"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Публічне врядування під час воєнного стану: огляд змін

У період дії воєнного стану діяльність, пов’язана із вирішенням стратегічних завдань державних органів, підприємств, установ, організацій зазнала суттєвих змін. Вони зачепили функціонування державної слубжи та органів місцевого самоврядування, трудові та земельні відносини, боротьбу із корупцією та інші сфери регулювання.
Комітет Національної асоціації адвокатів України з питань правового регулювання органів місцевого самоврядування підготував:
- Огляд актів, що стосуються сфери публічного врядування, прийнятих за період дії воєнного стану у 2022 році (охоплює 9 законів, 36 постанов та 2 розпорядження Кабінету Міністрів України);
- Огляд законопроектів, що можуть вплинути на обсяг повноважень органів місцевого самоврядування, внесених у 2022 році за період воєнного стану та знаходяться на розгляді Верховної Ради України.
Нагадаємо, одним із ключових у нових умовах війни став Закон України № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Він установив особливості укладення та розірвання трудових договорів, зміни істотних умов праці, переведення на іншу роботу, надання відпусток, тривалості роботи та періоду відпочинку, оплати праці. Закон отримав пріоритетне застосування, адже за встановленим на період дії воєнного стану правилом норми законодавства про працю, які суперечать положенням цього закону, не застосовуються.
Постановою Кабміну від 07.03.2022 № 221 керівникам державних органів, підприємств, установ та організацій, що фінансуються або дотуються з бюджету, надано право до припинення чи скасування воєнного стану в Україні в межах фонду заробітної плати, передбаченого у кошторисі, самостійно визначати розмір оплати часу простою працівників, але не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові тарифного розряду (посадового окладу). Керівникам органів місцевого самоврядування було рекомендовано застосовувати це положення в межах фондів заробітної плати, передбачених у кошторисах.
Популярні новини

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.