"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Опікунська рада НААУ підтримала родину загиблого адвоката з Дніпропетровщини

Відбулось перше у цьому році засідання Опікунської ради НААУ з розподілу благодійної допомоги, яка надійшла від міжнародних партнерів. Було розглянуто 17 заяв від постраждалих колег, що опинились у скрутному становищі через війну.
Відповідні рішення прийняті 30 січня 2024 року.
На жаль, адвокатська спільнота продовжує нести втрати через повномасштабне вторгнення рф в Україну. У грудні минулого року при виконані бойових завдань загинув адвокат з Дніпропетровщини. Члени Опікунської ради НААУ підтримали родину колеги та надали його рідним 50 тисяч гривень матеріальної допомоги.
Було вирішено спрямувати благодійну допомогу трьом адвокатам – з Донеччини, Київщини та Волині, які отримали тяжкі поранення в зоні бойових дій та проходять дороговартісне лікування.
Матеріальну підтримку отримали також двоє адвокатів з Одеської та Донецької областей, які потребують постійного прийому життєво необхідних лікарських препаратів та не мають засобів для їх придбання.
Крім того, Опікунська рада НААУ підтримала ще троє адвокатів – з Херсона, Маріуполя та Бахмута. Їхнє житло повністю зруйновано внаслідок воєнних дій і не придатне до життя.
Решту заяв було відхилено через невідповідність критеріям першочерговості, затверджених Опікунської радою НААУ.
Нагадаємо, на офіційному сайті НААУ оприлюднено четвертий Звіт про міжнародну благодійну допомогу українським адвокатам, який охоплює період від початку повномасштабної агресії рф до 15 серпня 2023 року.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Анонс
РАУ збирається на позачергове засідання через затримання адвокатки…
Завтра, 16 квітня, Рада адвокатів України проведе термінове позачергове засідання. На порядку денному єдине питання - порушення прав та гарантій діяльності під час обшуку адвокатки Ольги Панченко та її затримання у рамках кримінального провадження, де вона виступала захисником.

Дискусія
Інвестиції в українську землю – це не авантюра, а стратегія, –…
Український агросектор залишається одним із найпривабливіших напрямів для інвестування, попри війну, ризики, та велику кількість змін у регуляторному полі. І така оцінка не емоційна, а раціональна.

Законодавство
У ВР хочуть змінити правила відшкодування судових витрат
Якщо сторона з поважних причин не може подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат до закінчення судових дебатів у справі, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог.

БПД
Засудженим надаватимуть адвоката за 24 години – комітет ВР…
Аби у рамках дисциплінарного провадження забезпечити особі, яка відбуває покарання у виді позбавлення волі, доступ до адвоката або фахівця в галузі права, адміністрація буде зобов’язана невідкладно, але не пізніше 24 годин, надати можливість звернутися за отриманням правничої допомоги.

Гарантії діяльності
Адвокатура – це інституційна гарантія прав людини, а не об’єкт для…
Спроби дискредитації інституту адвокатури через маніпуляції, перекручування фактів та навмисно безпідставні звинувачення, особливо в умовах війни, є прямою інформаційною підтримкою тих, хто зацікавлений у дестабілізації правової системи України.

Етика
Вислів САП про суддівсько-адвокатську мафію оцінить КДКП
Публічні узагальнення щодо вини особи, які містить публікація Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, порушують презумпцію невинуватості, свідчать про неналежне виконання обовʼязків керівником, порочать звання прокурора, а також є підставою для дисциплінарної відповідальності.

Дискусія
Телефонний спам, сірі бази персональних даних: юридичні аспекти…
Щоденні дзвінки з незнайомих номерів із нав’язливими рекламними пропозиціями стали звичним явищем для мільйонів громадян. У час воєнного стану, коли українці змушені реагувати на кожен вхідний дзвінок, подібна нав’язливість перетворюється не лише на подразник, а й на потенційну загрозу.

Законодавство
Новий механізм повідомлення орендодавця може паралізувати…
За законом, після закінчення строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов’язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк. Але як такому орендарю підтвердити свій намір?