Фінальний проект Конвенції про захист прав адвокатів з’явиться у 2024 році | НААУ

Фінальний проект Конвенції про захист прав адвокатів з’явиться у 2024 році

Гарантії діяльності
12:11 Вт 06.02.24 11983 Переглядів
Версія для друку

У Комітеті експертів із захисту адвокатів представили текст проекту Конвенції Ради Європи про захист прав адвокатів. Документ готується до погодження із зацікавленими сторонами. Фінальний варіант має бути напрацьований до кінця року.

З 30 січня по 1 лютого у Страсбурзі (Франція) проходило сьоме засідання Комітету експертів із захисту адвокатів (Committee of experts on the protection of lawyers, CJ-AV), який діє при Комітеті міністрів та Європейському комітеті з правового співробітництва (European Committee on Legal Co-operation, CDCJ) Ради Європи. Участь у заході взяв заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій, який є віце-президентом CJ-AV та одним із розробників документу.

Під час засідання учасники розглянули та узгодили напрацьований проект Конвенції та пояснювальну записку до нього.

Майбутній міжнародний договір встановлює набір мінімальних стандартів, що застосовуються до права адвоката вільно здійснювати свою професійну діяльність, а також забезпечують захист та незалежність професії. Крім цього, закріплюється певний моніторинговий механізм.

В подальшому заплановано проведення консультацій із зацікавленими сторонами. За словами В.Гвоздія, ці консультації проводитимуться у два етапи. Перший передбачає ознайомлення з документом профільних комітетів та робочих органів Ради Європи. На другому етапі CJ-AV проведе обговорення з провідними адвокатськими організаціями. Результати консультацій стануть основою для доопрацювання документу. CJ-AV доручено завершити розробку проекту до 31 грудня 2024 року.

«Активне залучення європейською інституцією України до роботи над проектом Конвенції про захист прав адвокатів можна розцінювати як визнання якості правового регулювання адвокатської професії у нашій країні, - переконаний заступник голови НААУ, РАУ. - Реформа інституту була проведена у 2012 році у суворій відповідності до європейських рекомендацій. І це свого часу визнала навіть Венеційська комісія. Тож елементи побудови української моделі цілком можуть бути запозичені для визначення норм захисту професії на європейському рівні».

Нагадаємо, у 2020 році CDCJ дослідив можливі заходи забезпечення захисту адвокатів. Одним із них мав стати новий правовий інструмент, який би ґрунтувався на Рекомендації Комітету міністрів R(2000)21 про свободу здійснення адвокатської діяльності, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практиці Європейського суду з прав людини. Аби реалізувати напрацювання, у 2022 році у складі CDCJ було утворено CJ-AV, куди увійшли 15 фахівців з усієї Європи, в тому числі, з України. Вони і підготували проект Конвенції.

Передбачається, що Конвенція буде відкрита для ратифікації країнами, які не є членами Ради Європи, що зробить її невід'ємною частиною їхнього законодавства.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Анонс

Особливості трудового права ЄС розкриють українським адвокатам

8 березня 2024 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему «Трудове право ЄС: що потрібно знати українським адвокатам?».

15:57 Пт 01.03.24 2870

Законодавство

Адвокатів пропонують забронювати, – правки до проекту №10449

Народні депутати у поданих ними правках до проекту Закону про посилення мобілізації пропонують передбачити бронювання адвокатів. Мета – упередити зриви судових засідань.

11:19 Пт 01.03.24 4304

За кордоном

7 кроків до професії юриста у США (вебінар)

На відміну від нашої країни, юрист у Сполучених Штатах Америки – це адвокат, який отримав кваліфікацію для юридичної практики та надає консультації або здійснює представництво у судових справах.

10:21 Пт 01.03.24 3301

Анонс

Стартував конкурс з відбору адвокатів БПД у 17-ти регіонах України

Сьогодні, 1 березня, розпочався конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правничої допомоги в сімнадяти регіонах України.

9:12 Пт 01.03.24 4473

Гарантії діяльності

Збої Електронного суду порушують конституційні гарантії, - НААУ

Останніми днями до Національної асоціації адвокатів України надходять численні повідомлення адвокатів про технічні збої в роботі підсистеми «Електронний суд». Зокрема, скарги стосуються неможливості авторизуватись в електронному кабінеті, що обмежує адвокатів у реалізації процесуальних прав, зокрема, подавати документи, брати участь у судових засіданнях в режимі відокоференції.

16:28 Чт 29.02.24 5488

Законодавство

Поняття колабораційної діяльності варто звузити, - думка

Основним критерієм злочинності діяння колабораціонізму має бути добровільність згоди на співпрацю з агресором. І, аби забезпечити справедливе правосуддя для людей з ТОТ, окрім примусу, законодавець має запровадити заходи заохочення.

15:12 Чт 29.02.24 4505

Самоврядування

Комітети НААУ звітують про роботу у 2023 році

З метою забезпечення реалізації функцій, покладених на Національну асоціацію адвокатів України профільним законом, при НААУ створюються і діють дорадчі органи – комітети. Чим вони займалися протягом 2023 року?

12:26 Чт 29.02.24 4979

Cудова практика

Фіксований гонорар: час робіт має значення при відшкодуванні витрат…

За порядком обчислення погодинна оплата послуг адвоката відрізняється від фіксованого розміру гонорару, де не враховуються фактичні витрати часу. Однак в обох випадках вони беруться до уваги при вирішенні питання відшкодування витрат на правничу допомогу.

11:13 Чт 29.02.24 4249

Вестник:№1-2 січень-лютий 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл