Опікунська рада НААУ підтримала родину загиблого адвоката з Дніпропетровщини
Відбулось перше у цьому році засідання Опікунської ради НААУ з розподілу благодійної допомоги, яка надійшла від міжнародних партнерів. Було розглянуто 17 заяв від постраждалих колег, що опинились у скрутному становищі через війну.
Відповідні рішення прийняті 30 січня 2024 року.
На жаль, адвокатська спільнота продовжує нести втрати через повномасштабне вторгнення рф в Україну. У грудні минулого року при виконані бойових завдань загинув адвокат з Дніпропетровщини. Члени Опікунської ради НААУ підтримали родину колеги та надали його рідним 50 тисяч гривень матеріальної допомоги.
Було вирішено спрямувати благодійну допомогу трьом адвокатам – з Донеччини, Київщини та Волині, які отримали тяжкі поранення в зоні бойових дій та проходять дороговартісне лікування.
Матеріальну підтримку отримали також двоє адвокатів з Одеської та Донецької областей, які потребують постійного прийому життєво необхідних лікарських препаратів та не мають засобів для їх придбання.
Крім того, Опікунська рада НААУ підтримала ще троє адвокатів – з Херсона, Маріуполя та Бахмута. Їхнє житло повністю зруйновано внаслідок воєнних дій і не придатне до життя.
Решту заяв було відхилено через невідповідність критеріям першочерговості, затверджених Опікунської радою НААУ.
Нагадаємо, на офіційному сайті НААУ оприлюднено четвертий Звіт про міжнародну благодійну допомогу українським адвокатам, який охоплює період від початку повномасштабної агресії рф до 15 серпня 2023 року.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Навчання
Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами
Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.
Законодавство
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?
Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.
Дискусія
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…
Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.
Законодавство
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…
Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».
Самоврядування
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік
Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.
Законодавство
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…
З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.
Дискусія
Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві
Воєнний стан, який триває у країні вже майже три роки, суттєво вплинув на організацію трудових відносин, які законодавцю довелося адаптувати до нових умов. Але практику застосування нових законів безумовно формують суди.
Законодавство
Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ
Запровадження в Україні кримінальної відповідальності за незаконне переслідування (сталкінг) має на меті імплементацію відповідних положень Стамбульської конвенції. Втім, пропонована диспозиція нової статті Кримінального кодексу містить деякі юридичні вади.