Історію адвокатури допоможе дослідити ЦДІАК


Центральний державний історичний архів України (м.Київ) сприятиме науково-дослідній, археографічній, виставковій та популяризаційній діяльності у сфері дослідження історії адвокатури України та збереженню її архівно-документальної спадщини.
Відповідний меморандум про співробітництво підписали 14 вересня заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій та директор ЦДІАК Ярослав Файзулін.
Згідно із документом, основними напрямами співробітництва визначені:
- розробка пропозицій щодо оптимізації процесу наукових досліджень та публікації джерел з фондів ЦДІАК;
- підготовка джерелознавчих, архівознавчих, археографічних і загальноісторичних видань та публікацій тощо.
- обмін досвідом, інформацією, необхідними матеріалами та документами, які мають значення для співпраці;
- організація та проведення тематичних виставок, круглих столів, конференцій або інших заходів, присвячених обговоренню та висвітленню історичних подій, відомостей з історії адвокатури України, життя та діяльності представників адвокатури.
«Сьогодні ми вживаємо усіх заходів, аби максимально повно дослідити та зберегти для нащадків історію нашої інституції. І підписання меморандуму з Центральним державним історичним архівом України – ще один важливий крок у цьому напрямі, - зауважив В.Гвоздій. – Зі свого боку ми також вживаємо заходів для формування емпіричної бази майбутніх досліджень. Нещодавно ми запустили проект з оцифрування архівів рад адвокатів та кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури регіонів, який реалізовуватиметься по всій Україні».
Меморандум не передбачає будь-яких фінансових зобов'язань між сторонами. Конкретні заходи щодо співробітництва, терміни їх реалізації та інші питання визначатимуться у робочому порядку.
Популярні новини

Взаємодія
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ…
Щорічно 17 вересня в Україні відзначають День безпеки пацієнта, який був установлений Указом Президента 4 вересня 2019 р. на підтримку рішення 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я. Україна в унісон зі світовим співтовариством відзначає цей день у Всесвітній день забезпечення безпеки пацієнтів.

Підтримка
Надано підтримку родинам ще трьох загиблих на війні адвокатів
Родини трьох загиблих на передовій адвокатів отримали матеріальну допомогу від Опікунської ради НААУ.

Анонс
Українські адвокати отримали шанс пройти стажування в Уельсі
Британські палати адвокатів Church Court Chambers та Apex Chambers у рамках домовленостей з Національною асоціацією адвокатів України організовують другу програму оплачуваного стажування для українських адвокатів. Тепер в Уельсі.

Законодавство
Сексуальне насильство не здолати змінами до КК, - висновок Комітету…
Посилення на законодавчому рівні умов покарання за вчинення злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (ст.ст. 152 – 156, 156-1 Кримінального кодексу) не поверне довіру постраждалої особи до справедливого покарання винних.

Дискусія
Тимчасовий захист у країнах ЄС: права та обов’язки українців (відео)
Статус тимчасового захисту в країнах ЄС надає можливість українцям проживати, отримувати соціальну і медичну допомогу, освіту для дітей та доступ до ринку праці без попереднього отримання робочої візи. Разом з тим цей статус викликає значну кількість питань, які стосуються роботи, оподаткування та соціального захисту.

Анонс
Родинам постраждалих адвокатів зберуть кошти на благодійному…
У Національній асоціації адвокатів України відбудеться благодійний вечір «Творчість адвокатів під час війни». Зібрані кошти будуть направлені на допомогу родинам адвокатів, які постраждали внаслідок воєнної агресії проти Україні.

Гарантії діяльності
Інформацію про порушення прав адвокатів систематизують
Факти порушень прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності, які фіксує профільний комітет НААУ, мають узагальнюватися у тематичні дайджести, оприлюднюватися і регулярно надсилатися відповідальним органам для реагування.

Дискусія
В Україні дослідили ризики повернення дітей, депортованих до РФ
Намагаючись возз’єднатися із дітьми, які були насильно вивезені з тимчасово окупованих територій до РФ, батьки вимушені комунікувати з органами влади країни-агресора. Але як досягти бажаної мети і при цьому не наразитися на відповідальність за співпрацю з ворогом?