Адвокатів, які пішли на військову службу, закликають усунути несумісність
Оскільки військова служба є несумісною з діяльністю адвоката, у військових частинах почали попереджати військовослужбовців, які не виконали вимогу закону про несумісність, про ініціювання застосування до них заходів дисциплінарного впливу.
Взявши до уваги відповідне окреме доручення Головнокомандувача Збройних Сил України, Рада адвокатів України визнала таким, що втратило чинність своє рішення від 03.03.2022 №24 «Про особливості проходження адвокатами військової або альтернативної (невійськової) служби у період воєнного стану».
Нагадаємо, на початку повномасштабного вторгнення чимало адвокатів зі зброєю в руках стали на захист країни, долучившись до лав ЗСУ та територіальної оборони. Тоді вони об’єктивно не мали змоги виконати вимогу Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» про усунення несумісності та подати до ради адвокатів регіону за адресою свого робочого місця заяву про зупинення адвокатської діяльності. Саме тому навесні 2022 року РАУ вирішила, не вважати у період воєнного стану порушенням вимог щодо несумісності проходження військової служби адвокатами та не застосовувати таку підставу для їх притягнення до дисциплінарної відповідальності. Але дехто сприйняв таке рішення №24 як дозвіл на суміщення військової служби з адвокатською діяльністю та лазівку для додаткового заробітку.
Водночас, поєднання професій зумовлює неналежне виконання громадянином обов’язків як військовослужбовця із захисту суверенітету та незалежності держави, так і адвоката - із здійснення захисту, представництва та надання інших видів правничої допомоги клієнту. Адже відповідно до Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, одними із основних принципів є єдиноначальність і суворе підпорядкування, а специфіка цілей і завдань адвокатури вимагає максимальної незалежності адвоката у виконанні своїх професійних прав і обов'язків. Це передбачає свободу від будь-якого зовнішнього впливу, тиску чи втручання в діяльність з надання професійної правничої допомоги, здійснення захисту або представництва клієнта (докладніше про це читайте тут).
Отже, станом на сьогодні адвокати, що проходять військову службу, але не подали до ради адвокатів регіону за адресою свого робочого місця заяву про зупинення адвокатської діяльності, мають зробити це та усунути обставини несумісності.
Якщо будь-які суб’єкти чинять перешкоди у виконанні цього обов’язку, що випливає із ст. 7 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», РАУ просить звертатися колег до Національної асоціації адвокатів України для вжиття заходів реагування.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Навчання
Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами
Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.
Законодавство
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?
Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.
Дискусія
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…
Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.
Законодавство
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…
Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».
Самоврядування
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік
Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.
Законодавство
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…
З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.
Дискусія
Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві
Воєнний стан, який триває у країні вже майже три роки, суттєво вплинув на організацію трудових відносин, які законодавцю довелося адаптувати до нових умов. Але практику застосування нових законів безумовно формують суди.
Законодавство
Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ
Запровадження в Україні кримінальної відповідальності за незаконне переслідування (сталкінг) має на меті імплементацію відповідних положень Стамбульської конвенції. Втім, пропонована диспозиція нової статті Кримінального кодексу містить деякі юридичні вади.