Нормотворчі ініціативи щодо політичних партій дослідили на круглому столі | НААУ

Нормотворчі ініціативи щодо політичних партій дослідили на круглому столі

Дискусія
15:43 Ср 12.06.24 10521 Переглядів
Версія для друку

Інститут політичних партій у демократичному суспільстві є колективним інструментом вираження політичної волі. І партії повинні мати можливість повною мірою реалізовувати право на свободу об’єднань і вільне висловлювання думок.

Про реформування законодавства говорили учасники круглого столу на тему: «Аналіз нормотворчих ініціатив щодо політичних партій в Україні», організованого комітетами НААУ з питань виборчого права та з питань верховенства права.

Представники НААУ, члени Центральної виборчої комісії України, науковці, представники Міжнародної фундації виборчих систем «IFES» та Громадянської мережі ОПОРА дослідили підготовлений в Україні проект Закону «Про політичні партії», який раніше вже оцінювали у Венеційській комісії та Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ.

Голова Комітету з питань верховенства права Марина Ставнійчук окреслила сучасні виклики, які стосуються реформування законодавства. Вона наголосила на актуальності питання приведення законодавства до відповідних стандартів та дотримання принципу системності. Додатково, голова Комітету окреслила необхідність встановлення параметрів, які б визначали цілі та напрями контролю за фінансуванням партій. Заступник голови ЦВК Сергій Дубовик звернув увагу на необхідності використання сучасних механізмів у частині реформування процесу функціонування партій та взаємодії з різноманітними реєстрами під час контролю за фінансуванням партій.

Член ЦВК та ради Комітету з питань виборчого права Андрій Євстігнєєв озвучив необхідність вдосконалення інституційно-функціонального механізму фінансування партій. Член ради Комітету з питань виборчого права Тетяна Сав'як окреслила головні новели законопроекту та проаналізувала ризики його прийняття у частині забезпечення захисту персональних даних. Член ради Комітету з питань виборчого права Борис Сікліцький дав характеристику процесу фінансування партій, назвав параметри звітності та варіанти реформування законодавства.

Радник з політичних та правових питань IFES в Україні Олександр Клюжев наголосив на необхідності дотримання міжнародних стандартів, забезпечення спрощення процедури реєстрації, автономності та самоврядування партій. Старша радниця з юридичних питань ОПОРА Ольга Коцюруба озвучила потребу зміни підходу до режиму фінансування партій та необхідність продовження подальшої нормотворчої роботи.

Голова комітету з питань виборчого права Алла Басалаєва підвела підсумки круглого столу та наголосила на готовності до участі представників НААУ у напрацюванні ініціатив з реформування законодавства.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 467

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 2017

Законодавство

Сплата судового збору за позов немайнового характеру: що варто…

Спроба спростити правила сплати судового збору може призвести до ситуації правової невизначеності, коли на випадок подання позову з кількома вимогами немайнового характеру не буде регулюючої норми.

14:12 Пн 15.07.24 3382

Законодавство

Повноваження дізнавача мають враховувати форму досудового…

Кримінальний процесуальний кодекс дійсно потребує уточнення компетенції дізнавача, органу дізнання та керівника цього органу. Разом із тим їхні повноваження мають узгоджуватися із формою, в якій здійснюється розслідування кримінальних проступків.

9:49 Пт 12.07.24 8242

Гарантії діяльності

Споживачів грантів забронювали. А як щодо адвокатів?

На тлі рішення Кабміну про визнання критично важливими громадських організацій, які є виконавцями проектів міжнародної допомоги на іноземні гранти, та бронювання від мобілізації усіх їхніх співробітників, залишається незрозумілою позиція Уряду з цього питання щодо адвокатів.

8:56 Пт 12.07.24 9538

Дискусія

Вибори у післявоєнний час: виклики організації обговорили в Острозі

У Національному університеті «Острозька академія» відбулася VII Міжнародна науково-практична конференція «Адміністративна юстиція в Україні: проблеми теорії та практики. Судовий захист політичних та громадянських прав і свобод у довоєнний, воєнний і післявоєнний час».

16:46 Чт 11.07.24 8927

Законодавство

Дезертирів звільнятимуть від відповідальності за двох умов

Законодавча ініціатива з упровадження механізмів звільнення військовослужбовців Збройних Сил від кримінальної відповідальності за вчинення військового кримінального правопорушення заслуговує на підтримку. Водночас, вона містить дискусійні положення.

15:58 Чт 11.07.24 9417

Видання

Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за квітень - червень 2024 року.

13:43 Ср 10.07.24 7676

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл