливі заходи забезпечення захисту адвокатів. Одним із них мав стати новий правовий інструмент, який би ґрунтувався на Рекомендації Комітету міністрів R(2000)21 про свободу здійснення адвокатської діяльності, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практиці Європейського суду з прав людини. Аби реалізувати напрацювання, у 2022 році у складі CDCJ було утворено CJ-AV, куди увійшли 15 фахівців з усієї Європи, в тому числі, з України. Вони і підготували проект Конвенції.

Передбачається, що Конвенція буде відкрита для ратифікації країнами, які не є членами Ради Європи, що зробить її невід'ємною частиною їхнього законодавства.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Стан енергетичної спроможності країни: чого очікувати бізнесу

Незважаючи на всі намагання держави зменшити дефіцит електроенергії, сподіватися бізнесу на покращення ситуації поки не варто.

10:31 Пт 26.07.24 1454

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 2746

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 4162

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 4416

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 5860

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13666

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 11027

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11071

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл