Коли в Україні зʼявиться Містобудівний кодекс? | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Коли в Україні зʼявиться Містобудівний кодекс?

Законодавство
14:43 Вт 18.06.24 9895 Переглядів
Версія для друку

Робоча група при Комітеті ВР з питань державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провела публічні обговорення, розробила пропозиції та розпочала підготовку Концепції Містобудівного кодексу України.

Проміжний звіт щодо діяльності робочої групи заслухали під час останнього засідання Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань будівельного права.

До складу групи, утвореної у червні 2023 року, входять народні депутати, представники профільних державних органів та організацій, дотичних до містобудування, а також представники НААУ (голова Комітету з питань будівельного права Олег Поваляєв та членкиня комітету Надія Гніздовська). Адвокати брали безпосередню участь у формуванні пропозицій робочої підгрупи МБК Г-4 «Будівельне право».

Після затвердження концепції робоча група планує вже до кінця цього року розробити текст проекту кодексу, презентувати його на профільному комітеті ВР та провести парламентські слухання.

Фінальна редакція документу з’явиться лише в 2025 році. Після реєстрації проекту обіцяють провести публічні обговорення правок до першого і другого читання, після чого Містобудівний кодекс має бути ухвалений у цілому як закон.

Задачами ухвалення кодексу у робочій групі вбачають

  • систематизацію містобудівного законодавства. Планується зібрати та кодифікувати українське законодавство, пов’язане з містобудуванням, в єдиний комплексний законодавчий акт.
  • збалансування інтересів зацікавлених сторін. Обіцяють забезпечити справедливий баланс інтересів між усіма зацікавленими сторонами міського розвитку, сприяючи справедливому та інклюзивному зростанню.
  • впровадження кращих європейських практик. Українські стандарти міського розвитку приведуть у відповідність до кращих європейських практик, підтримуючи прагнення України до членства в ЄС.
  • підвищення стандартів міського розвитку. Йдеться про створення безпечних, функціональних, сталих, екологічних та естетично привабливих міст.

З текстом проміжного звіту можна ознайомитися за посиланням.

Також нагадаємо, 13 грудня 2022 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» (на базі проекту №5655 від 11.06.2021). Втім, його так і не підписав Президент України.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Поезія замість позовів: адвокати читали вірші на творчому вечорі

Різне

Поезія замість позовів: адвокати читали вірші на творчому вечорі

Адвокати вміють писати не тільки процесуальні документи, але й чудові вірші та прозу. Їхні твори пронизані змістовними і гострими рефлексіями з адвокатської діяльності, тонкими і щемливими темами кохання, пристрасті, життєвого вибору.

17:43 Пн 24.03.25 493
Коментар до Конвенції РЄ про захист професії адвоката переклали українською

Гарантії діяльності

Коментар до Конвенції РЄ про захист професії адвоката переклали…

Разом з Конвенцією про захист професії адвоката Комітет Міністрів Ради Європи також затвердив пояснювальний звіт до неї. Цей документ є свого роду офіційним коментарем, яким мають керуватися країни під час застосування міжнародного договору.

14:19 Пн 24.03.25 739
Військовий облік, бронювання та мобілізація: огляд судової практики

Cудова практика

Військовий облік, бронювання та мобілізація: огляд судової практики

З моменту повномасштабного вторгнення законодавство у сфері мобілізації неодноразово змінювалося. Тож застосування старих і нових норм постійно викликає запитання. Що вважати належним оповіщенням? Коли повістка вважається врученою? Чи достатньо повідомлення у Viber? Чи можна виїхати з місця проживання без погодження з ТЦК?

18:27 Пт 21.03.25 5672
НААУ про зміни до закону про АРМА: умови для виконання рішень суду зайві

Законодавство

НААУ про зміни до закону про АРМА: умови для виконання рішень суду…

Аби посилити інституційну спроможність Агентства з розшуку та менеджменту активів, у Верховній Раді запропонували внести низку змін до профільного закону. Відповідний проект №12374-д від 10.02.2025 вже пройшов перше читання, але потребує доопрацювання.

16:43 Пт 21.03.25 4912
Подав заяву про припинення доручення БПД - повідом клієнта, - проект

БПД

Подав заяву про припинення доручення БПД - повідом клієнта, - проект

Якщо адвокат звернувся до регіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги із заявою про припинення дії отриманого раніше доручення, він має поінформувати про це свого клієнта.

11:35 Пт 21.03.25 5539
Проект Трудового кодексу: що зміниться для роботодавців і працівників дослідили у НААУ

Дискусія

Проект Трудового кодексу: що зміниться для роботодавців і…

Проект нового Трудового кодексу України покликаний модернізувати трудове законодавство, адаптувати його до сучасних умов ринку праці та європейських стандартів. Однак, низка положень викликає питання як серед юристів, так і серед роботодавців і працівників.

14:26 Чт 20.03.25 7059
«Конвенція посилить якість захисту людини від кримінального переслідування», - заступник голови НААУ, РАУ В. Гвоздій

Гарантії діяльності

«Конвенція посилить якість захисту людини від кримінального…

Нещодавно Рада Європи ухвалила Конвенцію про захист професії адвоката — міжнародний договір, що гарантує незалежність, безпеку та самоврядність адвокатів. Останні називають його ключовим кроком для зміцнення верховенства права. Але що це означає на практиці, чому конвенція має надзвичайну цінність, — на ці та інші питання ведучого «Факти ICTV» відповів заступник голови НААУ, РАУ Валентин ГВОЗДІЙ.

10:42 Чт 20.03.25 7161
Як адвокату впоратися з тривожністю: поради від психолога

Навчання

Як адвокату впоратися з тривожністю: поради від психолога

Адвокатська діяльність в умовах війни передбачає високе емоційне навантаження, постійний стрес і невизначеність. Тривожність стає супутником багатьох правників, впливаючи на концентрацію, ухвалення рішень і загальне самопочуття. Як розпізнати тривожний стан, навчитися з ним працювати та розвинути психологічну стійкість?

10:03 Чт 20.03.25 7347

Вестник:№1-2 січень-лютий 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл