На Запоріжжі рада адвокатів створить свій музей адвокатури
У Запоріжжі вивчать наявні в архівах матеріали з історії адвокатури, здійснять їх копіювання, опрацювання та систематизацію з метою підготовки статей та книг. Також при Раді адвокатів регіону створять музей адвокатури.
Відповідні рішення ухвалила під час першого засідання робоча група з дослідження історії адвокатури, утворена Радою адвокатів Запорізької області.
Участь у засіданні взяли голова Ради адвокатів Запорізької області Людмила Новосьолова, її заступник Максим Семенов, голова КДКА регіону Вадим Кравцов, декан юридичного факультету Національного університету «Запорізька політехніка» професор Юрій Філей, професор, д.ю.н. Вікторія Пальченкова, а також члени робочої групи: адвокати Дмитро Майстро, Вадим Лаврівський та Альона Кирилова, історик Валерій Стойчев.
Учасникам повідомили, що студенти юридичного факультету Запорізької політехніки вже розпочали опрацьовувати у архіві Ради адвокатів матеріали Колегії адвокатів Запорізької області з 1943 року. Тож знайомство молоді з історичним минулим нашої адвокатури може стати їх першим кроком в адвокатське майбутнє.
Нагадаємо, робоча група з дослідження історії адвокатури була утворена на виконання резолюції круглого столу «Адвокатура Запоріжжя: історія та сучасність», який проходив на початку лютого цього року. Тоді ж у Запорізькій політехніці урочисто відкрили кабінет-музей історії адвокатури Запорізької області.
У Центрі дослідження адвокатури і права НААУ висловили подяку Раді адвокатів Запорізької області, усім залученим адвокатам і дослідникам за їх активну громадянську позицію та внесок у дослідження історії української адвокатури.
Сьогодні Центр продовжує проводити наукові дослідження, популяризує історію української адвокатури та збереження її історичної пам’яті. Провідним напрямом у його роботі залишається вивчення регіональної історії адвокатури Адже діяльність адвокатської корпорації упродовж історичних періодів чітко залежала від політичного статусу українських земель. Керівник центру Ірина Василик закликала адвокатську спільноту усіх областей України підтримати та реалізувати у своєму краї ініціативу з вивчення та популяризації історичного минулого адвокатури.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Законодавство
Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє…
Уточнення ознаки систематичності вчинення домашнього насильства має важливе значення для тлумачення диспозиції відповідної статті 126-1 Кримінального кодексу. Разом із тим необхідно відмежовувати норми матеріально-правового і процесуального характеру.
Законодавство
Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити
Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Мінʼюсту підготував аналітичний звіт про доцільність спрощення процедури здійснення окремих слідчих (розшукових) або інших процесуальних дій з урахуванням стандартів дотримання прав людини та практики ЄСПЛ.
БПД
Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх
До стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлені зміни. Крім суто технічних правок («правова» допомога стає «правничою», а «ЗМІ» перетворюються на «медіа»), передбачаються вимоги стосовно допомоги і представництва неповнолітніх.
Cудова практика
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності
Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.
Cудова практика
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?
Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Гарантії діяльності
Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать
Військова влада запевняє, що навчальний центр або розподільчий пункт – це не місце позбавлення волі. Туди є нормальний (з урахуванням режиму) допуск, в тому числі для адвокатів. Але практика свідчить про зворотне.
Законодавство
Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін
Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.
Гарантії діяльності
Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК
Коли адвокатка почала фіксувати порушення прав її клієнта у приміщенні військово-лікарської комісії, захисницю випхали з приміщення, застосувавши фізичну силу, а також викинули речі. Інцидентом зацікавилися у Верховній Раді, а Омбудсман узяв кейс під особистий контроль.