Як розблокувати податкові накладні без суду (відео) | НААУ

Як розблокувати податкові накладні без суду (відео)

Навчання
18:35 Пт 17.11.23 9465 Переглядів
Версія для друку

Проблема блокування податкових накладних є досить поширеною серед суб'єктів господарювання. Про блокування стає відомо, коли підприємству приходить квитанція про зупинення реєстрації або підприємства знаходять себе у переліку ризикових компаній. Однак не кожне таке блокування є виправданим.

Про найчастіші причини блокування та особливості процедури розблокування податкових накладних в досудовому порядку розповіла членкиня Ради Комітету НААУ з питань митного та податкового права Ірина Нараєвська під час вебінару на тему «Задачі адвоката в процедурі відновлення реєстрації ПН/РК: досудовий порядок».

Підставою для блокування податкових накладних є спрацювання критеріїв ризиковості здійснення операцій, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 11 грудня 2019 року № 1165.

До них відносять:

  • відсутність зареєстрованої в ДПС України таблиці даних платника ПДВ, що стосується у першу чергу платників виробників, сільськогосподарських товаровиробників та суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері надання послуг, виконання робіт;
  • формування значної торгової націнки на товар, що придбається/імпортується для подальшої реалізації;
  • у ПН відображаються товари/роботи/послуги, які зазначені у прийнятій таблиці даних, разом з товарно-матеріальними цінностями, що проходять транзитом зі значною націнкою та/або товарами/роботами/послугами, не відображеними у таблиці даних:
  • віднесення суб’єкта господарювання до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості.

І.Нараєвська розповіла про ризики «блокування», а саме: неможливість отримання контрагентами податкового кредиту; подальше блокування податкових накладних на вхід і на вихід; створення підстав для перевірки з боку податківців, а також ризик анулювання ліцензії компанії у зв'язку з потраплянням до переліку ризикових.

Досудовий порядок процедури розблокування податкової накладної - це подання пояснення чи адміністративне оскарження. Подання пояснення є основою для подальшого оскарження. Лектор наголосила на важливості залучення податкових адвокатів до підготовки пояснення для «розблокування» та необхідності такого залучення у випадку отримання відмови по поясненню та підготовки скарги якщо первинне пояснення готував бухгалтер, адже у господарств є тільки одна спроба подати пояснення.

Також адвокат зазначила, що пояснення можна подати протягом 365 днів з моменту виникнення податкового зобов’язання. Подаються вони в електронній формі у вигляді Повідомлення про подання пояснень та копій документів ПН/РК, реєстрацію яких зупинено. В поясненні слід обґрунтувати суть господарської операції, по якій була зупинена податкова накладна. У поясненні до Таблиці даних платника податків необхідно зазначити перелік аспектів діяльності компанії та інструменти, що можуть допомогти у її прийнятті. Додатково варто додати документи про специфіку діяльності, спецдозволи на транспорт, устаткування, земельні ресурси, виробничі потужності, склади.

І.Нараєвська в черговий раз звернула увагу слухачів на нюанси участі адвокатів в процесі позбавлення платника статусу ризикового та залучення інспекторів офісу бізнес-омбудсмена до процесу розблокування й подання скарг.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Навчання

На що українському адвокату можна розраховувати в Ізраїлі

Як і в інших країнах, в Ізраїлі український адвокат може претендувати на статус іноземного юриста. Для цього доведеться зібрати пакет документів і скласти іспит з етики. Стати повноцінним адвокатом буде набагато складніше.

16:40 Пт 08.12.23 3725

Анонс

Адвокатам розкажуть, як розширити можливості молодих юристів у…

14 грудня 2023 року у НААУ відбудеться вебінар на тему «Акселератор визнання: розширення можливостей молодих юристів у рейтингах», ініційований Молодіжним Комітетом НААУ - UNBA NextGen спільно з European Young Bar Association (EYBA).

15:15 Пт 08.12.23 3760

Дискусія

Не зловживання правами, а неналежне виконання обов’язків: думка…

В багатьох випадках адвокати у кримінальних процесах на голову вище деяких слідчих і прокурорів. Ставляться такі питання, на які практика сторони обвинувачення не може знайти відповідей.

13:40 Пт 08.12.23 4097

Анонс

Проблеми експертиз з установлення шкоди довкіллю обговорять…

У рамках тижня довкілевого права 11 грудня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Інститут судових експертиз щодо кримінальних правопорушень у сфері охорони довкілля: що не так із експертизами на досудовому етапі?».

12:00 Чт 07.12.23 5471

Законодавство

Одну кваліфікаційну вимогу до адвокатів пропонують уточнити

Ступінь вищої освіти для осіб, які мають право здійснювати адвокатську діяльність, хочуть уточнити. Аби привести дефініцію «вища освіта» у відповідність до чинного Закону «Про вищу освіту».

11:18 Чт 07.12.23 9471

Навчання

Як стати юристом на Кіпрі розповіла представник НААУ (відео)

Професія юриста на Кіпрі є ключовим компонентом економіки та суспільства країни. Аби стати там юристом, необхідно закінчити програму отримання диплому, скласти іспит на адвокатуру, а потім пройти навчання під наглядом практикуючого юриста.

15:00 Ср 06.12.23 6828

Cудова практика

Як стягнути моральну шкоду за публікацію ЗМІ персональних даних…

Нещодавно адвокат, фотографію якого з персональними даними оприлюднило популярне видання, виграв судовий спір. Медіа, дії якого були визнані протиправними, зобов’язали сплатити моральну шкоду та відшкодувати витрати на правничу допомогу та судовий збір.

17:50 Вт 05.12.23 5749

Навчання

Юрист у США з ліцензією та без: поради для українських адвокатів

Стати юристом (або адвокатом, що у Сполучених Штатах Америки є синонімічним поняттям) – це завдання надзвичайної складності. Виключень не роблять нікому. Навіть українцям, які перебувають у США із 24 лютого 2022 року.

17:45 Пн 04.12.23 7072

Вестник:№11 листопад 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл