У Верховному Суді адвокати і прокурори працюватимуть як колеги? | НААУ

У Верховному Суді адвокати і прокурори працюватимуть як колеги?

Гарантії діяльності
14:06 Чт 16.11.23 9158 Переглядів
Версія для друку

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду облаштував у своїй будівлі (за адресою вул. Пилипа Орлика, 4-А) кімнату для учасників судового процесу. Це реакція судової влади на результати щорічного опитування відвідувачів суду у жовтні цього року.

Відповідну інформацію оприлюднила прес-служба ВС 14 листопада.

Судячи із розміщених фото, кімната для учасників судового процесу представляє собою «опенспейс», в якому розташовано три робочі столи, два з яких облаштовані комп’ютерами (повідомляється, що вони мають доступ до Інтернету). Також у кімнаті є один принтер. Усе це пропонується учасникам проваджень для користування.

Вітаючи прагнення вищого суду створити комфортні умови перебування учасників проваджень у суді, варто зважати на дві обставини, - прокоментував голова Комітету НААУ з питань адвокатської практики Богдан Кушнір. – По-перше, у кримінальних справах учасниками засідань є представники сторони обвинувачення (слідчі, прокурори, адвокати потерпілих) та представники сторони захисту (захисники обвинувачених). Їхні інтереси є діаметрально протилежними. Чи зможуть на практиці процесуальні опоненти працювати разом в одному кабінеті та користуватися спільною оргтехнікою? Питання риторичне. По-друге, - це кількість облаштованих робочих місць у суді. І не просто в суді, а у вищому суді! Якщо подивитися інформацію, розміщену на сайті самого ККС, то виявиться, що, наприклад, сьогодні до розгляду була призначена 31 справа. При цьому вісім з них на один час. І навіть якщо зважити на те, що не всі представники беруть участь у засіданнях касаційної інстанції, хто і як розподілятиме наявні три робочих місця?».

Нагадаємо, питання облаштування робочих місць для адвокатів обговорювалося 12 серпня цього року на засіданні Ради адвокатів України в Ужгороді.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Навчання

На що українському адвокату можна розраховувати в Ізраїлі

Як і в інших країнах, в Ізраїлі український адвокат може претендувати на статус іноземного юриста. Для цього доведеться зібрати пакет документів і скласти іспит з етики. Стати повноцінним адвокатом буде набагато складніше.

16:40 Пт 08.12.23 3696

Анонс

Адвокатам розкажуть, як розширити можливості молодих юристів у…

14 грудня 2023 року у НААУ відбудеться вебінар на тему «Акселератор визнання: розширення можливостей молодих юристів у рейтингах», ініційований Молодіжним Комітетом НААУ - UNBA NextGen спільно з European Young Bar Association (EYBA).

15:15 Пт 08.12.23 3731

Дискусія

Не зловживання правами, а неналежне виконання обов’язків: думка…

В багатьох випадках адвокати у кримінальних процесах на голову вище деяких слідчих і прокурорів. Ставляться такі питання, на які практика сторони обвинувачення не може знайти відповідей.

13:40 Пт 08.12.23 4068

Анонс

Проблеми експертиз з установлення шкоди довкіллю обговорять…

У рамках тижня довкілевого права 11 грудня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Інститут судових експертиз щодо кримінальних правопорушень у сфері охорони довкілля: що не так із експертизами на досудовому етапі?».

12:00 Чт 07.12.23 5442

Законодавство

Одну кваліфікаційну вимогу до адвокатів пропонують уточнити

Ступінь вищої освіти для осіб, які мають право здійснювати адвокатську діяльність, хочуть уточнити. Аби привести дефініцію «вища освіта» у відповідність до чинного Закону «Про вищу освіту».

11:18 Чт 07.12.23 9439

Навчання

Як стати юристом на Кіпрі розповіла представник НААУ (відео)

Професія юриста на Кіпрі є ключовим компонентом економіки та суспільства країни. Аби стати там юристом, необхідно закінчити програму отримання диплому, скласти іспит на адвокатуру, а потім пройти навчання під наглядом практикуючого юриста.

15:00 Ср 06.12.23 6799

Cудова практика

Як стягнути моральну шкоду за публікацію ЗМІ персональних даних…

Нещодавно адвокат, фотографію якого з персональними даними оприлюднило популярне видання, виграв судовий спір. Медіа, дії якого були визнані протиправними, зобов’язали сплатити моральну шкоду та відшкодувати витрати на правничу допомогу та судовий збір.

17:50 Вт 05.12.23 5746

Навчання

Юрист у США з ліцензією та без: поради для українських адвокатів

Стати юристом (або адвокатом, що у Сполучених Штатах Америки є синонімічним поняттям) – це завдання надзвичайної складності. Виключень не роблять нікому. Навіть українцям, які перебувають у США із 24 лютого 2022 року.

17:45 Пн 04.12.23 7072

Вестник:№11 листопад 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл