"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
У Верховному Суді адвокати і прокурори працюватимуть як колеги?

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду облаштував у своїй будівлі (за адресою вул. Пилипа Орлика, 4-А) кімнату для учасників судового процесу. Це реакція судової влади на результати щорічного опитування відвідувачів суду у жовтні цього року.
Відповідну інформацію оприлюднила прес-служба ВС 14 листопада.
Судячи із розміщених фото, кімната для учасників судового процесу представляє собою «опенспейс», в якому розташовано три робочі столи, два з яких облаштовані комп’ютерами (повідомляється, що вони мають доступ до Інтернету). Також у кімнаті є один принтер. Усе це пропонується учасникам проваджень для користування.
Вітаючи прагнення вищого суду створити комфортні умови перебування учасників проваджень у суді, варто зважати на дві обставини, - прокоментував голова Комітету НААУ з питань адвокатської практики Богдан Кушнір. – По-перше, у кримінальних справах учасниками засідань є представники сторони обвинувачення (слідчі, прокурори, адвокати потерпілих) та представники сторони захисту (захисники обвинувачених). Їхні інтереси є діаметрально протилежними. Чи зможуть на практиці процесуальні опоненти працювати разом в одному кабінеті та користуватися спільною оргтехнікою? Питання риторичне. По-друге, - це кількість облаштованих робочих місць у суді. І не просто в суді, а у вищому суді! Якщо подивитися інформацію, розміщену на сайті самого ККС, то виявиться, що, наприклад, сьогодні до розгляду була призначена 31 справа. При цьому вісім з них на один час. І навіть якщо зважити на те, що не всі представники беруть участь у засіданнях касаційної інстанції, хто і як розподілятиме наявні три робочих місця?».
Нагадаємо, питання облаштування робочих місць для адвокатів обговорювалося 12 серпня цього року на засіданні Ради адвокатів України в Ужгороді.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за квітень - червень 2025 року.

Гарантії діяльності
В АПУ приховують дані про порушення прав адвокатів правоохоронцями
Асоціація правників України, яка нещодавно заявляла про порушення правоохоронними органами прав адвокатів, відмовилася надати детальну інформацію для належного реагування.

Дискусія
Відновне правосуддя: чому потерпілі відмовляються від участі та що…
Застосування програми відновного правосуддя щодо неповнолітніх має враховувати не лише інтереси правопорушника, а й потреби потерпілої сторони. Але чи завжди для цього створені реальні умови?

Дискусія
Між виконанням рішення і збереженням арешту на майно існує правова…
Після фактичного виконання рішення (наприклад, виплати компенсації), арешт на майно залишається чинним. Бо суди не ухвалюють окремого рішення про скасування заходів забезпечення. Це створює штучну правову невизначеність, яка обмежує права власності.

Законодавство
Засудженим мають надавати адвоката протягом доби - закон набрав…
Відтепер адміністрація місць несвободи має обовʼязок невідкладно дати можливість засудженому повідомити адвоката про накладене на нього стягнення. Так само гарантується право на безоплатну правничу допомогу в рамках дисциплінарного провадження.

Анонс
Формування конкурсної комісії ВККС: чому забуксував добір?
8 липня 2025 року відбудеться круглий стіл «Проблемні питання формування конкурсної комісії з відбору членів ВККС: виклики чи блокування?».

Дискусія
Дитина в суді: гарантії на папері й виклики на практиці
Як дитина може реалізувати свої права у суді? Попри наявність законодавчих гарантій, на практиці цьому заважають вік, статус, відсутність досвіду й представництва. Завжди існують ризики формального підходу, коли позиція дитини не враховується або її участь взагалі ігнорується.

Дискусія
Вибори після війни: що говорить закон і яка роль адвокатів
Після завершення воєнного стану Україна повинна буде організувати вибори на всіх рівнях — президентські, парламентські, місцеві. Але як саме це має відбутися? Яку роль у цьому процесі відіграють адвокати?