Внесок адвоката у 2024 році: у РАУ нагадали розмір
Щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування традиційно прив’язаний до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 1 січня відповідного календарного року.
Його розмір (один прожитковий мінімум) був визначений ще в 2022 році одразу на наступні два (2023 та 2024) роки. Про відповідне рішення від 16-17.11.2022 №135 нагадали під час чергового засідання Ради адвокатів України, яке проходить сьогодні, 15 грудня, в Ужгороді.
Статтею 7 Закону «Про державний бюджет України на 2024 рік» установлено, що з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлено у розмірі 3028 гривень. Відповідно, саме у такій загальній сумі адвокатами сплачується і внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.
З урахуванням вимог Положення про ці внески (рішення РАУ від 03.02.2017 № 4), сплата внеску є професійним обов’язком адвоката.
Виконати цей обов’язок необхідно до 31 січня 2024 року шляхом перерахування коштів двома платежами на банківські рахунки органів адвокатського самоврядування згідно наступного розподілу:
- 70% від розміру щорічного внеску - на поточний рахунок ради адвокатів регіону;
- 30% від розміру щорічного внеску - на поточний рахунок Національної асоціації адвокатів України.
Адвокати можуть як самостійно генерувати квитанції на онлайн оплату внеску в особистому кабінеті, так і безпосередньо в розділі "Платежі" сайту НААУ.
Деякі адвокати (зокрема, особи з інвалідністю, чорнобильці та тимчасово переміщені особи) можуть розраховувати на звільнення, зменшення або відтермінування сплати внеску. Для цього їм до кінця поточного року необхідно подати відповідні заяви. Більш докладно про це читайте за посиланням.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Законодавство
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…
Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».
Самоврядування
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік
Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.
Законодавство
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…
З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.
Дискусія
Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві
Воєнний стан, який триває у країні вже майже три роки, суттєво вплинув на організацію трудових відносин, які законодавцю довелося адаптувати до нових умов. Але практику застосування нових законів безумовно формують суди.
Законодавство
Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ
Запровадження в Україні кримінальної відповідальності за незаконне переслідування (сталкінг) має на меті імплементацію відповідних положень Стамбульської конвенції. Втім, пропонована диспозиція нової статті Кримінального кодексу містить деякі юридичні вади.
БПД
Хто має визначати пріоритетність справ для адвоката?
«Захисник надає пріоритет кримінальним провадженням, у яких здійснює захист неповнолітніх за дорученням центру, зокрема, шляхом вжиття відповідних дій щодо перенесення участі в інших кримінальних провадженнях».
Підтримка
Ще 5 адвокатів отримали матеріальну підтримку від Опікунської ради…
28 січня 2025 року відбулось перше у цьому році засідання Опікунської ради НААУ. Розглянуто було 8 заяв від адвокатів, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну.
Cудова практика
Ордер є дійсним і без номеру справи - Верховний Суд
Чинне законодавство не містить вимоги про те, що в ордері на надання правничої допомоги повинно бути зазначено номер кримінального провадження, в якому адвокат має повноваження на надання допомоги, і процесуальний статус клієнта.