"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Наслідки зупинення дії рішення КДКА розʼяснила РАУ

Етика
14:38 Чт 27.11.25 1837 Переглядів
Версія для друку

Як рахувати строк дисциплінарного стягнення у вигляді зупинення права на заняття адвокатською діяльністю, якщо Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури тимчасово зупинила дію рішення КДКА регіону, а адвокат у цей період продовжував працювати?

Відповідь на це питання дала Рада адвокатів України у рішенні від 18.10.2025 №122.

Нагадаємо, відповідно до Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» право на заняття адвокатською діяльністю зупиняється з дня прийняття відповідного рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, а його оскарження не зупиняє дії такого рішення. Водночас Положення про розгляд скарг щодо неналежної поведінки адвоката, яка може мати наслідком його дисциплінарну відповідальність, та Регламент ВКДКА передбачають, що Вища комісія може окремим рішенням зупинити дію рішення КДКА до прийняття рішення за результатами розгляду скарги.

Рішенням КДКА адвокатку було притягнуто до дисциплінарної відповідальності за порушення Правил адвокатської етики та невиконання рішень органів адвокатського самоврядування і застосовано стягнення у вигляді зупинення права на заняття адвокатською діяльністю строком на п’ять місяців. Не погодившись із цим рішенням, вона подала скаргу до ВКДКА, яка зупинила дію рішення КДКА. Водночас остаточним рішенням Вища комісія цю скаргу залишила без задоволення. Проте в період зупинення дії рішення КДКА адвокатка продовжувала надавати правничу допомогу в судах, що й зумовило звернення до Ради адвокатів України із запитом щодо обчислення строку дисциплінарного стягнення та правового статусу адвоката в цей проміжок часу.

Рада адвокатів України дійшла висновку, що якщо ВКДКА зупиняє дію рішення КДКА про зупинення права на заняття адвокатською діяльністю, то має вважатися зупиненим і перебіг строку дисциплінарного стягнення: «строк притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності зупиняється на строк розгляду дисциплінарної справи Вищою кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури». При цьому з моменту прийняття остаточного рішення ВКДКА, зупинений строк поновлюється, а перебіг строку продовжується з моменту на якому він був зупинений.

А в разі зупинення ВКДКА дії рішення КДКА про притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності у вигляді позбавлення права на заняття адвокатською діяльністю, дія такого рішення поновлюється з дати прийняття ВКДКА рішення про залишення скарги без задоволення, а рішення КДКА без змін.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Спадкування в сучасних умовах: строки, докази і цифрові активи

Дискусія

Спадкування в сучасних умовах: строки, докази і цифрові активи

У спадкових справах під час воєнного стану виникають досить специфічні питання: спадкоємці перебувають за кордоном, пропускаються строки, реєстрація місця проживання не збігається з фактичним проживанням, а частина майна існує у цифровому середовищі.

14:26 Ср 01.07.26 201
Історію українського конституціоналізму обговорили на лекції

Дискусія

Історію українського конституціоналізму обговорили на лекції

До Дня Конституції України Центр досліджень адвокатури і права НААУ спільно з Національним історико-меморіальним заповідником «Биківнянські могили» організував онлайн-лекцію з історії українського конституційного процесу.

9:38 Ср 01.07.26 203
Медична реформа: баланс конституційних гарантій у сфері охорони здоров’я

Дискусія

Медична реформа: баланс конституційних гарантій у сфері охорони…

Конституційне право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування сьогодні перевіряється практикою медичної реформи: доступом до пакетів медичних гарантій, судовим захистом пацієнтів, податковим режимом медичних послуг і рішеннями щодо мережі закладів охорони здоров’я.

17:16 Вт 30.06.26 330
НААУ розраховує на швидку ратифікацію Конвенції про захист професії адвоката

Законодавство

НААУ розраховує на швидку ратифікацію Конвенції про захист…

Ратифікація Конвенції Ради Європи про захист професії адвоката має супроводжуватися точковими змінами до законодавства для посилення адвокатських гарантій, але не повинна використовуватися як привід для демонтажу самоврядної моделі адвокатури.

14:02 Вт 30.06.26 585
Правникам радять входити в адвокатуру через практику і менторство

Навчання

Правникам радять входити в адвокатуру через практику і менторство

Молоді юристи часто не бачать адвокатуру як перший професійний вибір, оскільки під час навчання переважно стикаються з теорією, а не з реальною роботою адвоката. Зрозуміти професію допомагають практика, менторство, робота поруч з досвідченим адвокатом і поступове занурення у справи.

9:08 Вт 30.06.26 325
Адвокати масштабують правову підтримку військових і постраждалого бізнесу

Захист військових

Адвокати масштабують правову підтримку військових і постраждалого…

Правова допомога військовим має починатися з простих і швидких консультацій, але не завершуватися ними. Типові звернення з бригад перетворюються на узагальнення, цифрові сервіси та пропозиції до державних органів.

17:46 Пн 29.06.26 489
Трудова міграція в Україну: бізнесу бракує державних програм адаптації

Дискусія

Трудова міграція в Україну: бізнесу бракує державних програм…

За наявною інформацією, українському ринку праці бракує близько 4,5 млн працівників. При цьому за останній рік в Україну вʼїхало понад 6 тис. легальних трудових мігрантів, хоча до 2022 року роботодавці щороку отримували понад 20 тис. дозволів на працевлаштування іноземців.

14:42 Пн 29.06.26 362
Коли адвокату потрібен помічник і яким він має бути – вебінар

Навчання

Коли адвокату потрібен помічник і яким він має бути – вебінар

Коли адвокат витрачає значну частину робочого дня на документи, реєстри, адміністрування та первинну комунікацію з клієнтами, умовою збереження якості роботи зі справами стає питання помічника. В ньому цінують ініціативність, конфіденційність і вміння розставляти пріоритети.

9:14 Пн 29.06.26 450

Вестник:№6 червень 2026 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл