Звільнення від сплати щорічного внеску: від адвокатів приймають заяви | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Звільнення від сплати щорічного внеску: від адвокатів приймають заяви

Самоврядування
11:50 Пт 01.12.23 16740 Переглядів
Версія для друку

Адвокати, які мають підстави для звільнення, зменшення або відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, можуть до кінця поточного року подати відповідні заяви до рад адвокатів.

Сьогодні, 1 грудня, розпочинається термін для подання таких заяв відповідно до Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням РАУ від 03.02.2017 № 4 (із подальшими змінами).

Згідно із п.2.10 цього Положення, умовою звільнення, зменшення або відтермінування сплати щорічного внеску є фінансова неспроможність адвоката, з урахуванням фінансового/матеріального стану, а також інші фактичні обставини.

Пільги передбачені для чотирьох категорій адвокатів:

  1. особи з інвалідністю I та II групи;
  2. особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій (в тому числі особи, які брали участь у бойових діях на територіях інших держав);
  3. особи, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС I та II категорій;
  4. особи, які змушені залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації та набули відповідний статус.

Зважаючи на розподіл сплати внеску, встановлений п.2.2 Положення, заяви подаються до:

  • ради адвокатів регіону - щодо 70% щорічного внеску;
  • Ради адвокатів України/Національної асоціації адвокатів України - щодо 30% щорічного внеску.

До заяви (в разі подання електронною поштою, заява має бути підписана електронним цифровим підписом) слід додати документи, що підтверджують відповідний статус та матеріальне становище заявника.

Як ради адвокатів розглядатимуть заяви

Заяви про звільнення, зменшення або відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення адвокатського самоврядування будуть розглянуті радами адвокатів регіону, Радою адвокатів України/Національною асоціацією адвокатів України протягом січня 2024 року.

Рішення про звільнення, зменшення або відтермінування сплати приймається за наявності матеріальної спроможності органу адвокатського самоврядування, якщо надання таких пільг не створюватиме перешкод у забезпеченні його нормальної діяльності відповідно до кошторису/напрямів використання коштів на поточний рік.

Перевага надається особам з інвалідністю I та II групи. Іншим - виходячи з більш важкого матеріального становища особи в кожному конкретному випадку.

Рада адвокатів регіону, Рада адвокатів України/Національна асоціація адвокатів України можуть витребувати додаткові відомості щодо набуття відповідного статусу та матеріального становища заявника.

Розстрочка сплати внеску

Також радою адвокатів регіону може бути надана адвокату розстрочка сплати щорічного внеску, за умови внесення його рівними частками у першій декаді кожного кварталу поточного року.

Рішення щодо надання розстрочки сплати щорічного внеску приймається радою адвокатів регіону, за заявою адвоката, поданою в термін з 01 грудня до 31 грудня поточного року, за умови обґрунтованої і документально підтвердженої матеріальної неспроможності сплатити щорічний внесок одним платежем.

Нагдаємо, сплата щорічного внеску на реалізацію повноважень органів адвокатського самоврядування, відповідно до рішень з’їзду адвокатів України, Ради адвокатів України, актів НААУ є професійним обов’язком кожного адвоката. Адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Обмеження доступу до публічної інформації: «Дія» презентувала рекомендації

Видання

Обмеження доступу до публічної інформації: «Дія» презентувала…

Право на доступ до публічної інформації — один із наріжних каменів демократії. Проте в Україні його реалізація часто стикається з необґрунтованими обмеженнями: через брак розуміння закону, страх перед розголошенням чи посилання на підзаконні акти. У воєнний час ці виклики лише загострились.

17:31 Ср 28.05.25 257
Кращим студентам ДТЕУ провели майстер-класи з адвокатури

Навчання

Кращим студентам ДТЕУ провели майстер-класи з адвокатури

У Національній асоціації адвокатів України провели тематичний день адвокатури для студентів-юристів факультету права і міжнародної торгівлі Державного торговельно-економічного університету.

16:57 Ср 28.05.25 266
Про ризики впровадження пріоритетного опікунства попередили в НААУ

Законодавство

Про ризики впровадження пріоритетного опікунства попередили в НААУ

Українське законодавство не дозволяє батькам чи опікунам заздалегідь визначити, хто піклуватиметься про їхню дитину або підопічного у разі смерті чи втрати дієздатності. Під час війни це питання набуває особливої актуальності.

15:47 Ср 28.05.25 108
Українським адвокатам у США допоможуть інтегруватися у юридичну спільноту

За кордоном

Українським адвокатам у США допоможуть інтегруватися у юридичну…

«Ми не лише підтримуємо наших громадян, а й допомагаємо українським адвокатам, що через війну переїхали до Каліфорнії, знайти роботу, пройти ліцензування та інтегруватися в місцеву юридичну спільноту».

14:21 Ср 28.05.25 362
У Луцьку адвокатів учили переконувати словом

Регіони

У Луцьку адвокатів учили переконувати словом

Для адвоката вміння говорити — це ключовий інструмент професії. Але як зберігати впевненість, коли на тебе дивляться десятки очей, у голові роїться тривога, а голос зрадницьки тремтить? Цьому у юридичних вишах не вчать.

13:46 Вт 27.05.25 468
Адвокатам підготували методичку з трудового законодавства воєнного стану

Видання

Адвокатам підготували методичку з трудового законодавства…

Воєнний стан вніс суттєві корективи у трудові відносини. Поява спеціального закону та обмеження конституційних прав вимагають від адвокатів точного розуміння нових норм і судової практики, що тільки формується.

16:54 Пн 26.05.25 975
Не слабкість, а ресурс: адвокатам розповіли про способи емоційного відновлення

Навчання

Не слабкість, а ресурс: адвокатам розповіли про способи емоційного…

Втрата дому, звичного способу життя, життєвих цінностей, професійної ідентичності або навіть уявлення про себе під час війни - усе це залишає глибокий слід у свідомості людини. І горювання стає природною й важливою частиною процесу відновлення.

14:12 Пн 26.05.25 665
Що означає бути «членом сім’ї»: статус дослідила голова комітету НААУ

Дискусія

Що означає бути «членом сім’ї»: статус дослідила голова комітету…

Іноді від того, чи буде особа, яка має біологічний чи побутовий звʼязок, визнана членом сім’ї, залежить доступ до низки правових механізмів: від спадкування і користування житлом - до одноразових виплат та пенсій.

12:41 Пн 26.05.25 846

Вестник:№4 квітень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл