Правнича допомога – це не заробіток на горі, а гарантія реалізації прав людини, - НААУ | НААУ

Правнича допомога – це не заробіток на горі, а гарантія реалізації прав людини, - НААУ

Гарантії діяльності
20:00 Вт 07.05.24 8325 Переглядів
Версія для друку

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова звернулася до міністра оборони України Рустема Умєрова у зв’язку із публікацією «Заробіток на горі родин загиблих героїв», що була розміщена на офіційних ресурсах Закарпатського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

У НААУ відзначили, що подібні публікації мають ознаки порушення основних гарантій незалежності адвокатури та позбавлення громадян конституційного права на правовий захист, дискредитацію професії та статусу адвоката. Також вони несуть негативні наслідки не тільки для адвокатури, а для держави в цілому, оскільки викликають сумніви у дотриманні Україною принципів верховенства права та направленості політики на захист прав людини.

Нагадаємо, Служба звʼязків з громадськістю ТЦК повідомила про випадки, коли недоброчесні адвокати, користуючись емоційним станом родин загиблих воїнів, пропонують свої послуги ніби в допомозі з контролю над оформленням одноразової грошової допомоги  та призначення пенсій, а також що подібні дії адвокатів несуть корисливий характер. У ТЦК також наголосили, що всю інформацію можна самостійно і безкоштовно отримати у них.

Утім, самі ж громадяни в коментарях під дописом поставили у провину небажання чи ухилення від надання самими ТЦК правничої та соціальної допомоги постраждалим особам та їх родинам:

«Мій побратим… загинув ще у листопаді 23 року, так його дружина ледве одержала документи про смерть і до цього часу навіть статусу дружини загиблого не має, а про виплати наразі і не йдеться бо то ще той гіморой, а ви тут розказуєте що все можна оформити і все робиться так як закон пише, може досить локшину вішати, бо чесно можу розказати більше але…».

«А ви знаєте, скільки часу ваші підлеглі це оформлюють? Ви боїтесь адвокатів, оскільки саме вони здатні поставити вас на місце і притягнути до відповідальності. Тому свої жалюгідні комплекси не треба викладати як офіційну позицію ТЦК».

Але можливо саме непрофесійність працівників ТЦК, складнощі в отриманні необхідних документів та штучна бюрократизація процедури змушують людей звертатися за  правничою  допомогою до адвокатів? Між іншим, у Вищій школі адвокатури організовують спеціальні вебінари для адвокатів, які роз’яснюють законодавство з цих питань та покликані усунути існуючі проблеми. І надання правничої допомоги адвокатами безумовно усуває ті корупційні ризики, що можуть виникати під час оформлення документів у ТЦК.

У НААУ переконані, що застосовані в публікації висловлювання «недоброчесні адвокати», «дії адвокатів часто несуть корисливий характер» є неприпустимим грубим порушенням честі, гідності та ділової репутації представників адвокатської спільноти та спрямоване на підрив професійної репутації, авторитету та престижу кожного адвоката України.

Конституція декларує, що для надання професійної правничої допомоги в Україні діє адвокатура. Згідно зі ст. 59 Основного Закону кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав. Тож, зафіксувавши це, держава надала адвокатурі право захищати громадян від порушення їхніх конституційних прав, свобод та інтересів.

НААУ закликала міністра оборони вжити передбачених законодавством заходів для запобігання будь-якому втручанню з боку працівників ТЦК, яке може перешкоджати громадянам отримувати професійну правничу допомогу, гарантовану Конституцією України.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Законодавство

Заборона демонтажу електрокомунікацій: про що забули нардепи

В умовах війни, коли від швидкості отримання інформації часто залежить життя громадян, особливого значення набуває функціонування електронних комунікаційних мереж. Тому випадки їх свавільного демонтажу мають бути усунуті. Але крім законодавчої заборони, також повинна бути і відповідальність.

17:36 Чт 20.06.24 3630

Законодавство

Закон про критерії малозначних спорів прийнято

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України щодо гарантування права на судовий захист у малозначних спорах» (проект №11026 від 19.02.2024).

16:41 Чт 20.06.24 3987

Законодавство

Ухилянтам пом’якшать покарання. Чому це правильно пояснили в НААУ

У санкції статті 336 (Ухилення від призову на військову службу) Кримінального кодексу, яка сьогодні передбачає лише позбавлення волі від трьох до п’яти років, можуть з’явитися штраф, а також громадські та виправні роботи.

16:58 Ср 19.06.24 5454

Законодавство

Доплати місцевим службовцям за рахунок грантів: складне, але…

Потреба у створенні інструментів фінансового заохочення публічних представників, які можуть працювати над залученням грантових та інвестиційних коштів на місцевому та регіональному рівні впирається у обмеження на додаткові виплати, передбачені реформою публічної служби в Україні.

12:13 Ср 19.06.24 5447

Дискусія

Як змінився ринок юридичних послуг розповів голова Комітету НААУ

Ситуація на ринку юридичних послуг, якщо порівнювати із 2022 роком, значно покращилась. Водночас, не спостерігається і значного дефіциту правників.

15:57 Вт 18.06.24 6759

Законодавство

Коли в Україні зʼявиться Містобудівний кодекс?

Робоча група при Комітеті ВР з питань державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провела публічні обговорення, розробила пропозиції та розпочала підготовку Концепції Містобудівного кодексу України.

14:43 Вт 18.06.24 6784

Доступ до професії

Нюанси відповідальності за несвоєчасне підвищення кваліфікації…

Невиконання адвокатом вимог з підвищення кваліфікації є триваючим дисциплінарним проступком. Він припиняється або отриманням відповідного електронного сертифікату (що підтверджує виконання вимог), або притягненням особи, винної у невиконанні професійного обов’язку, до дисциплінарної відповідальності.

17:36 Пт 14.06.24 11976

Дискусія

Як захистити права добросовісних набувачів у спорах про повернення…

Осіб, які придбали майно у власників, що не мали права на відчуження цього майна, називають «добросовісними набувачами». Як захистити їхні права у категорії спорів про повернення цього майна у державну власність?

11:58 Чт 13.06.24 11598

Вестник:№ 5 травень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл