Нормотворчі ініціативи щодо політичних партій дослідили на круглому столі | НААУ

Нормотворчі ініціативи щодо політичних партій дослідили на круглому столі

Дискусія
15:43 Ср 12.06.24 10537 Переглядів
Версія для друку

Інститут політичних партій у демократичному суспільстві є колективним інструментом вираження політичної волі. І партії повинні мати можливість повною мірою реалізовувати право на свободу об’єднань і вільне висловлювання думок.

Про реформування законодавства говорили учасники круглого столу на тему: «Аналіз нормотворчих ініціатив щодо політичних партій в Україні», організованого комітетами НААУ з питань виборчого права та з питань верховенства права.

Представники НААУ, члени Центральної виборчої комісії України, науковці, представники Міжнародної фундації виборчих систем «IFES» та Громадянської мережі ОПОРА дослідили підготовлений в Україні проект Закону «Про політичні партії», який раніше вже оцінювали у Венеційській комісії та Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ.

Голова Комітету з питань верховенства права Марина Ставнійчук окреслила сучасні виклики, які стосуються реформування законодавства. Вона наголосила на актуальності питання приведення законодавства до відповідних стандартів та дотримання принципу системності. Додатково, голова Комітету окреслила необхідність встановлення параметрів, які б визначали цілі та напрями контролю за фінансуванням партій. Заступник голови ЦВК Сергій Дубовик звернув увагу на необхідності використання сучасних механізмів у частині реформування процесу функціонування партій та взаємодії з різноманітними реєстрами під час контролю за фінансуванням партій.

Член ЦВК та ради Комітету з питань виборчого права Андрій Євстігнєєв озвучив необхідність вдосконалення інституційно-функціонального механізму фінансування партій. Член ради Комітету з питань виборчого права Тетяна Сав'як окреслила головні новели законопроекту та проаналізувала ризики його прийняття у частині забезпечення захисту персональних даних. Член ради Комітету з питань виборчого права Борис Сікліцький дав характеристику процесу фінансування партій, назвав параметри звітності та варіанти реформування законодавства.

Радник з політичних та правових питань IFES в Україні Олександр Клюжев наголосив на необхідності дотримання міжнародних стандартів, забезпечення спрощення процедури реєстрації, автономності та самоврядування партій. Старша радниця з юридичних питань ОПОРА Ольга Коцюруба озвучила потребу зміни підходу до режиму фінансування партій та необхідність продовження подальшої нормотворчої роботи.

Голова комітету з питань виборчого права Алла Басалаєва підвела підсумки круглого столу та наголосила на готовності до участі представників НААУ у напрацюванні ініціатив з реформування законодавства.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 630

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 2073

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 2325

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 3775

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13486

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 10991

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11050

Законодавство

Сплата судового збору за позов немайнового характеру: що варто…

Спроба спростити правила сплати судового збору може призвести до ситуації правової невизначеності, коли на випадок подання позову з кількома вимогами немайнового характеру не буде регулюючої норми.

14:12 Пн 15.07.24 12466

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл