Оцифрування архівів адвокатури: проект офіційно відкрито

Аби зберегти унікальні історичні документи і професійні дані про українських адвокатів, оцифрують архіви рад адвокатів та кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури усіх регіонів України. Сьогодні, 30 серпня, відбулося урочисте відкриття проекту.
Оскільки старт проекту став можливий завдяки підтримці Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association), участь у заході взяв її виконавчий директор Марк Елліс, який цими днями перебуває із робочим візитом у Києві.
Проект з оцифрування архівів адвокатури реалізовуватиметься у Запоріжжі, Миколаєві, Херсоні, Луганську, Донецьку, Харкові, Одесі, Києві, Тернополі, Львові, Полтаві, Рівному, Сумах, Хмельницькому, Черкасах, Чернігові, Чернівцях, Кіровограді, Івано-Франківську, Ужгороді, Житомирі, Дніпрі, Луцьку та Вінниці. Але першими його реалізацію розпочнуть прифронтові регіони.
Вже завтра в органах адвокатського самоврядування почнуть встановлювати відповідне копіювально-сканувальне обладнання. Секретаріат НААУ додатково організує навчання, після чого розпочнуться роботи з оцифрування документів.
Кінцевою метою проекту є зменшення ризиків, пов'язаних із втратою чи пошкодженням паперових архівів внаслідок воєнної агресії або іншими чинниками, поліпшення доступу до документів, а також пришвидшення обміну інформацією між органами адвокатського самоврядування.
Нагадаємо, порядок реалізації проекту з оцифрування архівів був визначений під час засідання Ради адвокатів України 12 серпня.
Популярні новини

Дискусія
Тимчасовий захист у країнах ЄС: права та обов’язки українців (відео)
Статус тимчасового захисту в країнах ЄС надає можливість українцям проживати, отримувати соціальну і медичну допомогу, освіту для дітей та доступ до ринку праці без попереднього отримання робочої візи. Разом з тим цей статус викликає значну кількість питань, які стосуються роботи, оподаткування та соціального захисту.

Анонс
Родинам постраждалих адвокатів зберуть кошти на благодійному…
У Національній асоціації адвокатів України відбудеться благодійний вечір «Творчість адвокатів під час війни». Зібрані кошти будуть направлені на допомогу родинам адвокатів, які постраждали внаслідок воєнної агресії проти Україні.

Гарантії діяльності
Інформацію про порушення прав адвокатів систематизують
Факти порушень прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності, які фіксує профільний комітет НААУ, мають узагальнюватися у тематичні дайджести, оприлюднюватися і регулярно надсилатися відповідальним органам для реагування.

Дискусія
В Україні дослідили ризики повернення дітей, депортованих до РФ
Намагаючись возз’єднатися із дітьми, які були насильно вивезені з тимчасово окупованих територій до РФ, батьки вимушені комунікувати з органами влади країни-агресора. Але як досягти бажаної мети і при цьому не наразитися на відповідальність за співпрацю з ворогом?

Підтримка
Оголошено конкурс на стипендію імені українського адвоката
Аби заохотити талановиту молодь до вивчення та розвитку аграрного та земельного права України, Благодійний фонд імені адвоката Олександра Поліводського оголосив конкурс на здобуття всеукраїнської стипендії для аспірантів та студентів-юристів.

За кордоном
БПД у Великій Британії: низькі гонорари адвокатів ведуть до…
У Великій Британії констатують занепад системи безоплатної правничої допомоги. У зв’язку із цим Міністерству юстиції рекомендують терміново виділити додаткові кошти. Також викликає сумніви ефективність розподілу гонорарів структурою Мін’юсту.

Взаємодія
Студентів Університету Драгоманова вчитимуть історії адвокатури
В Українському державному університеті ім. М.Драгоманова для студентів створять програми, що відповідають вимогам юридичної практики та здобуткам правничої науки. Зокрема, в освітній процес впровадять навчальні дисципліни з історії становлення та розвитку інституту адвокатури.

Cудова практика
Відшкодування витрат на правничу допомогу: що має перевірити суд
Наявність або відсутність заперечень процесуального опонента проти відшкодування витрат на професійну правничу допомогу має значення лише для розв'язання питання про співмірність судових витрат на правову допомогу, заявлених до відшкодування. Водночас, це не впливає на обов’язок перевіряти заявлені витрати на відповідність іншим критеріям.