У Верховному Суді адвокати і прокурори працюватимуть як колеги?

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду облаштував у своїй будівлі (за адресою вул. Пилипа Орлика, 4-А) кімнату для учасників судового процесу. Це реакція судової влади на результати щорічного опитування відвідувачів суду у жовтні цього року.
Відповідну інформацію оприлюднила прес-служба ВС 14 листопада.
Судячи із розміщених фото, кімната для учасників судового процесу представляє собою «опенспейс», в якому розташовано три робочі столи, два з яких облаштовані комп’ютерами (повідомляється, що вони мають доступ до Інтернету). Також у кімнаті є один принтер. Усе це пропонується учасникам проваджень для користування.
Вітаючи прагнення вищого суду створити комфортні умови перебування учасників проваджень у суді, варто зважати на дві обставини, - прокоментував голова Комітету НААУ з питань адвокатської практики Богдан Кушнір. – По-перше, у кримінальних справах учасниками засідань є представники сторони обвинувачення (слідчі, прокурори, адвокати потерпілих) та представники сторони захисту (захисники обвинувачених). Їхні інтереси є діаметрально протилежними. Чи зможуть на практиці процесуальні опоненти працювати разом в одному кабінеті та користуватися спільною оргтехнікою? Питання риторичне. По-друге, - це кількість облаштованих робочих місць у суді. І не просто в суді, а у вищому суді! Якщо подивитися інформацію, розміщену на сайті самого ККС, то виявиться, що, наприклад, сьогодні до розгляду була призначена 31 справа. При цьому вісім з них на один час. І навіть якщо зважити на те, що не всі представники беруть участь у засіданнях касаційної інстанції, хто і як розподілятиме наявні три робочих місця?».
Нагадаємо, питання облаштування робочих місць для адвокатів обговорювалося 12 серпня цього року на засіданні Ради адвокатів України в Ужгороді.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Навчання
На що українському адвокату можна розраховувати в Ізраїлі
Як і в інших країнах, в Ізраїлі український адвокат може претендувати на статус іноземного юриста. Для цього доведеться зібрати пакет документів і скласти іспит з етики. Стати повноцінним адвокатом буде набагато складніше.

Анонс
Адвокатам розкажуть, як розширити можливості молодих юристів у…
14 грудня 2023 року у НААУ відбудеться вебінар на тему «Акселератор визнання: розширення можливостей молодих юристів у рейтингах», ініційований Молодіжним Комітетом НААУ - UNBA NextGen спільно з European Young Bar Association (EYBA).

Дискусія
Не зловживання правами, а неналежне виконання обов’язків: думка…
В багатьох випадках адвокати у кримінальних процесах на голову вище деяких слідчих і прокурорів. Ставляться такі питання, на які практика сторони обвинувачення не може знайти відповідей.

Анонс
Проблеми експертиз з установлення шкоди довкіллю обговорять…
У рамках тижня довкілевого права 11 грудня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Інститут судових експертиз щодо кримінальних правопорушень у сфері охорони довкілля: що не так із експертизами на досудовому етапі?».

Законодавство
Одну кваліфікаційну вимогу до адвокатів пропонують уточнити
Ступінь вищої освіти для осіб, які мають право здійснювати адвокатську діяльність, хочуть уточнити. Аби привести дефініцію «вища освіта» у відповідність до чинного Закону «Про вищу освіту».

Навчання
Як стати юристом на Кіпрі розповіла представник НААУ (відео)
Професія юриста на Кіпрі є ключовим компонентом економіки та суспільства країни. Аби стати там юристом, необхідно закінчити програму отримання диплому, скласти іспит на адвокатуру, а потім пройти навчання під наглядом практикуючого юриста.

Cудова практика
Як стягнути моральну шкоду за публікацію ЗМІ персональних даних…
Нещодавно адвокат, фотографію якого з персональними даними оприлюднило популярне видання, виграв судовий спір. Медіа, дії якого були визнані протиправними, зобов’язали сплатити моральну шкоду та відшкодувати витрати на правничу допомогу та судовий збір.

Навчання
Юрист у США з ліцензією та без: поради для українських адвокатів
Стати юристом (або адвокатом, що у Сполучених Штатах Америки є синонімічним поняттям) – це завдання надзвичайної складності. Виключень не роблять нікому. Навіть українцям, які перебувають у США із 24 лютого 2022 року.