Валентин Гвоздій обраний Віце-Президентом Комітету Експертів Ради Європи з питань захисту прав адвокатів | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Валентин Гвоздій обраний Віце-Президентом Комітету Експертів Ради Європи з питань захисту прав адвокатів

Різне
14:24 Чт 07.04.22 4338 Переглядів
Версія для друку

Валентина Гвоздія обрано Віце-Президентом Комітету Експертів Ради Європи з питань захисту прав адвокатів

6-8 квітня в  Страсбургу (Франція) проходить перша зустріч Комітету експертів Ради Європи з питань захисту прав адвокатів. Україну в складі цього комітету представляє заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій. Сьогодні його обрано Віце-Президентом цього надважливого робочого органу у складі Ради Європи.

Нагадаємо, у 2020 році Європейський комітет Ради Європи з правового співробітництва (CDCJ) провів дослідження щодо доцільності нового, обов’язкового або необов’язкового, європейського правового інструменту щодо професії адвоката.

Комітет міністрів на основі цього дослідження погодився на створення комітету експертів із захисту прав адвокатів (CJ-AV) під керівництвом Європейського комітету з правового співробітництва (CDCJ).

Очікується, що CJ-AV розробить «проект правового документу, спрямованого на посилення захисту професії адвоката та права займатися цією професією без упереджень чи обмежень» до грудня 2023 року.

Очікується, що, працюючи під керівництвом CDCJ, CJ-AV буде консультуватися з CDCJ на кожному етапі підготовки проекту правового інструменту та враховувати їхні коментарі. CJ-AV має підготувати пропозиції для розгляду CDCJ щодо характеру правового інструменту, обов’язкового чи необов’язкового, враховуючи додаткову цінність наявних варіантів. CDCJ на своєму пленарному засіданні розгляне пропозицію(и), підготовлену(-и) CJ-AV, і порекомендує Комітету міністрів характер правового документа у світлі розроблених положень проекту документа.

Відповідно до компетенції CJ-AV, проект правового документа має передбачати повний набір мінімальних стандартів, що стосуються права адвокатів вільно здійснювати свою професійну діяльність та забезпечити захист та незалежність професії. Це може включати створення механізму, якому доручається впровадження стандартів державами-членами, або надання вказівок щодо їх застосування.

Основною вимогою у розробці відповідного правового інструменту відповідно до компетенції CJ-AV є необхідність сформулювати фундаментальні принципи та правила, які захищають права людини, демократію та верховенство права, забезпечуючи при цьому взаємодоповнення з уже існуючими стандартами в цих сферах, а також усунення існуючих правових прогалин, якщо такі є.

Спираючись, насамперед, на досвід Ради Європи в цій сфері, майбутній інструмент також має належним чином враховувати відповідні ініціативи інших міжнародних, наднаціональних та регіональних форумів, щоб забезпечити спільну правову базу.

Популярні новини

Розпочато прийом документів кандидатів до конкурсної комісії з добору членів ВККС від РАУ

Анонс

Розпочато прийом документів кандидатів до конкурсної комісії з…

Рада адвокатів України оголошує про початок прийому документів від кандидатів, які виявили бажання бути обраними до складу Конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів за квотою РАУ.

16:14 Пт 25.07.25 786
Венеційську комісію попередили про ризики змін у дисциплінарних процедурах щодо українських суддів

Законодавство

Венеційську комісію попередили про ризики змін у дисциплінарних…

Європейська комісія за демократію через право (Венеційська комісія) та Директорат РЄ з прав людини та верховенства права готують оцінку законопроектам, що стосуються судоустрою та статусу суддів в Україні.

15:41 Пт 25.07.25 468
Українських адвокатів запрошують у Бонн на стажування

Анонс

Українських адвокатів запрошують у Бонн на стажування

Молоді українські адвокати, які спеціалізуються у сфері цивільного, комерційного та економічного права, мають змогу взяти участь у програмі стажування в Німеччині. Її проводить Фонд міжнародної правової співпраці (IRZ) спільно з Федеральною палатою адвокатів та Німецькою спілкою адвокатів.

12:04 Пт 25.07.25 897
Декларації доброчесності суддів і не тільки: РАУ затвердила висновок до законопроектів

Законодавство

Декларації доброчесності суддів і не тільки: РАУ затвердила…

Під виглядом відновлення довіри до судової влади можуть бути запроваджені репресивні механізми контролю над нею. Це прямо суперечить міжнародному досвіду та може призвести до деградації української системи правосуддя.

10:57 Пт 25.07.25 390
Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на захист, - КС

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Установлені приписами КПК перешкоди в доступі до суду та порушення права бути заслуханою у суді для особи в такому важливому питанні, як продовження строків тримання її під вартою, означає неможливість реалізації права на захист, гарантованого частиною другою статті 63 Конституції.

9:58 Чт 24.07.25 598
У ТЦК мобілізовані не мають доступу до правничої допомоги (документ)

Гарантії діяльності

У ТЦК мобілізовані не мають доступу до правничої допомоги (документ)

Коли на Черкащині адвокат звернувся із запитом до ТЦК в інтересах мобілізованого клієнта, там заявили про підробку документів, бо військовозобовʼязаний не мав телефона і фізично не міг підписати договір про надання правничої допомоги.

18:52 Ср 23.07.25 1731
Як оцінити перспективу звернення до ЄСПЛ: практичні орієнтири для адвоката

Дискусія

Як оцінити перспективу звернення до ЄСПЛ: практичні орієнтири для…

Звернення до Європейського суду з прав людини — це не просто останній шанс на справедливість, а складна і тривала процедура, яка потребує ретельного аналізу ще на етапі прийняття рішення про підготовку заяви.

13:17 Вт 22.07.25 440
Українська адвокатура інтегрує HELP у систему підвищення професійного рівня

Навчання

Українська адвокатура інтегрує HELP у систему підвищення…

За останні роки Національна асоціація адвокатів України стала одним із ключових партнерів Ради Європи у реалізації програми HELP — освітнього проєкту, спрямованого на розвиток правничої професії через навчання європейським стандартам прав людини.

11:48 Вт 22.07.25 501

Вестник:№6 червень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл