"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Адвокат може надавати лобістські послуги - НАЗК

Адвокати не є субʼєктами лобіювання, але вони мають можливість набути цей статус відповідно до положень Закону «Про лобіювання». При цьому займатися лобізмом вони можуть поза межами адвокатської діяльності.
На це звернула увагу заступник керівника відділу організації роботи із зацікавленими сторонами та забезпечення прийняття актів антикорупційної політики Національного агентства з питань запобігання корупції Анастасія Єзереська під час зустрічі керівництва відомства з представниками European Business Association.
«Адвокат може надавати лобістські послуги, але поза межами своєї адвокатської діяльності. Тобто, навіть громадська організація, неприбуткова організація може надавати лобістські послуги, якщо вона визначає себе як суб'єкта лобіювання, реєструється. У нас немає обмеження, - зауважила представниця НАЗК. - Ми визначаємо, що вони апріорі не є лобістами і суб'єктами лобіювання, але вони не позбавлені права набути цього статусу».
За Законом, лобіюванням є діяльність, яка має на меті вплив на суб’єкта правотворчої діяльності або правотворчої ініціативи в комерційних інтересах бенефіціара. При цьому адвокатська діяльність, а також діяльність громадських об’єднань, інших неприбуткових підприємств, установ та організацій не вважаються лобіюванням.
Перелік обмежень для субʼєктів лобіювання визначений ст. 10 Закону. Ними зокрема не можуть бути особи:
- уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
- що мають судимість за вчинення злочину, або на яких накладалося адмінстягнення за корупційне порушення, або стягнення у вигляді заборони здійснення лобіювання;
- недієздатні, обмежено дієздатні;
- громадяни або резиденти держави, що здійснює збройну агресію проти України;
- включені до переліку осіб, пов’язаних з провадженням терористичної діяльності, або стосовно якої застосовано міжнародні санкції;
- суб’єкти забезпечення правотворчої діяльності;
- кандидати на виборну посаду (Президента, депутатів).
Про можливість суміщення адвокатської діяльності із наданням послуг з лобіювання адвокати запитували і Раду адвокатів України. Свої розʼяснення з цього приводу орган адвокатського самоврядування має надати під час найближчого засідання 7-8 червня цього року.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.