Звільнення від сплати щорічного внеску: від адвокатів приймають заяви | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Звільнення від сплати щорічного внеску: від адвокатів приймають заяви

Самоврядування
11:50 Пт 01.12.23 16454 Переглядів
Версія для друку

Адвокати, які мають підстави для звільнення, зменшення або відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, можуть до кінця поточного року подати відповідні заяви до рад адвокатів.

Сьогодні, 1 грудня, розпочинається термін для подання таких заяв відповідно до Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням РАУ від 03.02.2017 № 4 (із подальшими змінами).

Згідно із п.2.10 цього Положення, умовою звільнення, зменшення або відтермінування сплати щорічного внеску є фінансова неспроможність адвоката, з урахуванням фінансового/матеріального стану, а також інші фактичні обставини.

Пільги передбачені для чотирьох категорій адвокатів:

  1. особи з інвалідністю I та II групи;
  2. особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій (в тому числі особи, які брали участь у бойових діях на територіях інших держав);
  3. особи, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС I та II категорій;
  4. особи, які змушені залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації та набули відповідний статус.

Зважаючи на розподіл сплати внеску, встановлений п.2.2 Положення, заяви подаються до:

  • ради адвокатів регіону - щодо 70% щорічного внеску;
  • Ради адвокатів України/Національної асоціації адвокатів України - щодо 30% щорічного внеску.

До заяви (в разі подання електронною поштою, заява має бути підписана електронним цифровим підписом) слід додати документи, що підтверджують відповідний статус та матеріальне становище заявника.

Як ради адвокатів розглядатимуть заяви

Заяви про звільнення, зменшення або відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення адвокатського самоврядування будуть розглянуті радами адвокатів регіону, Радою адвокатів України/Національною асоціацією адвокатів України протягом січня 2024 року.

Рішення про звільнення, зменшення або відтермінування сплати приймається за наявності матеріальної спроможності органу адвокатського самоврядування, якщо надання таких пільг не створюватиме перешкод у забезпеченні його нормальної діяльності відповідно до кошторису/напрямів використання коштів на поточний рік.

Перевага надається особам з інвалідністю I та II групи. Іншим - виходячи з більш важкого матеріального становища особи в кожному конкретному випадку.

Рада адвокатів регіону, Рада адвокатів України/Національна асоціація адвокатів України можуть витребувати додаткові відомості щодо набуття відповідного статусу та матеріального становища заявника.

Розстрочка сплати внеску

Також радою адвокатів регіону може бути надана адвокату розстрочка сплати щорічного внеску, за умови внесення його рівними частками у першій декаді кожного кварталу поточного року.

Рішення щодо надання розстрочки сплати щорічного внеску приймається радою адвокатів регіону, за заявою адвоката, поданою в термін з 01 грудня до 31 грудня поточного року, за умови обґрунтованої і документально підтвердженої матеріальної неспроможності сплатити щорічний внесок одним платежем.

Нагдаємо, сплата щорічного внеску на реалізацію повноважень органів адвокатського самоврядування, відповідно до рішень з’їзду адвокатів України, Ради адвокатів України, актів НААУ є професійним обов’язком кожного адвоката. Адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Військовий облік, бронювання та мобілізація: огляд судової практики

Cудова практика

Військовий облік, бронювання та мобілізація: огляд судової практики

З моменту повномасштабного вторгнення законодавство у сфері мобілізації неодноразово змінювалося. Тож застосування старих і нових норм постійно викликає запитання. Що вважати належним оповіщенням? Коли повістка вважається врученою? Чи достатньо повідомлення у Viber? Чи можна виїхати з місця проживання без погодження з ТЦК?

18:27 Пт 21.03.25 4262
НААУ про зміни до закону про АРМА: умови для виконання рішень суду зайві

Законодавство

НААУ про зміни до закону про АРМА: умови для виконання рішень суду…

Аби посилити інституційну спроможність Агентства з розшуку та менеджменту активів, у Верховній Раді запропонували внести низку змін до профільного закону. Відповідний проект №12374-д від 10.02.2025 вже пройшов перше читання, але потребує доопрацювання.

16:43 Пт 21.03.25 3973
Подав заяву про припинення доручення БПД - повідом клієнта, - проект

БПД

Подав заяву про припинення доручення БПД - повідом клієнта, - проект

Якщо адвокат звернувся до регіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги із заявою про припинення дії отриманого раніше доручення, він має поінформувати про це свого клієнта.

11:35 Пт 21.03.25 4535
Проект Трудового кодексу: що зміниться для роботодавців і працівників дослідили у НААУ

Дискусія

Проект Трудового кодексу: що зміниться для роботодавців і…

Проект нового Трудового кодексу України покликаний модернізувати трудове законодавство, адаптувати його до сучасних умов ринку праці та європейських стандартів. Однак, низка положень викликає питання як серед юристів, так і серед роботодавців і працівників.

14:26 Чт 20.03.25 6043
«Конвенція посилить якість захисту людини від кримінального переслідування», - заступник голови НААУ, РАУ В. Гвоздій

Гарантії діяльності

«Конвенція посилить якість захисту людини від кримінального…

Нещодавно Рада Європи ухвалила Конвенцію про захист професії адвоката — міжнародний договір, що гарантує незалежність, безпеку та самоврядність адвокатів. Останні називають його ключовим кроком для зміцнення верховенства права. Але що це означає на практиці, чому конвенція має надзвичайну цінність, — на ці та інші питання ведучого «Факти ICTV» відповів заступник голови НААУ, РАУ Валентин ГВОЗДІЙ.

10:42 Чт 20.03.25 6184
Як адвокату впоратися з тривожністю: поради від психолога

Навчання

Як адвокату впоратися з тривожністю: поради від психолога

Адвокатська діяльність в умовах війни передбачає високе емоційне навантаження, постійний стрес і невизначеність. Тривожність стає супутником багатьох правників, впливаючи на концентрацію, ухвалення рішень і загальне самопочуття. Як розпізнати тривожний стан, навчитися з ним працювати та розвинути психологічну стійкість?

10:03 Чт 20.03.25 6572
Українська адвокатура формує світові стандарти правозахисту, - нардеп Ватрас

Гарантії діяльності

Українська адвокатура формує світові стандарти правозахисту, -…

Лідерство України в підготовці Конвенції Ради Європи про захист професії адвоката підтверджує високий рівень розвитку правової культури нашої держави, розуміння ключової ролі адвокатури в утвердженні прав людини та принципів демократії.

16:51 Ср 19.03.25 7116
«Натхнення» в адвокатурі: коли право зустрічається з мистецтвом

Різне

«Натхнення» в адвокатурі: коли право зустрічається з мистецтвом

У рамках мистецького проекту «Advocacy Art» у Національній асоціації адвокатів України з 3 до 14 березня пройшла виставка художніх робіт адвокатів «Натхнення».

11:27 Ср 19.03.25 3627

Вестник:№1-2 січень-лютий 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл