Адвокатську діяльність дозволено суміщати з лобіюванням - РАУ
Особа, яка має свідоцтво про право на зняття адвокатською діяльністю, може у разі дотримання відповідних процедур одночасно бути суб’єктом лобіювання.
Про це говорили на засіданні Ради адвокатів України, яке проходить 7 - 8 червня на Закарпатті.
Раніше адвокат звернувся до органу адвокатського самоврядування з проханням надати відповіді на два запитання:
- чи має право особа, яка має свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, не в межах адвокатської діяльності, надавати послуги з лобіювання та бути включеним в Реєстр прозорості;
- чи потрібно адвокату зупиняти дію свідоцтва для того, щоб мати можливість надавати послуги з лобіювання.
Член РАУ від Рівненської області Ганна Лазарчук звернула увагу на те, що адвокатська діяльність і лобіювання не перетинаються. Це випливає як із положень Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» так і з норм Закону «Про лобіювання».
Законом від 23.02.2024 № 3606-IX було відкориговано зміст терміну «інші види правничої допомоги», наведеному у п.6 ст. 1 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», а саме: не належить до інших видів правничої допомоги лобіювання, що здійснюється відповідно до Закону «Про лобіювання».
Водночас, серед видів діяльності, що несумісні з адвокатською (ст. 7 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність») лобіювання не зазначається. А адвокат має подати до ради адвокатів регіону заяву про зупинення адвокатської діяльності лише у разі виникнення обставин несумісності.
Нагадаємо, нещодавно в Національному агентстві з питань запобігання корупції висловили аналогічну думку про те, що адвокати мають можливість набути статус суб’єкта лобіювання відповідно до положень Закону «Про лобіювання». При цьому займатися лобізмом вони можуть поза межами адвокатської діяльності.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за жовтень – грудень 2024 року.
БПД
Для заміни адвоката БПД особистих мотивів недостатньо, - ВС
Особа, що отримує безоплатну вторинну правничу допомогу, не може на власний розсуд вимагати від суду заміни захисника за призначенням з особистих мотивів за відсутності обґрунтованих підстав для цього.
Cудова практика
Цивільне право та процес за пів року: огляд судової практики
У II півріччі 2024 року Верховний Суд ухвалив низку рішень у сфері цивільного права та процесу, які формують судову практику з низки питань спадкового, житлового, речового та зобов'язального права.
Анонс
В адвокатів питають як гендер упливає на їхню роботу
Упередження, стереотипи, дискримінація… Чи стикаються українські адвокати з проблемами гендерної рівності у своїй практиці та як реагувати на такі ситуації?
Доступ до професії
Адвокат зі стажем - це готовий суддя для першої інстанції, - Голова ВС
У судовій владі заговорили про спрощення кваліфікаційних процедур для добору суддів і втамування кадрового голоду. Хоча б на час воєнного стану. У вирішенні проблеми можуть посприяти в тому числі адвокати.
Сумна звістка
Пішов з життя голова Ради адвокатів Миколаївської області…
На 72 році життя перестало битися серце голови Ради адвокатів Миколаївської області В’ячеслава Антипченка.
Законодавство
Відстрочка від мобілізації для адвокатів: дискримінацію за стажем…
Критерій безперервного стажу здійснення адвокатської діяльності десять і більше років, як одного з критеріїв надання адвокатам відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, має дискримінаційний характер.
Видання
Публікуємо Вісник НААУ за грудень 2024 року
Вісник НААУ за грудень 2024 року опубліковано на сайті.