"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Як розблокувати податкові накладні без суду (відео)

Проблема блокування податкових накладних є досить поширеною серед суб'єктів господарювання. Про блокування стає відомо, коли підприємству приходить квитанція про зупинення реєстрації або підприємства знаходять себе у переліку ризикових компаній. Однак не кожне таке блокування є виправданим.
Про найчастіші причини блокування та особливості процедури розблокування податкових накладних в досудовому порядку розповіла членкиня Ради Комітету НААУ з питань митного та податкового права Ірина Нараєвська під час вебінару на тему «Задачі адвоката в процедурі відновлення реєстрації ПН/РК: досудовий порядок».
Підставою для блокування податкових накладних є спрацювання критеріїв ризиковості здійснення операцій, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 11 грудня 2019 року № 1165.
До них відносять:
- відсутність зареєстрованої в ДПС України таблиці даних платника ПДВ, що стосується у першу чергу платників виробників, сільськогосподарських товаровиробників та суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері надання послуг, виконання робіт;
- формування значної торгової націнки на товар, що придбається/імпортується для подальшої реалізації;
- у ПН відображаються товари/роботи/послуги, які зазначені у прийнятій таблиці даних, разом з товарно-матеріальними цінностями, що проходять транзитом зі значною націнкою та/або товарами/роботами/послугами, не відображеними у таблиці даних:
- віднесення суб’єкта господарювання до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості.
І.Нараєвська розповіла про ризики «блокування», а саме: неможливість отримання контрагентами податкового кредиту; подальше блокування податкових накладних на вхід і на вихід; створення підстав для перевірки з боку податківців, а також ризик анулювання ліцензії компанії у зв'язку з потраплянням до переліку ризикових.
Досудовий порядок процедури розблокування податкової накладної - це подання пояснення чи адміністративне оскарження. Подання пояснення є основою для подальшого оскарження. Лектор наголосила на важливості залучення податкових адвокатів до підготовки пояснення для «розблокування» та необхідності такого залучення у випадку отримання відмови по поясненню та підготовки скарги якщо первинне пояснення готував бухгалтер, адже у господарств є тільки одна спроба подати пояснення.
Також адвокат зазначила, що пояснення можна подати протягом 365 днів з моменту виникнення податкового зобов’язання. Подаються вони в електронній формі у вигляді Повідомлення про подання пояснень та копій документів ПН/РК, реєстрацію яких зупинено. В поясненні слід обґрунтувати суть господарської операції, по якій була зупинена податкова накладна. У поясненні до Таблиці даних платника податків необхідно зазначити перелік аспектів діяльності компанії та інструменти, що можуть допомогти у її прийнятті. Додатково варто додати документи про специфіку діяльності, спецдозволи на транспорт, устаткування, земельні ресурси, виробничі потужності, склади.
І.Нараєвська в черговий раз звернула увагу слухачів на нюанси участі адвокатів в процесі позбавлення платника статусу ризикового та залучення інспекторів офісу бізнес-омбудсмена до процесу розблокування й подання скарг.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Cудова практика
Судову практику у сфері містобудування за 2025 рік виклали у…
Останні ключові позиції Верховного Суду щодо ДАБК, будівельного паспорту, містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, дозволу на виконання будівельних робіт, прийняття в експлуатацію обʼєктів будівництва та самочинного будівництва проаналізували у НААУ.

Cудова практика
Чи порушує мобілізація адвоката право людини на захист, - висновок…
Положеннями ст. 335 КПК передбачено зупинення судового провадження лише у випадках, коли для проходження військової служби під час мобілізації був призваний обвинувачений. Однак це положення не поширюється на мобілізацію захисника.

Дискусія
Пошук моделі виборів для повоєнної України: висновки круглого столу
Реформування виборчої системи України є надзвичайно актуальним у контексті майбутніх поствоєнних виборів. Зокрема, реалізації виборчого права має сприяти вдосконалення системи голосування. Але сьогодні Україна стикається з численними викликами.

Cудова практика
Негаторний позов: про що свідчить судова практика ВС
Поки особа є власником майна, вона не може бути обмежена у праві звернутися до суду з негаторним позовом, який може бути пред'явлений упродовж всього часу тривання правопорушення.

Дискусія
Погони не личать мантії: моделі відновлення військових судів…
У Комітеті ВР з питань правової політики провели робочу нараду з обговорення проектів законів, які передбачають створення та функціонування в Україні на постійній основі військових судів. Інститут адвокатури представив свої застереження щодо такої ініціативи.

Навчання
У Івано-Франківську адвокатів навчали мистецтву красномовства
Риторика відіграє надзвичайно важливу роль у професійній діяльності адвоката. Вміння чітко, переконливо та ефективно доносити свою позицію є ключем до успіху в суді, під час переговорів та у спілкуванні з клієнтами.

Законодавство
Уточнення щодо впливу боргів за аліментами на поділ майна є зайвим, -…
Ухилення від виконання прямих батьківських обов’язків з утримання дитини, а саме наявність заборгованості за аліментами, є підставою для відступлення від засад рівності часток подружжя відповідно до Сімейного кодексу.

Дискусія
Бойовий імунітет: хто і як має оцінювати рішення командира?
Захист військових, які діють в умовах крайньої небезпеки та стресу, потребує чіткого правового регулювання. Особливого значення в умовах повномасштабної збройної агресії набуває питання притягнення захисників до кримінальної відповідальності за прийняті бойові рішення.