Наймані працівники та договори з адвокатами: що врахувати АО та АБ
Як і інші юридичні особи, адвокатські об’єднання та бюро можуть укладати трудові договори. Відносини з працівниками регламентуються Кодексом законів про працю. Також на договірних засадах можуть залучатися інші адвокати.
Варто враховувати, що Податковий кодекс України не встановлює обмежень щодо кількості найманих працівників для юридичних осіб які застосовують спрощену систему оподаткування – єдиний податок 3-ї групи.
При прийнятті працівника на роботу, роботодавець має повідомити про це податкову відповідно до постанови Кабміну від 17.06.2015 №413 «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу / укладення гіг-контракту».
При цьому, повідомлення має подаватися до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором, зокрема, засобами електронного зв’язку з використанням кваліфікованого електронного підпису відповідальних (посадових) осіб роботодавця за формою «J(F)3001001» Повідомлення про прийняття працівника на роботу».
Також АБ та АО можуть залучати до виконання укладених договорів про надання правничої допомоги інших адвокатів на договірних засадах. В такому разі бюро та об’єднання мають забезпечити дотримання професійних прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності (ч. 6 ст. 14, ч. 6 ст. 15 Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність).
З цього приводу Рада адвокатів України затвердила роз'яснення щодо укладення договору між адвокатським об'єднанням та іншим адвокатом, який є самозайнятою особою (рішення від 12.04.2019 року №33). У документі зазначається, що цивільним законодавством не передбачено обов’язковість укладення конкретного виду договору. Це питання вирішується за домовленістю між адвокатом та адвокатським об’єднанням.
Тож у випадку, якщо виникла необхідність у одноразовому залученні адвоката до діяльності АО, необхідно укласти договір (угоду) про залучення адвоката, який не може суперечити цивільному законодавству, Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», актам НААУ та статуту відповідного АО.
Матеріал підготував заступник голови Комітету НААУ з питань адвокатської практики Дмитро Хуторний.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Навчання
Як адвокату утримати баланс між обов’язками та особистими…
Професія адвоката — це постійна взаємодія з викликами, напругою та відповідальністю за долі клієнтів. Однак такий стиль життя нерідко призводить до стресу, тривожності та професійного вигорання.
Законодавство
Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє…
Уточнення ознаки систематичності вчинення домашнього насильства має важливе значення для тлумачення диспозиції відповідної статті 126-1 Кримінального кодексу. Разом із тим необхідно відмежовувати норми матеріально-правового і процесуального характеру.
Законодавство
Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити
Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Мінʼюсту підготував аналітичний звіт про доцільність спрощення процедури здійснення окремих слідчих (розшукових) або інших процесуальних дій з урахуванням стандартів дотримання прав людини та практики ЄСПЛ.
БПД
Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх
До стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлені зміни. Крім суто технічних правок («правова» допомога стає «правничою», а «ЗМІ» перетворюються на «медіа»), передбачаються вимоги стосовно допомоги і представництва неповнолітніх.
Cудова практика
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності
Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.
Cудова практика
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?
Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Гарантії діяльності
Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать
Військова влада запевняє, що навчальний центр або розподільчий пункт – це не місце позбавлення волі. Туди є нормальний (з урахуванням режиму) допуск, в тому числі для адвокатів. Але практика свідчить про зворотне.
Законодавство
Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін
Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.