Фінальний проект Конвенції про захист прав адвокатів з’явиться у 2024 році | НААУ

Фінальний проект Конвенції про захист прав адвокатів з’явиться у 2024 році

Гарантії діяльності
12:11 Вт 06.02.24 12316 Переглядів
Версія для друку

У Комітеті експертів із захисту адвокатів представили текст проекту Конвенції Ради Європи про захист прав адвокатів. Документ готується до погодження із зацікавленими сторонами. Фінальний варіант має бути напрацьований до кінця року.

З 30 січня по 1 лютого у Страсбурзі (Франція) проходило сьоме засідання Комітету експертів із захисту адвокатів (Committee of experts on the protection of lawyers, CJ-AV), який діє при Комітеті міністрів та Європейському комітеті з правового співробітництва (European Committee on Legal Co-operation, CDCJ) Ради Європи. Участь у заході взяв заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій, який є віце-президентом CJ-AV та одним із розробників документу.

Під час засідання учасники розглянули та узгодили напрацьований проект Конвенції та пояснювальну записку до нього.

Майбутній міжнародний договір встановлює набір мінімальних стандартів, що застосовуються до права адвоката вільно здійснювати свою професійну діяльність, а також забезпечують захист та незалежність професії. Крім цього, закріплюється певний моніторинговий механізм.

В подальшому заплановано проведення консультацій із зацікавленими сторонами. За словами В.Гвоздія, ці консультації проводитимуться у два етапи. Перший передбачає ознайомлення з документом профільних комітетів та робочих органів Ради Європи. На другому етапі CJ-AV проведе обговорення з провідними адвокатськими організаціями. Результати консультацій стануть основою для доопрацювання документу. CJ-AV доручено завершити розробку проекту до 31 грудня 2024 року.

«Активне залучення європейською інституцією України до роботи над проектом Конвенції про захист прав адвокатів можна розцінювати як визнання якості правового регулювання адвокатської професії у нашій країні, - переконаний заступник голови НААУ, РАУ. - Реформа інституту була проведена у 2012 році у суворій відповідності до європейських рекомендацій. І це свого часу визнала навіть Венеційська комісія. Тож елементи побудови української моделі цілком можуть бути запозичені для визначення норм захисту професії на європейському рівні».

Нагадаємо, у 2020 році CDCJ дослідив можливі заходи забезпечення захисту адвокатів. Одним із них мав стати новий правовий інструмент, який би ґрунтувався на Рекомендації Комітету міністрів R(2000)21 про свободу здійснення адвокатської діяльності, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практиці Європейського суду з прав людини. Аби реалізувати напрацювання, у 2022 році у складі CDCJ було утворено CJ-AV, куди увійшли 15 фахівців з усієї Європи, в тому числі, з України. Вони і підготували проект Конвенції.

Передбачається, що Конвенція буде відкрита для ратифікації країнами, які не є членами Ради Європи, що зробить її невід'ємною частиною їхнього законодавства.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Нормотворчі ініціативи щодо політичних партій дослідили на…

Інститут політичних партій у демократичному суспільстві є колективним інструментом вираження політичної волі. І партії повинні мати можливість повною мірою реалізовувати право на свободу об’єднань і вільне висловлювання думок.

15:43 Ср 12.06.24 1365

Навчання

Сімейні спори заради відстрочки від мобілізації суперечать…

Виклики воєнного стану безпосередньо впливають на суспільні відносини та формування судової практики, в тому числі, і в сімейних спорах. Але найкращі інтереси дитини залишаються головним критерієм при ухваленні судами рішень.

12:41 Ср 12.06.24 1946

Cудова практика

Суд спростував тезу про дискримінаційний характер підвищення…

Адвокат, виконуючи протягом року обов’язок з підвищення свого професійного рівня, має можливість самостійно, без обмежень, на власний розсуд обрати той чи інший спосіб (усього їх чотирнадцять) підвищення кваліфікації.

11:52 Ср 12.06.24 1807

Гарантії діяльності

Щодо тиску НАЗК на суддів КС: заява Ради адвокатів України

11 червня Національне агентство з питань запобігання корупції поширило на своєму сайті новину під заголовком «Чи мають декларуватися члени кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури: на чий бік стане КСУ?», у якій закликало громадськість, журналістів та міжнародних партнерів уважно стежити за розглядом у Конституційному Суді України скарги члена Дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Закарпатської області Оксани Бухтоярової щодо конституційності деяких положень Закону України «Про запобігання корупції». Засідання КСУ за цією справою має відбутися о 10 годині 12 червня 2024 року.

8:48 Ср 12.06.24 2088

Законодавство

Локалізація публічних закупівель: чи працює закон (результати…

Вдосконалення механізму ведення реєстру виробників товарів з локалізацією не тільки зменшить рівень шахрайських схем у реєстрі, але й підвищить зацікавлення інвесторів до розвитку українського бізнесу.

12:21 Вт 11.06.24 3078

Дискусія

Як захистити права дитини, коли батьки нею маніпулюють?

Поки батьки вирішують особисті спори, права дитини порушуються і вона стає механізмом для вирішення конфліктів між дорослими. Як наслідок – дитина потерпає від психологічного і фізичного насилля. Як захистити права дитини, коли законні представники не діють в її інтересах?

11:39 Вт 11.06.24 3334

Анонс

Подаруй життя захиснику: адвокатів закликають здати кров

З нагоди Всесвітнього дня донора крові, який щороку відзначається 14 червня, адвокати та всі небайдужі громадяни мають змогу долучитися до збору крові для наших захисників і захисниць, що боронять Україну.

10:24 Вт 11.06.24 3312

Гарантії діяльності

Адвокатів, які пішли на військову службу, закликають усунути…

Оскільки військова служба є несумісною з діяльністю адвоката, у військових частинах почали попереджати військовослужбовців, які не виконали вимогу закону про несумісність, про ініціювання застосування до них заходів дисциплінарного впливу.

12:18 Пн 10.06.24 15217

Вестник:№ 5 травень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл