Як змінився ринок юридичних послуг розповів голова Комітету НААУ | НААУ

Як змінився ринок юридичних послуг розповів голова Комітету НААУ

Дискусія
15:57 Вт 18.06.24 9918 Переглядів
Версія для друку

Ситуація на ринку юридичних послуг, якщо порівнювати із 2022 роком, значно покращилась. Водночас, не спостерігається і значного дефіциту правників.

Таку думку висловив голова Комітету НААУ з питань інвестиційної діяльності та приватизації Андрій Шабельніков в ефірі Громадського Інтерактивного Телебачення.

«На початку війни ринок завмер, але не надовго. Якщо спочатку багато юристів та адвокатів перебували у стані очікування, хтось релокував свій бізнес, багато юристів стали на захист України. В перший час було важко знайти адвоката в Києві для виїзду на слідчі дії. Але згодом ситуація вирівнялася», - зазначив А.Шабельніков.

Адвокат наголосив, що війна сприяла появі нових напрямів розвитку професії. «На жаль, правових викликів не стає менше. Сьогодні юристи отримують все більше запитів від військових, а це досить специфічна сфера. Таким чином, з’являються адвокати, які концентруються на захисті прав військових та членів їхніх родин, - пояснює голова Комітету НААУ. - Зросла кількість запитів у питаннях сімейного права: розлучення, права опіки, розподіл майна тощо. Не можна й забувати, що повернення перевірок бізнесу контролюючими органами, а також збільшення фіскального тиску, кількості обшуків також не залишає без роботи представників юридичної спільноти».

На ринку юриспруденції 72% вакансій розміщені в 5 областях-лідерах, а на загальному ринку праці у цих же областях 62% пропозицій роботи юристом. «Основні вакансії для юристів зосереджені в столиці. Більшість вакансій, які сьогодні пропонує юридичний бізнес, знаходиться в Києві та Київській області, ще 6% вакансій – це Дніпропетровщина, 5% - Одещина, 4 % - Львівщина і десь так само Харківщина. Всі інші регіони сумарно складають 7% вакансій на ринку юридичних послуг. Зрозуміло, що це все пов'язано з війною. Особливо не варто сподіватися на розвиток юриспруденції у регіонах, де ведуться воєнні дії. Виключення – Харків, де бізнес попри все продовжує розвиватися», - зауважив адвокат.

Головний виклик професії юриста, як і у всіх, – це війна. «Вона охоплює все: і блекаути, і небезпека для життя працівників, і еміграція, і нові правові сфери. Окремим пунктом стоїть законодавство про мобілізацію, оскільки ще є багато невизначеності. І юристам, як і будь-якому іншому бізнесу, доводиться працювати в таких умовах. Сподіваємося, що ухвалення «економічного бронювання» зможе трохи урівноважити ринок праці. Юридичні компанії за рахунок економічного бронювання зможуть зберегти персонал і розвиватися», - підсумував А.Шабельніков.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Самоврядування

Змінено вимоги до скарг суддів на адвокатів

До судових рішень, ухвал, окремих ухвал або постанов, що подаються суддями до КДКА на дії адвокатів, не застосовуються вимоги, встановлені до заяви (скарги) щодо неналежної поведінки адвоката.

16:24 Вт 22.10.24 1096

Законодавство

Чи варто обмежити дискрецію суду в питанні поновлення строків?

Оцінка поважності причин пропуску процесуального строку належить до виключної дискреції суду, що вирішує відповідне процесуальне питання. Наявність чи відсутність поважних причин для пропуску оцінюється сьогодні за внутрішнім переконанням суду.

13:23 Пн 21.10.24 2751

ЄРАУ

В ЄРАУ відкрили емейли адвокатів

Інформацію про адресу електронної пошти адвокатів, розміщену в Єдиному реєстрі адвокатів України, відкрили для публічного доступу.

12:36 Пн 21.10.24 4874

Самоврядування

Учасникам засідань ВКДКА дали доступ до матеріалів їхніх справ у…

Відтепер учасники дисциплінарних проваджень (скаржники та адвокати) мають можливість знайомитися з усіма матеріалами справи через захищене хмарне сховище ще до початку розгляду скарги у Вищій кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури. Логін та пароль для доступу надаватиме секретаріат ВКДКА разом із запрошенням на засідання.

12:46 Пт 18.10.24 7140

Захист військових

Посадовий оклад військовослужбовця: як визначається розмір

Посадовий оклад є одним з трьох основних видів грошового забезпечення військовослужбовця. Його розмір залежить від займаної посади і визначеного тарифного розряду.

10:34 Чт 17.10.24 9425

Самоврядування

Спрощено вимоги до представництва у дисциплінарних провадженнях

Повноваження представника скаржника у дисциплінарному провадженні щодо адвоката можуть посвідчуватися ордером. Додавати до нього витяг із договору, у якому зазначати повноваження або обмеження прав на вчинення окремих дій, а також засвідчувати цей витяг підписом сторін договору більше не треба.

10:47 Ср 16.10.24 9144

Cудова практика

Про співмірність витрат на правничу допомогу зі складністю справи…

Вирішуючи питання про відшкодування витрат на професійну правничу допомогу, суд має пересвідчитись, що заявлені витрати є співмірними зі складністю провадження, а наданий адвокатом обсяг послуг і витрачений час відповідають критерію реальності таких витрат.

16:23 Вт 15.10.24 9184

Законодавство

Електронний ордер пропонують закріпити на рівні закону

Ордер може бути згенерований у «Особистому кабінеті адвоката» на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України, та бути підписаний шляхом накладення електронного цифрового підпису адвоката.

15:32 Вт 15.10.24 9253

Вестник:№ 9 вересень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл