Внесок адвоката у 2024 році: у РАУ нагадали розмір
Щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування традиційно прив’язаний до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 1 січня відповідного календарного року.
Його розмір (один прожитковий мінімум) був визначений ще в 2022 році одразу на наступні два (2023 та 2024) роки. Про відповідне рішення від 16-17.11.2022 №135 нагадали під час чергового засідання Ради адвокатів України, яке проходить сьогодні, 15 грудня, в Ужгороді.
Статтею 7 Закону «Про державний бюджет України на 2024 рік» установлено, що з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлено у розмірі 3028 гривень. Відповідно, саме у такій загальній сумі адвокатами сплачується і внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.
З урахуванням вимог Положення про ці внески (рішення РАУ від 03.02.2017 № 4), сплата внеску є професійним обов’язком адвоката.
Виконати цей обов’язок необхідно до 31 січня 2024 року шляхом перерахування коштів двома платежами на банківські рахунки органів адвокатського самоврядування згідно наступного розподілу:
- 70% від розміру щорічного внеску - на поточний рахунок ради адвокатів регіону;
- 30% від розміру щорічного внеску - на поточний рахунок Національної асоціації адвокатів України.
Адвокати можуть як самостійно генерувати квитанції на онлайн оплату внеску в особистому кабінеті, так і безпосередньо в розділі "Платежі" сайту НААУ.
Деякі адвокати (зокрема, особи з інвалідністю, чорнобильці та тимчасово переміщені особи) можуть розраховувати на звільнення, зменшення або відтермінування сплати внеску. Для цього їм до кінця поточного року необхідно подати відповідні заяви. Більш докладно про це читайте за посиланням.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Підтримка
Одразу два адвокати загинули на Сумщині: Опікунська рада НААУ…
Родини двох загиблих адвокатів, поранених колег та адвокатів, які втратили житло через війну підтримала Опікунська рада НААУ.
Законодавство
Апеляційне оскарження ухвал має враховувати інтереси всіх…
Деталізуючи положення Кримінального процесуального кодексу щодо групи судових рішень, які можуть бути оскарженні в апеляційному порядку, потрібно врахувати інтереси усіх учасників (сторін) кримінального процесу.
Анонс
Творчий вечір та виставку художніх робіт адвокатів організували в…
22 листопада о 16:30 розпочнеться творчий вечір «Лірика перемоги, або поезія, народжена війною», в ході якого свою поезію представлять адвокати Іванна Голуб, Таміла Алексик, Володимир Віхляєв, Марина Черненька та Юрій Романюк.
Анонс
Молоді юристи проведуть форум у Києві
30 листопада 2024 року у Києві відбудеться Форум молодих юристів, в рамках якого обиратимуть молодих правників року.
Анонс
У незламному Харкові пройде Міжнародний форум адвокатів
5-6 грудня на базі факультету адвокатури Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого відбудеться Міжнародний форум адвокатів.
Cудова практика
Соціальні права військовослужбовців: огляд судової практики
Військовослужбовцям, як і іншим громадянами України, іноді доводиться відстоювати свої права у судах. Відповідні спори частіше за все повʼязані із виконанням державними органами соціальних гарантій, установлених для військових.
Законодавство
На засіданнях МСЕК може бути присутній адвокат - набрав чинності…
Під час проведення експертизи на засіданні медико-соціальної експертної комісії за заявою особи може бути присутній її адвокат або законний представник. Його участь у засідання заінтересована особа забезпечує самостійно.
Законодавство
Особисте і сімейне життя засуджених: що змінить новий законопроект
На виконання рішення Конституційного Суду у справі щодо особистого і сімейного життя особи, засудженої до довічного позбавлення волі, механізм надання засудженим короткочасних виїздів за межі виправних та виховних колоній буде вдосконалений.