Огляд змін у сфері місцевого самоврядування під час воєнного стану
З квітня по серпень 2023 року в Україні розроблено та прийнято велику кількість законодавчих актів, що стосуються вирішення стратегічних завдань державних органів та організацій, і які щодня зазнають суттєвих змін. Стосуються вони функціонування майже усіх сфер регулювання, зокрема й органів місцевого самоврядування.
Прийняті законодавчі ініціативи узагальнені в огляді законопроектів та законів, який підготовлений Комітетом НААУ з питань правового регулювання органів місцевого самоврядування.
Огляд охоплює період з 1 квітня по 31 серпня 2023 року та налічує 10 законів та 35 законопроектів. Зокрема, щодо податкового законодавства, служби в органах місцевого самоврядування, техногенної та пожежної безпеки, оренди державного та комунального майна, житлово-комунальних, безпекових та освітніх питань, післявоєнного відновлення та відбудови України тощо.
Крім того, Комітет НААУ підготував дайджест постанов Кабінету Міністрів України, прийнятих влітку 2023 року, що можуть стосуватися інтересів місцевого самоврядування.
Нагадаємо, що у травні 2023 року Комітет НААУ вже робив подібні узагальнення законопроектів та законів, прийнятих у період з 24 лютого по 01 травня 2023 року.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Законодавство
Куди ведуть нові напрями житлової політики України?
Основні засади житлової політики, запропоновані Кабміном у проекті Закону №12377, є декларативними, містять суттєві неузгодженості та протиріччя. Відтак, законодавча ініціатива потребує ґрунтовного доопрацювання.
БПД
Тенденції реформування БПД прокоментувала голова профільного…
У 2024 році Міністерство юстиції продовжило реорганізацію регіональних та місцевих центрів безоплатної правничої допомоги шляхом укрупнення структур. Загальною тенденцією реформування є утворення міжрегіональних центрів, повноваження яких поширюється на кілька областей.
Навчання
Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами
Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.
Законодавство
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?
Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.
Дискусія
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…
Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.
Законодавство
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…
Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».
Самоврядування
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік
Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.
Законодавство
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…
З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.