Національна асоціація адвокатів України отримала новий статус в ССВЕ
25 листопада 2022 року під час Пленарної сесії ССВЕ в Брюсселі прийнято рішення про підвищення статусу НААУ в організації з члена-спостерігача на асоційованого члена.
У роботі Пленарної сесії взяли участь Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова та її заступник Валентин Гвоздій.
Представники НААУ виступили перед ССВЕ та представили звіт про поточний стан справ в адвокатурі під час воєнного стану.
Передісторія
23 червня 2022 року Європейська Рада згідно з пунктом 11 свого Статуту визнала європейську перспективу та ухвалила рішення про надання Україні статусу країни-кандидата до ЄС.
Асоційовані члени ССВЕ — організації, які представляють професію адвоката, визнані такими законом відповідної держави, члена Ради Європи, яка перебуває в офіційних переговорах з огляду на її приєднання до Європейського Союзу та які були визнані такими Пленарною сесією (Стаття IV.b) 1. Статуту CCBE).
Під час засідання PECO 6 жовтня та 24 листопада 2022 року членам комітету було надано інформацію щодо поточної ситуації в адвокатурі та окремих аспектів у сфері юстиції в Україні.
PECO рекомендував Пленарній сесії ССВЕ змінити статус членства НААУ з члена-спостерігача на асоційованого члена організації.
Рада адвокатів і юридичних товариств Європи (CCBE), заснована в 1960 році, є міжнародною асоціацією, яка з моменту свого створення була в авангарді просування поглядів європейських адвокатів і захисту правових принципів, на яких базується демократія та верховенство права.
CCBE представляє європейські адвокатські асоціації в їхніх спільних інтересах перед європейськими та іншими міжнародними установами. Регулювання професії, захист верховенства права, прав людини та демократичних цінностей є найважливішими місіями CCBE. Сфери особливої уваги включають право на доступ до правосуддя, оцифрування процесів правосуддя, розвиток верховенства права і захист клієнта через просування та захист основних цінностей професії.
Популярні новини
Навчання
Як адвокату утримати баланс між обов’язками та особистими…
Професія адвоката — це постійна взаємодія з викликами, напругою та відповідальністю за долі клієнтів. Однак такий стиль життя нерідко призводить до стресу, тривожності та професійного вигорання.
Законодавство
Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє…
Уточнення ознаки систематичності вчинення домашнього насильства має важливе значення для тлумачення диспозиції відповідної статті 126-1 Кримінального кодексу. Разом із тим необхідно відмежовувати норми матеріально-правового і процесуального характеру.
Законодавство
Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити
Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Мінʼюсту підготував аналітичний звіт про доцільність спрощення процедури здійснення окремих слідчих (розшукових) або інших процесуальних дій з урахуванням стандартів дотримання прав людини та практики ЄСПЛ.
БПД
Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх
До стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлені зміни. Крім суто технічних правок («правова» допомога стає «правничою», а «ЗМІ» перетворюються на «медіа»), передбачаються вимоги стосовно допомоги і представництва неповнолітніх.
Cудова практика
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності
Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.
Cудова практика
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?
Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Гарантії діяльності
Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать
Військова влада запевняє, що навчальний центр або розподільчий пункт – це не місце позбавлення волі. Туди є нормальний (з урахуванням режиму) допуск, в тому числі для адвокатів. Але практика свідчить про зворотне.
Законодавство
Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін
Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.