Міжнародна діяльність адвоката: ключові правила | НААУ

Міжнародна діяльність адвоката: ключові правила

Адвокатська практика
11:19 Пн 08.04.24 3863 Переглядів
Версія для друку

Зважаючи на постійне розширення географії українського бізнесу, а також інвестиційний потенціал нашого ринку для іноземних партнерів під час повоєнного відновлення країни, особливого значення набувають питання правового супроводження міжнародної діяльності.

Інтеграція в рамках Європейського Співтовариства і Європейського Економічного Простору, а також розширення міжнародної діяльності правників свого часу спричинили розробку загальних правил діяльності адвокатів, які займаються міжнародною практикою в ЄЕП. І 28 жовтня 1988 року на пленарній сесії Ради адвокатів та юридичних товариств Європи (CCBE) був ухвалений Кодекс поведінки європейських адвокатів.

Згідно із Кодексом, міжнародна діяльність адвоката включає в себе:

  1. професійні контакти адвокатів країн-членів за винятком контактів, здійснюваних адвокатами однієї країни;
  2. професійну діяльність адвоката однієї з держав-членів, здійснювану ним в іншій державі-члені, незалежно від його фізичного перебування в цій державі.

Загальними вимогами щодо здійснення адвокатом професійної діяльності є:

  • абсолютна незалежність і відсутність будь-якого впливу на адвоката як у судових провадженнях, так і в позасудових справах;
  • неупередженість у суді;
  • дотримання стандартів заради інтересів клієнта, які превалюють перед власними інтересами адвоката;
  • дотримання професійних честі, гідності та порядності;
  • конфіденційність збереження усіх відомостей, які стали відомі в процесі здійснення адвокатської діяльності.

При цьому, здійснюючи міжнародну діяльність, адвокат з іншої держави-члена може бути зобов’язаний дотримуватися професійних правил держави-члена перебування у разі участі у судових слуханнях у справі, зобов’язаний дотримуватися правил поведінки, прийнятих у цьому суді, зберігаючи належну повагу і ввічливість до суду, захищати інтереси клієнта чесно і безстрашно.

У процесі співробітництва адвокати держав-членів зобов’язані брати до уваги можливі відмінності між законодавчими системами та професійними організаціями, компетенціями й обов’язками адвокатів у відповідних державах-членах.

Кодексом також окреслено порядок дій при вирішенні спорів між адвокатами різних держав-учасниць. Зокрема, адвокат не повинен вчиняти будь-яких юридичних дій, спрямованих проти колеги з іншої держави-члена, без попереднього повідомлення асоціації адвокатів або правового товариства, членами яких вони обидва є.

Довідково: CCBE була заснована в 1960 році як міжнародна асоціація, яка просуває погляди європейських адвокатів із захисту правових принципів, на яких базується демократія та верховенство права.

Сьогодні ця організація представляє понад мільйон європейських юристів перед європейськими та іншими міжнародними установами. Найважливішими місіями CCBE є регулювання професії, захист верховенства права, прав людини та демократичних цінностей. Також до сфери особливої уваги включені питання доступу до правосуддя, оцифрування процесів правосуддя.

Членами ССВЕ є адвокатури та правничі товариства з 46 країн Європейського Союзу, Європейського економічного простору та Європи. Організація складається з 32 країн-членів та 14 країн-асоційованих членів і країн-спостерігачів.

У листопаді 2022 року під час пленарної сесії ССВЕ Національна асоціація адвокатів України отримала статус асоційованого члена та була нагороджена відзнакою з прав людини за видатну та невтомну відданість на користь прав людини та верховенства права в Україні.

Матеріал підготувала адвокат, представник НААУ у Чеській Республіці Олена Максименко.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників прав адвокатів

Гарантії діяльності

Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…

Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.

14:23 Пт 20.12.24 4948
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, - нардеп

Гарантії діяльності

Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…

Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.

12:43 Чт 19.12.24 7366
Привітання з Днем адвокатури України!

Привітання

Привітання з Днем адвокатури України!

Дорогі колеги!

9:05 Чт 19.12.24 7293
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів

Дискусія

Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів

До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.

17:38 Ср 18.12.24 7061
Відповідальність за порушення гарантій адвокатської діяльності конкретизують, - проект

Законодавство

Відповідальність за порушення гарантій адвокатської діяльності…

Система державних гарантій здійснення адвокатської діяльності є запобіжником від впливу на адвоката. Натомість відсутність відповідальності фактично дає можливість безкарного порушення засад Конституції України й чинного законодавства про адвокатуру.

16:54 Ср 18.12.24 7497
На пошану адвоката у Дрогобичі відкрили іменну навчальну аудиторію

Регіони

На пошану адвоката у Дрогобичі відкрили іменну навчальну аудиторію

На факультеті історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка облаштували навчальну аудиторію на пошану адвоката, видатного громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, доктора права Володимира Ільницького.

13:38 Ср 18.12.24 7183
Як захиститись від необґрунтованого податкового контролю (вебінар)

Навчання

Як захиститись від необґрунтованого податкового контролю (вебінар)

Особливості проведення податкових перевірок, порядок отримання ліцензій та процедури виникнення й погашення податкового боргу дослідили на вебінарі «Фактичні перевірки, ліцензії, податковий борг: ключові проблеми та рішення».

10:23 Ср 18.12.24 3587
Звільнення від сплати внесків у 2025 році: що варто знати адвокатам

Самоврядування

Звільнення від сплати внесків у 2025 році: що варто знати адвокатам

Рада адвокатів регіону та Національна асоціація адвокатів України можуть за заявами адвокатів, поданих до 31 грудня, приймати рішення про звільнення, зменшення, відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.

13:14 Вт 17.12.24 6424

Вестник:№ 11 листопад 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл