Історію адвокатури допоможе дослідити ЦДІАК | НААУ

Історію адвокатури допоможе дослідити ЦДІАК

Взаємодія
17:10 Чт 14.09.23 1307 Переглядів
Версія для друку

Центральний державний історичний архів України (м.Київ) сприятиме науково-дослідній, археографічній, виставковій та популяризаційній діяльності у сфері дослідження історії адвокатури України та збереженню її архівно-документальної спадщини.

Відповідний меморандум про співробітництво підписали 14 вересня заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій та директор ЦДІАК Ярослав Файзулін.

Згідно із документом, основними напрямами співробітництва визначені:

  • розробка пропозицій щодо оптимізації процесу наукових досліджень та публікації джерел з фондів ЦДІАК;
  • підготовка джерелознавчих, архівознавчих, археографічних і загальноісторичних видань та публікацій тощо.
  • обмін досвідом, інформацією, необхідними матеріалами та документами, які мають значення для співпраці;
  • організація та проведення тематичних виставок, круглих столів, конференцій або інших заходів, присвячених обговоренню та висвітленню історичних подій, відомостей з історії адвокатури України, життя та діяльності представників адвокатури.

«Сьогодні ми вживаємо усіх заходів, аби максимально повно дослідити та зберегти для нащадків історію нашої інституції. І підписання меморандуму з Центральним державним історичним архівом України – ще один важливий крок у цьому напрямі, - зауважив В.Гвоздій. – Зі свого боку ми також вживаємо заходів для формування емпіричної бази майбутніх досліджень. Нещодавно ми запустили проект з оцифрування архівів рад адвокатів та кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури регіонів, який реалізовуватиметься по всій Україні».

Меморандум не передбачає будь-яких фінансових зобов'язань між сторонами. Конкретні заходи щодо співробітництва, терміни їх реалізації та інші питання визначатимуться у робочому порядку.

Популярні новини

Етика

Чи можливі спільні етичні правила для суддів, адвокатів та…

Адвокатська, прокурорська та суддівська спільноти вже намагалися створити етичні правила, єдині для юридичних професій. Наразі це не увінчалося успіхом. Але тема є цікавою і заслуговує на поглиблене вивчення.

14:37 Чт 18.04.24 1134

Дискусія

Проблеми мобілізації в аспекті порушення прав людини озвучили…

Сьогодні відсутні ефективні механізми протидії порушенням прав людини у питаннях мобілізації. Тому адвокатам необхідно об’єднати зусилля та узагальнити наявні факти з метою напрацювання спільних заходів реагування на виклики.

12:49 Чт 18.04.24 1646

Гарантії діяльності

Справедливість для адвокатів на ТОТ: критерії обговорили очільники…

Однією із тем, що сьогодні обговорюються професійною юридичною спільнотою, залишається проблема діяльності українських адвокатів на тимчасово окупованих територіях. Наскільки правомірними є ініціативи її криміналізації?

9:41 Чт 18.04.24 1512

Дискусія

Принцип безперервності влади під час війни дослідили на круглому…

Дотримання принципу інституційної безперервності влади в Україні є надзвичайно важливим в нинішніх воєнних умовах, адже позбавлення легітимності української влади є одним з очевидних пріоритетів агресора не лише для пропаганди, а й дискредитації на міжнародній арені.

17:58 Ср 17.04.24 2752

Cудова практика

Трудові спори у 2024 році: на що звертає увагу ВС

Зменшення замовлень у підприємства після введення воєнного стану на території України не свідчить про неможливість роботодавця забезпечити роботою працівника, тому призупинення трудового договору з ним є незаконним.

17:28 Вт 16.04.24 4120

Анонс

Про нові правила фінмоніторингу у ЄС розповідають адвокатам ELF та CCBE

У Європейському Союзі завершується робота над пакетом змін з питань фінансового моніторингу. Тож незабаром наберуть чинності оновлені правила запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Чого слід чекати?

14:54 Вт 16.04.24 4141

Законодавство

Свідоцтво адвоката пропонують викладати у Дію - проект закону

Зважаючи на досвід розміщення документів у Єдиному державному веб порталі електронних послуг, у Верховній Раді пропонують закріпити можливість відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката на порталі Дія.

17:14 Пн 15.04.24 5786

Привітання

У другому Турнірі із судових дебатів визначено переможців

Молодіжний Комітет НААУ – UNBA NextGen оголосив переможців другого Турніру із судових дебатів, участь у якому брали студенти юридичних вишів.

16:36 Пн 15.04.24 4767

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл