На Запоріжжі рада адвокатів створить свій музей адвокатури | НААУ

На Запоріжжі рада адвокатів створить свій музей адвокатури

Регіони
9:53 Пт 10.05.24 8238 Переглядів
Версія для друку

У Запоріжжі вивчать наявні в архівах матеріали з історії адвокатури, здійснять їх копіювання, опрацювання та систематизацію з метою підготовки статей та книг. Також при Раді адвокатів регіону створять музей адвокатури.

Відповідні рішення ухвалила під час першого засідання робоча група з дослідження історії адвокатури, утворена Радою адвокатів Запорізької області.

Участь у засіданні взяли голова Ради адвокатів Запорізької області Людмила Новосьолова, її заступник Максим Семенов, голова КДКА регіону Вадим Кравцов, декан юридичного факультету Національного університету «Запорізька політехніка» професор Юрій Філей, професор, д.ю.н. Вікторія Пальченкова, а також члени робочої групи: адвокати Дмитро Майстро, Вадим Лаврівський та Альона Кирилова, історик Валерій Стойчев.

Учасникам повідомили, що студенти юридичного факультету Запорізької політехніки вже розпочали опрацьовувати у архіві Ради адвокатів матеріали Колегії адвокатів Запорізької області з 1943 року. Тож знайомство молоді з історичним минулим нашої адвокатури може стати їх першим кроком в адвокатське майбутнє.

Нагадаємо, робоча група з дослідження історії адвокатури була утворена на виконання резолюції круглого столу «Адвокатура Запоріжжя: історія та сучасність», який проходив на початку лютого цього року. Тоді ж у Запорізькій політехніці урочисто відкрили кабінет-музей історії адвокатури Запорізької області.

У Центрі дослідження адвокатури і права НААУ висловили подяку Раді адвокатів Запорізької області, усім залученим адвокатам і дослідникам за їх активну громадянську позицію та внесок у дослідження історії української адвокатури.

Сьогодні Центр продовжує проводити наукові дослідження, популяризує історію української адвокатури та збереження її історичної пам’яті. Провідним напрямом у його роботі залишається вивчення регіональної історії адвокатури Адже діяльність адвокатської корпорації упродовж історичних періодів чітко залежала від політичного статусу українських земель. Керівник центру Ірина Василик закликала адвокатську спільноту усіх областей України підтримати та реалізувати у своєму краї ініціативу з вивчення та популяризації історичного минулого адвокатури.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Законодавство

Заборона демонтажу електрокомунікацій: про що забули нардепи

В умовах війни, коли від швидкості отримання інформації часто залежить життя громадян, особливого значення набуває функціонування електронних комунікаційних мереж. Тому випадки їх свавільного демонтажу мають бути усунуті. Але крім законодавчої заборони, також повинна бути і відповідальність.

17:36 Чт 20.06.24 3660

Законодавство

Закон про критерії малозначних спорів прийнято

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України щодо гарантування права на судовий захист у малозначних спорах» (проект №11026 від 19.02.2024).

16:41 Чт 20.06.24 4017

Законодавство

Ухилянтам пом’якшать покарання. Чому це правильно пояснили в НААУ

У санкції статті 336 (Ухилення від призову на військову службу) Кримінального кодексу, яка сьогодні передбачає лише позбавлення волі від трьох до п’яти років, можуть з’явитися штраф, а також громадські та виправні роботи.

16:58 Ср 19.06.24 5489

Законодавство

Доплати місцевим службовцям за рахунок грантів: складне, але…

Потреба у створенні інструментів фінансового заохочення публічних представників, які можуть працювати над залученням грантових та інвестиційних коштів на місцевому та регіональному рівні впирається у обмеження на додаткові виплати, передбачені реформою публічної служби в Україні.

12:13 Ср 19.06.24 5477

Дискусія

Як змінився ринок юридичних послуг розповів голова Комітету НААУ

Ситуація на ринку юридичних послуг, якщо порівнювати із 2022 роком, значно покращилась. Водночас, не спостерігається і значного дефіциту правників.

15:57 Вт 18.06.24 6789

Законодавство

Коли в Україні зʼявиться Містобудівний кодекс?

Робоча група при Комітеті ВР з питань державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провела публічні обговорення, розробила пропозиції та розпочала підготовку Концепції Містобудівного кодексу України.

14:43 Вт 18.06.24 6814

Доступ до професії

Нюанси відповідальності за несвоєчасне підвищення кваліфікації…

Невиконання адвокатом вимог з підвищення кваліфікації є триваючим дисциплінарним проступком. Він припиняється або отриманням відповідного електронного сертифікату (що підтверджує виконання вимог), або притягненням особи, винної у невиконанні професійного обов’язку, до дисциплінарної відповідальності.

17:36 Пт 14.06.24 11976

Дискусія

Як захистити права добросовісних набувачів у спорах про повернення…

Осіб, які придбали майно у власників, що не мали права на відчуження цього майна, називають «добросовісними набувачами». Як захистити їхні права у категорії спорів про повернення цього майна у державну власність?

11:58 Чт 13.06.24 11599

Вестник:№ 5 травень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл