Адвокатів, які пішли на військову службу, закликають усунути несумісність | НААУ

Адвокатів, які пішли на військову службу, закликають усунути несумісність

Гарантії діяльності
12:18 Пн 10.06.24 17560 Переглядів
Версія для друку

Оскільки військова служба є несумісною з діяльністю адвоката, у військових частинах почали попереджати військовослужбовців, які не виконали вимогу закону про несумісність, про ініціювання застосування до них заходів дисциплінарного впливу.

Взявши до уваги відповідне окреме доручення Головнокомандувача Збройних Сил України, Рада адвокатів України визнала таким, що втратило чинність своє рішення від 03.03.2022 №24 «Про особливості проходження адвокатами військової або альтернативної (невійськової) служби у період воєнного стану».

Нагадаємо, на початку повномасштабного вторгнення чимало адвокатів зі зброєю в руках стали на захист країни, долучившись до лав ЗСУ та територіальної оборони. Тоді вони об’єктивно не мали змоги виконати вимогу Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» про усунення несумісності та подати до ради адвокатів регіону за адресою свого робочого місця заяву про зупинення адвокатської діяльності. Саме тому навесні 2022 року РАУ вирішила, не вважати у період воєнного стану порушенням вимог щодо несумісності проходження військової служби адвокатами та не застосовувати таку підставу для їх притягнення до дисциплінарної відповідальності. Але дехто сприйняв таке рішення №24 як дозвіл на суміщення військової служби з адвокатською діяльністю та лазівку для додаткового заробітку.

Водночас, поєднання професій зумовлює неналежне виконання громадянином обов’язків як військовослужбовця із захисту суверенітету та незалежності держави, так і адвоката - із здійснення захисту, представництва та надання інших видів правничої допомоги клієнту. Адже відповідно до Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, одними із основних принципів є єдиноначальність і суворе підпорядкування, а специфіка цілей і завдань адвокатури вимагає максимальної незалежності адвоката у виконанні своїх професійних прав і обов'язків. Це передбачає свободу від будь-якого зовнішнього впливу, тиску чи втручання в діяльність з надання професійної правничої допомоги, здійснення захисту або представництва клієнта (докладніше про це читайте тут).

Отже, станом на сьогодні адвокати, що проходять військову службу, але не подали до ради адвокатів регіону за адресою свого робочого місця заяву про зупинення адвокатської діяльності, мають зробити це та усунути обставини несумісності.

Якщо будь-які суб’єкти чинять перешкоди у виконанні цього обов’язку, що випливає із ст. 7 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», РАУ просить звертатися колег до Національної асоціації адвокатів України для вжиття заходів реагування.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 676

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 2121

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 2376

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 3821

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13494

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 10991

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11050

Законодавство

Сплата судового збору за позов немайнового характеру: що варто…

Спроба спростити правила сплати судового збору може призвести до ситуації правової невизначеності, коли на випадок подання позову з кількома вимогами немайнового характеру не буде регулюючої норми.

14:12 Пн 15.07.24 12466

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл