"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Рада адвокатів України звернулась до ВРП через затримку у формуванні Конкурсної комісії ВККС
13 червня 2025 року Голова Ради адвокатів України Лідія Ізовітова звернулась до Голови Вищої ради правосуддя Григорія Усика з приводу порушення строків формування нового складу Конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
7 червня 2025 року Рада адвокатів України як суб'єкт формування Конкурсної комісії під час свого засідання обговорювала критерії для обрання представників до Конкурсної комісії. Проте у зв'язку з відсутністю визначеного законом повідомлення від ВРП, РАУ не змогла приступити до реалізації своїх нових повноважень, визначених Законом про судоустрій. Тому Голова РАУ направила до ВРП відповідний лист, адже п'ятиденний строк для повідомлення суб'єктам формування вже минув.
ВРП не оприлюднила обов'язкове оголошення про добір кандидатів у газеті «Голос України» та на офіційному вебсайті ВРП, а також не надіслала письмове повідомлення Раді адвокатів України. Така бездіяльність суперечить вимогам статті 95-1 Закону «Про судоустрій і статус суддів».
Нагадаємо, що 1 червня 2025 року закінчився строк повноважень першого складу Конкурсної комісії, призначеного ВРП два роки тому. Згідно з чинним законодавством, ВРП мала протягом п'яти днів після припинення повноважень попереднього складу (до 6 червня) опублікувати в «Голосі України» та на своєму офіційному вебсайті оголошення про початок добору кандидатів та інформацію про умови проведення конкурсу.
Також не пізніше наступного дня з дня опублікування оголошення на своєму вебсайті ВРП мала надіслати всім суб'єктам формування Конкурсної комісії письмове повідомлення про початок конкурсу із пропозицією подати кандидатури.
Рада адвокатів України як суб'єкт формування комісії має запропонувати кандидатів за своєю квотою (одна особа) протягом двадцяти днів з дня опублікування оголошення. РАУ повинна подати не менше двох кандидатів до складу Конкурсної комісії, з числа яких ВРП призначає одного члена комісії протягом п'яти днів з дня одержання пропозиції.
Станом на 13 червня жодних обов'язкових дій з боку ВРП вчинено не було.
У Національній асоціації адвокатів України наголошують, що такий стан речей є неприйнятним для демократичного суспільства та викликає занепокоєння адвокатської спільноти щодо можливої бездіяльності конституційного органу. Національна асоціація адвокатів України просить ВРП надати пояснення щодо причин невиконання законодавчих вимог.
Про ситуацію також поінформовано Голову Комітету Верховної Ради з питань правової політики Дениса Маслова.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Гарантії діяльності
Як контролюватимуть дотримання гарантій адвокатів, пояснив один із…
Конвенція Ради Європи про захист професії адвоката передбачає незалежний моніторинговий механізм, який оцінюватиме дотримання державами встановлених гарантій. Обрані експерти проводитимуть раунди оцінювання, реагуватимуть на критичні ситуації, виявлятимуть системні недоліки та рекомендуватимуть способи їх усунення.
Захист військових
Не нараховують бойові? Зміни до правил виплат військовим…
Відсутність чіткого визначення поняття «лінія бойового зіткнення» призводить до різних підходів при нарахуванні військовослужбовцям передбаченої додаткової винагороди у розмірі 70 тис. грн. Адже виконання завдань на окремих ділянках фронту може не зараховуватися як перебування на лінії бойового зіткнення.
Навчання
Що врахувати адвокату, коли гонорарний спір обернувся скаргою до…
Якщо адвокат звертається до суду з вимогою про стягнення гонорару з клієнта, останній у відповідь може подати до КДКА скаргу, аби у такий спосіб змусити адвоката відмовитися від позову. Як такі справи розглядають дисциплінарні органи адвокатури?
Видання
Повернення адвокатів-ветеранів до адвокатської діяльності: у НААУ…
Військова служба є несумісною з адвокатською діяльністю, тому на час служби адвокат зупиняє практику. Але після повернення йому необхідно поновити право на заняття адвокатською діяльністю, актуалізувати знання й відновити організаційні та цифрові процеси.
Навчання
Енергія, увага і пріоритет: як адвокату планувати день
Жорстке планування робочого дня втрачає актуальність, коли розклад залежить від повітряних тривог і порушеного сну через нічні вибухи. За таких умов адвокатові варто оцінювати ті ресурси, якими можна управляти.
Дискусія
Оскарження НГО і доступ адвокатів до ДЗК обговорили з…
Доступ адвокатів до даних Державного земельного кадастру залишається обмеженим: окремого доступу немає, а для отримання координат необхідне судове рішення. Водночас функціонал витягів з НГО на визначену дату ще потребує доопрацювання. І Держгеокадастр над цим працює.
Привітання
Привітання з Днем незалежності України
Шановні колеги!
Привітання
У НААУ нагородили переможців конкурсу «Мовою прози» та відкрили…
17 серпня у Національній асоціації адвокатів України відбулося нагородження переможців Другого всеукраїнського конкурсу прози серед адвокатів «Мовою прози». У межах заходу також відкрили фешн-виставку прикрас і капелюхів «Краса своїми руками».