Як змінився ринок юридичних послуг розповів голова Комітету НААУ | НААУ

Як змінився ринок юридичних послуг розповів голова Комітету НААУ

Дискусія
15:57 Вт 18.06.24 9689 Переглядів
Версія для друку

Ситуація на ринку юридичних послуг, якщо порівнювати із 2022 роком, значно покращилась. Водночас, не спостерігається і значного дефіциту правників.

Таку думку висловив голова Комітету НААУ з питань інвестиційної діяльності та приватизації Андрій Шабельніков в ефірі Громадського Інтерактивного Телебачення.

«На початку війни ринок завмер, але не надовго. Якщо спочатку багато юристів та адвокатів перебували у стані очікування, хтось релокував свій бізнес, багато юристів стали на захист України. В перший час було важко знайти адвоката в Києві для виїзду на слідчі дії. Але згодом ситуація вирівнялася», - зазначив А.Шабельніков.

Адвокат наголосив, що війна сприяла появі нових напрямів розвитку професії. «На жаль, правових викликів не стає менше. Сьогодні юристи отримують все більше запитів від військових, а це досить специфічна сфера. Таким чином, з’являються адвокати, які концентруються на захисті прав військових та членів їхніх родин, - пояснює голова Комітету НААУ. - Зросла кількість запитів у питаннях сімейного права: розлучення, права опіки, розподіл майна тощо. Не можна й забувати, що повернення перевірок бізнесу контролюючими органами, а також збільшення фіскального тиску, кількості обшуків також не залишає без роботи представників юридичної спільноти».

На ринку юриспруденції 72% вакансій розміщені в 5 областях-лідерах, а на загальному ринку праці у цих же областях 62% пропозицій роботи юристом. «Основні вакансії для юристів зосереджені в столиці. Більшість вакансій, які сьогодні пропонує юридичний бізнес, знаходиться в Києві та Київській області, ще 6% вакансій – це Дніпропетровщина, 5% - Одещина, 4 % - Львівщина і десь так само Харківщина. Всі інші регіони сумарно складають 7% вакансій на ринку юридичних послуг. Зрозуміло, що це все пов'язано з війною. Особливо не варто сподіватися на розвиток юриспруденції у регіонах, де ведуться воєнні дії. Виключення – Харків, де бізнес попри все продовжує розвиватися», - зауважив адвокат.

Головний виклик професії юриста, як і у всіх, – це війна. «Вона охоплює все: і блекаути, і небезпека для життя працівників, і еміграція, і нові правові сфери. Окремим пунктом стоїть законодавство про мобілізацію, оскільки ще є багато невизначеності. І юристам, як і будь-якому іншому бізнесу, доводиться працювати в таких умовах. Сподіваємося, що ухвалення «економічного бронювання» зможе трохи урівноважити ринок праці. Юридичні компанії за рахунок економічного бронювання зможуть зберегти персонал і розвиватися», - підсумував А.Шабельніков.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 610

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 2054

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 2300

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 3758

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13486

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 10991

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11050

Законодавство

Сплата судового збору за позов немайнового характеру: що варто…

Спроба спростити правила сплати судового збору може призвести до ситуації правової невизначеності, коли на випадок подання позову з кількома вимогами немайнового характеру не буде регулюючої норми.

14:12 Пн 15.07.24 12465

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл