"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Державна пенітенціарна служба піде на зустріч адвокатурі


Члени Комітету захисту прав людини, що діє при НААУ, 10 листопада 2015 року провели робочу зустріч з представниками Державної пенітенціарної служби України, в ході якої обговорювались питання оптимізації порядку реєстрації та проходження адвокатів до слідчих ізоляторів та установ відбування покарань.
Участь у зустрічі взяли: Ганна Колесник - Голова Комітету захисту прав людини, Тетяна Гнатюк - член Комітету захисту прав людини, Микола Кириченко - Заступник начальника управління – начальник відділу економіки, планування та аналізу підприємств управління виборчої діяльності апарату ДПтС України, Микола Хома - начальник відділу діяльності слідчих ізоляторів управління режиму, нагляду і безпеки департаменту охорони, нагляду та безпеки, режиму та контролю за виконанням судових рішень ДПтС України та Владислав Скоропляс - начальник відділу організації психологічної роботи та діяльності спеціальних виховних установ управління соціально-психологічної роботи із засудженими апарату ДПтС України. Також на зустрічі була присутня Ольга Сандакова - менеджер проекту Ради Європи “Подальша підтримка пенітенціарної реформи в Україні”.
Дане питання є вкрай актуальним для адвокатів, оскільки процедура реєстрації та проходження до згаданих місць суттєво відрізняється та потребує багато часу. Також, як зазначила під час зустрічі Ганна Колесник адвокати вимушені заповнювати ряд документів, які не передбачені законодавством чи внутрішніми правилами ізоляторів чи установ відбування покарання.
Крім того, Тетяна Гнатюк акцентувала увагу на неякісному обладнанню приміщень, де проходять зустрічі адвоката зі своїм клієнтом: “У кімнатах можуть бути відсутні елементарні речі, як наприклад стільці. Були випадки, коли доводилось працювати з документами на підвіконні” – зазначила вона. Самі приміщення досить часто перебувають у жахливих санітарних умовах та не прибираються вчасно.
Представники пенітенціарної служби в свою чергу погодилися, що такі проблеми мають місце, зокрема Микола Кириченко зазначив: “Погоджуюсь, що є питання по проходженню адвокатів, по умовам та часу очікування і ми готові піти назустріч щодо вирішення існуючих проблем”.
За результатами зустрічі учасники погодили необхідність пенітенціарною службою уніфікувати вимоги до документів, на підставі яких здійснюється допуск адвоката до слідчих ізоляторів та установ відбування покарання.
Крім того, було прийнято рішення, щодо необхідності проведення спільних тренінгів по всіх регіонах України стосовно дотримання адвокатської таємниці, дисциплінарної відповідальності адвокатів з метою обговорення існуючих проблем.Популярні новини

Навчання
Стрес і вигорання в адвокатській практиці: причини, наслідки,…
Юридична професія пов’язана з високим рівнем відповідальності, постійним емоційним напруженням і жорсткими дедлайнами. У таких умовах хронічний стрес і професійне вигорання стають звичним явищем серед адвокатів. Це не лише позначається на їхньому здоров’ї та особистому житті, а й знижує якість правничої допомоги.

Анонс
Відкрито прийом заявок на конкурс для адвокатів Prix Mario Stasi 2025
Паризька колегія адвокатів запрошує молодих українських адвокатів долучитися до Prix Mario Stasi 2025 - престижного конкурсу з ораторського мистецтва, присвяченого праву на захист та ролі адвоката у суспільстві.

За кордоном
Адвокатів, які бездумно застосували ШІ, оштрафували у США
Кількість випадків, коли адвокати використовують штучний інтелект без належної перевірки, зростає. Суддів ця тенденція лякає, оскільки галюцинації ШІ можуть потрапити до судових рішень.

Гарантії діяльності
Офісу Генпрокурора нагадали про незаконність обшуків у адвокатів…
Хоча обшук житла має проводитися лише за вмотивованим рішенням суду, закон передбачає невідкладні випадки, коли слідчий, дізнавач чи прокурор можуть увійти до володіння особи до постановлення ухвали слідчого судді. Цим винятком із правила правоохоронці часто зловживають.

Законодавство
Шість місяців від моменту загрози: варто уточнити зміни до ЦК щодо…
Розкриття змісту конкретних обставин, наявність яких надає суду підстави для застосування не дворічного, а шестимісячного строку для оголошення зниклого безвісти в умовах воєнних дій померлим, убачається правильним.

Анонс
Триває збір заявок на другий літературний конкурс серед адвокатів
У Національній асоціації адвокатів України збирають заявки на другий всеукраїнський конкурс «Мовою прози», який покликаний виявити творчо обдарованих адвокатів та популяризувати їх мистецькі твори.

Гарантії діяльності
РАУ вимагає перевірити справжність листа СБУ про «небезпечну»…
Рада адвокатів України звернеться до голови Служби безпеки України Василя Малюка з приводу перевірки інформації про «негативні тенденції інституту адвокатури», яка поширюється від імені СБУ деякими медіа.

Законодавство
Більше штрафів – більше ризиків: адвокати оцінили зміни у сфері…
Саме лише посилення відповідальності за порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду, хоча і сприятиме збереженню природних ресурсів, водночас не усуває існуючих корупційних ризиків.