"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
БПД: адвокати добиратимуть навчальні бали за 2023 рік до квітня

Адвокати, які надають безоплатну вторинну правничу допомогу, або уклали контракт (договір) про її надання, повинні щороку отримувати не менш ніж 2 залікових бали за навчання саме з питання БПД. Строк для виконання цього обов’язку за 2023 рік подовжено до 1 квітня.
Відповідне рішення ухвалила Рада адвокатів України під час останнього засідання 8 лютого. Питання ініціювали адвокати Рівненської області.
Нагадаємо, за загальним правилом Порядку підвищення кваліфікації адвокатів України, затвердженого рішенням РАУ від 03.07.2021 №63, всі адвокати (крім молодих, що практикують до трьох років), зобов’язані підвищувати кваліфікацію адвоката на рівні 10 годин на рік (10 залікових балів). І звітним роком з підвищення кваліфікації адвокатів уважається календарний рік, з 1 січня по 31 грудня кожного року.
Особливості для адвокатів системи БПД встановлені пунктом 21-1 Порядку, згідно з яким, серед десяти залікових балів за рік, їм необхідно набрати два саме з питань БПД. Така норма з’явилася у 2022 році (рішення РАУ від 16.12.2022 №168), враховуючи, що адвокати, які співпрацюють з системою БПД, повинні володіти ґрунтовними знаннями та навичками у цій галузі права для надання якісної, своєчасної правової допомоги суб’єктам безоплатної правової допомоги. Йдеться про існуючі особливості виконання Правил адвокатської етики, виконання стандартів надання БПД, специфіку взаємодії з центрами надання БПД тощо.
Доповідач у цьому питанні – заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій розповів, що станом на сьогоднішній день у Реєстрі адвокатів, які надають БВПД, міститься інформація про 1789 адвокатів. Серед них 1194 (67%) виконали вимоги щодо набрання залікових балів.
«Навчання – це не є щось таке, що можна ігнорувати, особливо коли ти працюєш за контрактами на державу і захищаєш найбільш вразливі категорії громадян, які отримують допомогу в системі БПД. Тому ми всіляко сприяли адвокатам для того, щоб вони могли пройти ці навчання, - пояснив В.Гвоздій. - І ось, коли наприкінці січня ми побачили, що частина адвокатів не встигає це зробити, ми поставилися із розумінням та запропонували пройти спеціальне тестування».
Відповідно до п.32 Порядку, адвокатам, які не виконали вимоги цього Порядку за попередні роки надається можливість отримати сертифікати з підвищення кваліфікації за ці роки за умови успішних проходжень спеціальних тестувань у Вищій школі адвокатури НААУ за кожен рік невиконання.
«І багато хто цим інструментом скористався, - додав заступник голови НААУ, РАУ. Але все одно залишаються колеги, які з різних причин вимоги усе ще не виконали. Враховуючи воєнний стан, логічною видається пропозиція продовжити хоча б на три місяці строк для виконання цього обов'язку.
Раніше з аналогічною пропозицією виступала голова Комітету НААУ з питань безоплатної правничої допомоги Оксана Каденко. У грудні 2022 року її комітет підготував відповідний висновок.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).

Дискусія
Адвокати, науковці та експерти дослідили проблеми судової…
Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз організувала круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.