Адвокат може надавати лобістські послуги - НАЗК | НААУ

Адвокат може надавати лобістські послуги - НАЗК

Законодавство
11:34 Чт 06.06.24 4250 Переглядів
Версія для друку

Адвокати не є субʼєктами лобіювання, але вони мають можливість набути цей статус відповідно до положень Закону «Про лобіювання». При цьому займатися лобізмом вони можуть поза межами адвокатської діяльності.

На це звернула увагу заступник керівника відділу організації роботи із зацікавленими сторонами та забезпечення прийняття актів антикорупційної політики Національного агентства з питань запобігання корупції Анастасія Єзереська під час зустрічі керівництва відомства з представниками European Business Association.

«Адвокат може надавати лобістські послуги, але поза межами своєї адвокатської діяльності. Тобто, навіть громадська організація, неприбуткова організація може надавати лобістські послуги, якщо вона визначає себе як суб'єкта лобіювання, реєструється. У нас немає обмеження, - зауважила представниця НАЗК. - Ми визначаємо, що вони апріорі не є лобістами і суб'єктами лобіювання, але вони не позбавлені права набути цього статусу».

За Законом, лобіюванням є діяльність, яка має на меті вплив на суб’єкта правотворчої діяльності або правотворчої ініціативи в комерційних інтересах бенефіціара. При цьому адвокатська діяльність, а також діяльність громадських об’єднань, інших неприбуткових підприємств, установ та організацій не вважаються лобіюванням.

Перелік обмежень для субʼєктів лобіювання визначений ст. 10 Закону. Ними зокрема не можуть бути особи:

  • уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
  • що мають судимість за вчинення злочину, або на яких накладалося адмінстягнення за корупційне порушення, або стягнення у вигляді заборони здійснення лобіювання;
  • недієздатні, обмежено дієздатні;
  • громадяни або резиденти держави, що здійснює збройну агресію проти України;
  • включені до переліку осіб, пов’язаних з провадженням терористичної діяльності, або стосовно якої застосовано міжнародні санкції;
  • суб’єкти забезпечення правотворчої діяльності;
  • кандидати на виборну посаду (Президента, депутатів).

Про можливість суміщення адвокатської діяльності із наданням послуг з лобіювання адвокати запитували і Раду адвокатів України. Свої розʼяснення з цього приводу орган адвокатського самоврядування має надати під час найближчого засідання 7-8 червня цього року.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 694

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 2138

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 2393

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 3838

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13495

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 10991

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11050

Законодавство

Сплата судового збору за позов немайнового характеру: що варто…

Спроба спростити правила сплати судового збору може призвести до ситуації правової невизначеності, коли на випадок подання позову з кількома вимогами немайнового характеру не буде регулюючої норми.

14:12 Пн 15.07.24 12466

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл