Спрощена система оподаткування для адвокатського бюро: що варто знати
В Україні є дві основні системи оподаткування юридичних осіб: загальна (платник податку на прибуток та ПДВ або без такого) та спрощена (платники єдиного податку з ПДВ або без такого). Остання зазвичай найбільше підходить для адвокатського бюро.
При поданні документів про реєстрацію юридичної особи АБ може в заяві щодо державної реєстрації юридичної особи (форма №2) на додатковій сторінці 9, зазначити відомості про обрання системи оподаткування – спрощена (єдиний податок третя група, обрати ставку податку у %), зазначити місце провадження господарської діяльності, а також визначити бажану дату добровільної реєстрації платником податку на додану вартість (до досягнення обсягу реалізації в 1 млн грн). Порядок обрання та застосування спрощеної системи оподаткування зі сплатою єдиного податку встановлено розділом XIV «Спеціальні податкові режими» Податкового кодексу України.
У разі якщо під час подання документів для державної реєстрації АБ не зазначило відомості про обрання спрощеної системи оподаткування, таке АБ буде зареєстроване як платник податків на загальних умовах (платник податку на прибуток). У подальшому для обрання спрощеної системи оподаткування слід подати заяву за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 №308.
Відповідно до абз. другого пп. 298.1.2 ПК, зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації. Перехід на спрощену систему оподаткування з обранням ставки єдиного податку можна здійснити на початку будь-якого кварталу, проте лише один раз на рік.
З урахуванням чинної редакції статті 293 ПК, адвокатське бюро може бути платником єдиного податку лише третьої групи. Для третьої групи платників єдиного податку встановлені наступні ставки:
- 3% від доходу – у разі сплати ПДВ на загальних підставах;
- 5% від доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку (більш зручна та проста у розумінні).
Звітний період для платників єдиного податку третьої групи – календарний квартал.
Строк подачі звітності – протягом 40 календарних днів після закінчення звітного кварталу.
Строк сплати єдиного податку – протягом 50 календарних днів після закінчення звітного кварталу.
До речі, 15 грудня 2023 року - останній день подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування починаючи з I кварталу 2024 року.
Матеріал підготував заступник голови Комітету НААУ з питань адвокатської практики Дмитро Хуторний.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Гарантії діяльності
В адвоката, який здійснював захист у злочині проти нацбезпеки,…
Правоохоронці провели обшук у квартирі адвоката, який надавав професійну правничу допомогу та здійснював захист підозрюваних у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. Самого адвоката затримали.
Підтримка
Підтримку ментального здоровʼя адвокатів поставлять на платформу
Проект з підтримки ментального здоров’я українських адвокатів під час війни, що реалізується Національною асоціацією адвокатів України за підтримки Міжнародної асоціації юристів (IBA), отримає свою електронну платформу.
Навчання
Як адвокату утримати баланс між обов’язками та особистими…
Професія адвоката — це постійна взаємодія з викликами, напругою та відповідальністю за долі клієнтів. Однак такий стиль життя нерідко призводить до стресу, тривожності та професійного вигорання.
Законодавство
Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє…
Уточнення ознаки систематичності вчинення домашнього насильства має важливе значення для тлумачення диспозиції відповідної статті 126-1 Кримінального кодексу. Разом із тим необхідно відмежовувати норми матеріально-правового і процесуального характеру.
Законодавство
Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити
Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Мінʼюсту підготував аналітичний звіт про доцільність спрощення процедури здійснення окремих слідчих (розшукових) або інших процесуальних дій з урахуванням стандартів дотримання прав людини та практики ЄСПЛ.
БПД
Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх
До стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлені зміни. Крім суто технічних правок («правова» допомога стає «правничою», а «ЗМІ» перетворюються на «медіа»), передбачаються вимоги стосовно допомоги і представництва неповнолітніх.
Cудова практика
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності
Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.
Cудова практика
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?
Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.